Tablo da sütun içinde bir alt satıra yazım atlamıyor neden ?

Dreamweaver - Tablo da sütun içinde bir alt satıra yazım atlamıyor neden ? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, dw cs4 kullanıyorum.... Sorunumu anlatıyorum; bir tablo açıyorum 1024 px genişliğinde ve bu tablonun içine sütunlar ekliyorum...Eklediğim bu sütunlar içinde yazılar yazıyorum fakat yazdığım yazı sütunun ...

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 19-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, dw cs4 kullanıyorum....
Sorunumu anlatıyorum;
bir tablo açıyorum 1024 px genişliğinde ve bu tablonun içine sütunlar ekliyorum...Eklediğim bu sütunlar içinde yazılar yazıyorum fakat yazdığım yazı
sütunun satır alanı içine sığmıyor yani alt satıra atlamıyor yazım...
Atlamadığından sütun hareket ediyor
Resimdeki tablo da stünda yazdığım bir satırdaki yazı alta geçmiyor sütunu uzatıyor...
Sütunların kilitli ve yazının sütun tışmaması istiyorum
Ne yapabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

eangin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eangin

Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tablo içi değerleri vermen gerekiyor. Width değeri 1024px olan tablo açtıysan, diyelim 2 sütuna böldün; bu 2 sütunun tablo içi değerlerinin toplam 1024px yapması gerekiyor aksi takdirde tasarımınızda oynamalar olacaktır. Gördüğüm kadarıyla tablonuz 2 parçaya bölünmüş ve değerleri
ilk sütun: 201px
ikinci sütın: 599px
şeklinde. Siz yazı yazdığınız zaman doğal olarak tablonuz kayıyor..
Sütunların içine tıklayıp 1024px'e tamamlayan bir değerler verin.. örn:
ilk sütun 600px
ikinci sütun: 624 px gibi.

alt satıra atlaması için alternatif bir çözüm olarakta <br> kodunu kullanabilirsiniz..

örn:
aaaaaaaaaa<br>
aaaaa

gibi..

açıklayıcı olmuştur umarım, siteye cevap yazmak için üye oldum, kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 21-07-2010 #3
Tablo içi değerleri vermen gerekiyor. Width değeri 1024px olan tablo açtıysan, diyelim 2 sütuna böldün; bu 2 sütunun tablo içi değerlerinin toplam 1024px yapması gerekiyor aksi takdirde tasarımınızda oynamalar olacaktır. Gördüğüm kadarıyla tablonuz 2 parçaya bölünmüş ve değerleri
ilk sütun: 201px
ikinci sütın: 599px
şeklinde. Siz yazı yazdığınız zaman doğal olarak tablonuz kayıyor..
Sütunların içine tıklayıp 1024px'e tamamlayan bir değerler verin.. örn:
ilk sütun 600px
ikinci sütun: 624 px gibi.

alt satıra atlaması için alternatif bir çözüm olarakta <br> kodunu kullanabilirsiniz..

örn:
aaaaaaaaaa<br>
aaaaa

gibi..

açıklayıcı olmuştur umarım, siteye cevap yazmak için üye oldum, kolay gelsin..
üyelerden kimse cevap yazmadı siz sorunuma cevap bulmam için üyelip değerlindirmişsinz, teşekkür ederim mutlu ettiniz :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap