Tablo arkasına resim ekleme ve div

Dreamweaver - Tablo arkasına resim ekleme ve div ...

krallls isimli Üye şimdilik offline konumundadır

krallls

Grafiker / Adana

Alt 10-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Dreamwiver ile ilgili bir kaç sorum olacak işin içinden bir türlü çıkamadım
1-)ilk olarak Div nedir Tablodan farkı nelerdir.Tam olarak nerede kullanmalıyım
2-)oluşturduğum tabloların arkasına bir resmi arka fon olarak koymak istiyorum ama bi türlü yapamadım her seferinde kod kısmıda background kodunu el ile eklemek zorunda kalıyorum bunu DW da nasıl yapabilirim.kodlarla uğraşmak gerçekten yoruyor Tablo arkasına resim ekleme ve div

<TD COLSPAN=2 background="images/bgm1.jpg" WIDTH=346 HEIGHT=105>&nbsp;</TD>
3-)son sorum ise üst üste gelen resimleri ayrı ayrı tablolarda nasıl üst üst birleştirebilirim Template leri incelediğim o kadar çok üst üste eklenen resimler var ki vede tam istenilen şekilde eklenmiş yani 2 tablo alt alta ama resimler photosoptaki şekli ile duruyor bunu nasıl sağlayabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 11-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk olarak tablonu seç ve Properties kısmından Bg Image alanına resim adresini ekle veya yanındaki kalsör simgesine tıklayıp resimi aç.Yada klasörün yanındaki hedef işaretini sağ daki dosyalar panelinde resimn üzerine götür bırak.

2. olarak DIV, tablo ile aynı görevi görür.DIV ler içine de her türlü nesneyi (yazı, resim,flash,müzik..vs) yerleştirebilirsin.Bir nevi taşıyıcı alanlara DIV diyoruz.DIV in tablodan farkı ise daha esnek tasarımlara izin vermesi.DIV leri CSS ile şekillendirerek daha güzel daha hızlı açılan sayfalar oluşturursun.Artık günümüzde tablo ile site kodlayan çok az kişi var.Artık çoğu web tasarımcılar DIV ve CSS kullanarak (Tablosuz Tasarım) site hazırlıyorlar.Seninde artık tabloyu bırakıp neredeyse standart hale gelen DIV ve CSS i kullanmanı öneririm.

Üçüncü sorunu anlamadım açıkcası Tablo arkasına resim ekleme ve div
Bu mesajdan alıntı yap

krallls

Grafiker / Adana

Alt 11-02-2010 #3
Cewabın için çok teşekkür ederim arka fon olarak koymak işkence olmaya başlamıştı çok saol hocam iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

krallls

Grafiker / Adana

Alt 11-02-2010 #4
hocam dediğiniz gibi yaptım ama resimde gösteridiğiniz kısım aktif olmuyor CS4 kullanıyorum nerede hata yapıyorum acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 12-02-2010 #5
Aslında bende anlamadım daha henüz CS4 versiyonunu kullanma fırsatım olmadı. Birde tablonun içine tıklayın ve Properties kısmında "Bg" yazan bir alan çıkması gerekiyor. Yine aynı şekilde oradan da yükleyebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
s-R-c isimli Üye şimdilik offline konumundadır

s-R-c

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 12-02-2010 #6
Div kullanımı daha rahattır be güzeldir tabloda kayma olabilir tasarımınız güzel cıkmaz ama div de öyle bir sorun olmaz + css de kullanırsanız daha güzel olur
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
yardım :((