Tablet ayarları hakkında..?

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Tablet ayarları hakkında..? ...

Hypnoss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar..bugün Logic Lapazz A5 tablet aldım ve şuan deniyorum..daha önce hiç kullanmadığım için gerçekten baya zor gibi..alışma süreci baya zaman alıcak sanırım..mouse gibi kullanmayı beceremiyorum birtürlü..benim sorum rahat kullanım için ne gibi ayarlamalar yapmak lazım yoksa default olarak mı bırakmak en iyisi? Options bölümlerine baktım ancak deneyimim olmadığı için nekadar kurcalasamda anlıyamadım pek.. Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tableti kusrduğunuz zaman sol alt köşesinde tablet simgesi çıkar... üzerine maus ile çift tıklayarak ayarları çıkar... PEn üzerine iki tane düğüme var.. o düğümeler için kendi rahat edeceğiniz aayrları verebilirsiniz...

Pen kullanmak o kadar kolay değil... alışmalısınız.... Eğer daha çok photoshop programda çizim yapacaskiniz anca Brush ayarları yapabilirsiniz... mesela inceden - kalına çizgi istiyorsunuz... maus üzerine basınç ayarları yok, ama PEn üzerine o basınç ayarı var... deneme denem ve tekrar deneme
Bu mesajdan alıntı yap

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #3
özellikleri baya inceledim ancak çözemediğim bişey; masaüstü açıkken kalemi en fazla sağ tarafa çektiğimde sağda 4 parmaklık bi boşluk kalıo aynı şekilde alttaraftada görev çubuğuna ulaşamıyor..bir arkadaşta aynı problemi yazmış, cewam yazan arkadaşın dediği gibi scope ayarlarını full yaptım ama en fazla uygulama alanı sanırım bu oluo..! bu arada laptop kullanıorum..
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-05-2009 #4
peki tablet ayarlarda .. Scope ayarlara girin Full Area üzerine tıklayin .... o ayarlar PEN alanı.. kendi ayarları da yapabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #5
full area yaptım zaten..ps acıkken problem yok ama kapalıyken masaüstünü bu sekilde görüo..ps açıkkenki durumu önemli olan zaten Tablet ayarları hakkında..? teşekkürederim yardım için..
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-05-2009 #6
full area yaptım zaten..ps acıkken problem yok ama kapalıyken masaüstünü bu sekilde görüo..ps açıkkenki durumu önemli olan zaten Tablet ayarları hakkında..? teşekkürederim yardım için..
o zaman driver eklerken bir sorun oluştu... her problemin tek bir çözüm var - FormatTablet ayarları hakkında..?

tableti kaldırım, yaniden ekleyin... o ayarları yapıldığı zaman her zaman Full area görünmesi gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 19-05-2009 #7
PC değil arkadaşım PS Tablet ayarları hakkında..?
Bu mesajdan alıntı yap

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #8
Tablet ayarları hakkında..? ps = photoshop kısaltmasını yazmıştım..evet driverı silip tekrar yüklemeye deneyebilirim..bu arada bir sorunla daha karşılaştım..photoshopta daha önce yaptığım çizim üzerinde mesela silme yapme yapmak istiorum ama mesela 17 lik brush ayarını çok ince olarak görüo tablet..mouse ile normal 17 lik alan silebilirken tabletle hiç silemiorum yada çizemiyorum o değerde..bilginiz varmı bununla ilgili?
Bu mesajdan alıntı yap
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 19-05-2009 #9
Arkadaşım ilk önce full area yaptığınızda dediğiniz gibi kenarlardan boşluklar kalabilir full area yapmayın ve alanı biraz daraltın kullanım alanınız daralacaktır ama sorun hallolacaktır... 17 lik bursh içinse tabletin basınç algılamasından kaynaklanıyor. Yani tablet kullanırken maus gibi olmasını istiyorsak bayağı bi bastırmalıyız... ayni etkiyi yaratması için kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #10
hımmm evet doğru..bastırmadığım için çizgiler ince oluyormuş..kusura bakmayın ilk kez kullanıyorum tablet..sağolun yardımlar için...Tablet ayarları hakkında..?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları