Tankut ÖKTEM

Heykel - Tankut ÖKTEM ...

Tankut ÖKTEM
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Tankut ÖKTEM

Alt 07-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kendisiyle çalışma fırsatı bulduğum Türkiye içinde ve dışında bir çok eser yapmış bir sanatçıyı kaybettik. Allah rahmet eylesin.

Tankut ÖKTEM

Heykeltraş Tankut Öktem trafik kazasında öldü

Üsküdar’da meydana gelen trafik kazasında ünlü heykeltıraş Prof Dr. Tankut Öktem öldü, kızı ve eşi yaralandı. Öktem, Atlasjet uçağının Isparta’da düştüğü yer olan Türbetepe’ye, kazada ölen 57 kişinin anısı için anıt mezar yapmak istediğini açıklamıştı.

İSTANBUL - D-100 karayolu Harem yol ayrımında meydana gelen kazaya bir kamyon neden oldu. Haydarpaşa sapağını kaçıran kamyon, otoyolda durarak geri geri gitmeye kalkışınca, Prof Dr. Tankut Öktem’i taşıyan otomobil, kamyona arkadan çarptı.

Kazada, otomobilde bulunan Prof. Dr. Öktem ile aynı araçtaki eşi Semra Öktem ve kızı Pınar Doğan araçta sıkıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden çıkartılan Prof. Dr. Öktem’in hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Yaralanan kızı Doğan ile eşi Semra Öktem ise kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Kozyatağı’ndaki Özel Acıbadem Hastanesine sevk edildi.

Yaralılardan Semra Öktem’in yoğun bakımda olduğu, kızı Pınar Doğan’ın ise genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

TÜRBETEPE’YE ANIT YAPMAK İSTİYORDU
Atlasjet uçağının Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarındaki Türbetepe’de düşmesinin ardından, kaza yerine anıt mezar yapılmasına karar verilmişti.

Alıntı...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Basimiz sagolsun...

iste yine bir sacmaligin sonunda degerli bir insan daha kaybedildi.

Ne desem bos.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 07-12-2007 #3
Yakınlarına allahtan sabır vermesini dilerim.

Kendisiyle bende çalışma fırsatını bulmuştum . Başımız sağolsun...
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2007 #4
Daha önce hakkında bir kaç şey duymuş ve okumuştum Allah rahmet eylesin...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-12-2007 #5
Tankut Hoca Marmara Üniversitesi' nin Heykel Bölümünü kuran ve ilk başkanlığını yapan değerli bir sanatçıdır ve yine saçma sapan bir kazada yitirilmiş değerli bir kişilik...
Otoyolda durup geri geri gitmenin mantığını da ben anlayabilmiş değilim!
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-12-2007 #6
Hepimizin başısağolsun... Çok değerli bir insandı... Tankut Hocaya Allahtan rahmet, bütün yakınlarına sabır diliyorum.

“Benim babam köpeklerden kurttur, balıklardan Japon, masallardan Polyanna, doğadan çamur...” Oylum Öktem
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
heykeltras, heykel tras, tankut oktem

Kapat
Şifremi Unuttum?