takvim tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - takvim tasarımı Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bir takvim çalışması yaptım düşüncelerinizi iletebilirmisizniz ilk profesyonel çalışmam...

takvim tasarımı
htc82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

htc82

Grafiker / Denizli

takvim tasarımı

Alt 02-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

takvim tasarımıarkadaşlar bir takvim çalışması yaptım düşüncelerinizi iletebilirmisizniz
ilk profesyonel çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 02-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
htc bu takvim tasarımında kanuni sultan mı ön planda yoksa müşterinin ürünlerimi ön planda olacak....
bu iş hakkında azıcık daha detay verirsen senin için bi kaç satır tabiki yazarım....

her ne olursa olsun eline sağlık bazı noktalar var onları sana bahsedeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
htc82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

htc82

Grafiker / Denizli

Alt 02-11-2007 #3
takvim tasarımıkanini sultan süleyman ön planda olucak ama pırlantalarda kendini göstermeli
buda biraz daha değişiği ben tıkandım yardım ederseniz
Bu mesajdan alıntı yap
nishan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nishan

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2007 #4
bence ilk bakışta negatif söylencek bişey göze çarpmıo
eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
hayalfirst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayalfirst

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2007 #5
takvimin hangi firmaya ait olduğu belli olmuyor 3 isimde Ön planda (Başbuğ kuyumculuk , Altınbaş ve kanuni sultan Süleyman) ayrıca kanuni nin altındaki 2 kutunun içindeki sarı renk takvim kutularını arkasındaki grilerin yerinde kullanırsa daha hoş olur gibi.ayrıca önleri de ön plana çıkartmak için o 2 kutuyu resmin iki yanına yerleştirip önleri de ortadaki boşluğa koysan daha iyi durur gibi..naçizane fikrim
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 02-11-2007 #6
Kanuni'nin etrafındaki gereksiz çerçeveyi kaldırmakla başlayabilirsin. (ovaldan sonraki)
en üst soldakinin (yüzük sanırım) gölgesi üzerinde çalışmalısın.
ve eğer gölge vericeksen hepsine ver birbirinden kopuk durmasın.
Bloklamalara dikkat et. Hepsi birbirinden bağımsız durmasın.
sağdaki kolye birden kesilmiş onu yukarıya alarak sallanıyormuş havası verebilirsin.
Ay ları yazdığın zeminlerde, zeminlere gölge vermene gerek yok sanırım.
üstteki sarı zeminlere yazmış olduğun yazıları zemine ortalasan, gölgelerini kaldırsan.
gereksiz öğelere yer verme tasarımlarında.
ne kadar sadelikle birşeyler anlatmaya çalışırsan o kadar etkili olur.
nihayetinde " Grafik, ayrıntılardan arınma sanatıdır."
bütününde bloklama hataları var daha ince görmeye çalış.
Alt boşluklar, üst boşluk, birbirlerine oranları vs.
birde bu takvimin boyutu nedir ?
ay'lar küçük kalmıyor dimi, okunmamazlık olmasın.
umarım dikkate alırsın.
Ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
lionbird isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lionbird(40)

Grafiker / Gaziantep

Alt 04-11-2007 #7
Pırlantaları daha ön plana çıkarım kanuniyi tefarruat olarak girebilirsen konuya hakim olabilirsin bence. Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 04-11-2007 #8
bana kalırsa bu takvimde bazı gereksiz şeylerden kurtulmalısın öncelikle.

mesela o ortadaki yazıların olduğu kutucuklar bence gereksiz yere o kadar büyük. onları biraz daha küçü ve kibar hale alabilirsin.

arkadaşımın dediği gibi ilk oval çerçeve sonrarısına zaten gerek yok. anladğım kadarıyla müsterinini beklentisi ve görüşü belli kanuniyi çerceveden kurtarip arka fona güzel bi osmanlı bayrayı yerleştirebilirsin. kuyumcunun ürünlerini ise renkli hazırladıpı zemin icerisinde kaybolmayacak bir efekt yardımı ile onplana çıkarabilirsin.

bunun yanısır BAŞBUĞ senin iş yaptığın firma. altınbaş sadece bayiilik o yuzden o kadar buyuk olması cidden gerek yok.

takvim kısımlarını da cerçeveyi az daha sadecleştirerek daha okunur bir hale getirebilirsin....

şimdiden kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
evrenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evrenk(41)

Grafiker / Batman

Alt 04-11-2007 #9
diger arkadaşlar yorumlarında firmanın ön planda olmadığını yazıyor. firmayı ön plana getirsen bile ne oldugu belli olmayan bir çalışma ortaya çıkacak.

9 yıl önce kendi çabalarımla matbu evrak işlerini pazarlama ve satış yolu ile bu işe başladım. ilk çalışmalarımı microsoft world programında yapıyordum. kimselerden destek almadan ve kimselerden öğrenmeden. şu anda 5 dakikada biterebildigim bir matbuu çalışmasını o zamanlar saatlerce uğraşır ve yalım yamalak bitirmeye çalışırdım. maddi ve manevi imkanlarım o kadar kısıtlıydıki evraklara işlemem gereken logoları (şu anda 2 dakika içinde çizebileceğim bir logoyu) evrağa işlemek için 2. el bir tarayıcı alıp ordan taratıp kontras ve baskı degerlerinden anlamadığım için kopyalayıp o şekilde aydıgere dökerdim. ilerleyen zaman içerisinde müşterilerin taleplerine cevap vermek için bana gösterilen numune kataloğ, bröşür vs... gibi profesyonel dizayn edilmiş ve baskısı mükemmellik boyutundaki işleri, onlar bir şekilde yapabiliyorsa ben neden yapmıyayım dedim. o gün ilk açtıgımda ve hiç birşey anlıyamadığım Corel Draw ile tanıştım. kimselere sormadan gecesini gündüzüne takıp kendi kafamdan oluşturdugum tasarımları yapmaya doğru başarılı bir şekilde yol alıyordum. kendimi işime o denli vermiştimki hiç farkına varmadan tasarım ve grafik konularında aranılan bir kişi olmuştum artık. ve o azimli ruhumla yaptığım çalışmaları şu an için yapamıyorum. nedeni ise çok belli imkanlar o denli varolmuşki. google amcadan istenilen her türlü çalışmayı alıp indirebiliyorlar.
eğitimde esas olan pratik eğitimdir...

bu yazdıklarımın senin için hiç bir önemi olmayabilir. bir işi yapmadan önce o işe kendin alıcı gözüyle bakmalısın nasıl bir şey istiyebilirim diye düşünmelisin. düşündüklerini kafanda tutup ekrana yansıt o zaman ne demek istedigimi çok daha iyi anlıyacaksın...
iyi çalışamalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Qesta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qesta(50)

Webmaster / Manisa

Alt 05-11-2007 #10
Grafikerlikte acemiyim ama;
Web tasarımı gibi olmuş..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags