Tablet kullanımı ve bilgisayar donanımı...

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Tablet kullanımı ve bilgisayar donanımı... Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar merhabalar tablet kullanımında çok yeni sayılırım. bazı donanımsal sorularım olacaktı... öncelikle grafik tablet ile illustrasyon yapan birisi için bilgisayar donanımı ne kadar önemli? mesela ram miktarı olsun ...

rigel2901 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rigel2901

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 20-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhabalar tablet kullanımında çok yeni sayılırım. bazı donanımsal sorularım olacaktı...

öncelikle grafik tablet ile illustrasyon yapan birisi için bilgisayar donanımı ne kadar önemli? mesela ram miktarı olsun işlemci olsun?

tablet ile çizim yaparken 300 dpi lık a3 boyutunda bir çalışma sırasında örneğin arka planı boyarken fırça geç tepki veriyor...bunun gibi ağır çalışma sorunlarını yok etmek için güçlü bir işlemci ve ekran kartı ne akdar gerkli? yoksa RAID yapılmış 2 yada 3 sabit disk işimizi görürmü? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar umarım derdimi anlatabilmişimdir Tablet kullanımı ve bilgisayar donanımı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rigel2901 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rigel2901

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 20-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şu an 12 GB DDR3 ram var makinada fakat sanırım anakart uyumsuzluğundan dolayı zaman zaman reset atıyor pc. anakartım ise Gigabyte P556 UD3R ekran kartı olarka biraz düşük kaldık sanırım GTX 260
Bu mesajdan alıntı yap