Tabloları sayfada ayırma

InDesign - Tabloları sayfada ayırma Sponsorlu Bağlantılar Sorunlar bölümünde de yazdım ama bir yolunu bulamadım belki burada dikkat çeker diye buraya da ekliyorum. Tablolardan oluşan bir kitap yazıyorum. Ancak satır hücresi sayfa sonundan uzun olduğu ...

Tabloları sayfada ayırma
nahityildirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nahityildirim

Grafiker / Ankara

Tabloları sayfada ayırma

Alt 03-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sorunlar bölümünde de yazdım ama bir yolunu bulamadım belki burada dikkat çeker diye buraya da ekliyorum.
Tablolardan oluşan bir kitap yazıyorum. Ancak satır hücresi sayfa sonundan uzun olduğu zaman sayfa sonuna boşluk atıp sonraki sayfaya satırın tamamını atıyor.
Ben sayfa hücre sayfa sonuna geldiğinde kesilsin ve sonraki sayfaya devam etsin istiyorum nasıl yapabilirim. Sprit Column yaptım ama bir değişiklik olmadı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

golliath isimli Üye şimdilik offline konumundadır

golliath

Grafiker / İzmir

Alt 03-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
• önce alt sayfaya yani yazıların kaymasını istediğiniz sayfaya text (type tool) kutusu açın.

• ardından selection tool seçin ve tekrar açtığınız text kutusunu seçin.

• şimdi sol üstte diğerlerinden büyük kutucuğu tıklayın

• ve bu haldeyken üst sayfaya yeni bir text kutucuğu açın (bu sizin başlangıç kutucuğunuz)

Artık üst text kutusundaki yazılardan taşma olursa alt text kutusuna gidecektir.

umarım işinize yarar...
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-08-2012 #3
Taşan hücrelerle çalışma
.........
Taşan metni başka bir hücreye akıtamazsınız. Bunun yerine içeriği düzenleyin veya yeniden boyutlandırın ya da tablonun görüntülendiği hücreyi veya metin çerçevesini genişletin.....

Bkz.Taşan hücrelerle çalışma
Bu mesajdan alıntı yap