Tantunici İçin Yaptığım El İlanı Örneği

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Tantunici İçin Yaptığım El İlanı Örneği ...

korayucan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korayucan

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 26-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar, bu ilk çalışmam görüşlerinizi alabilirmiyim?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

su.perisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

su.perisi

Yrd. Grafiker / Bursa

Alt 27-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aşağıdaki resim kötü temizlenmiş, yazıları biraz daha ağır seçmen gerekir diye düşünüyorum.
adres çok büyük puntoyu küçültsen iyi olacak. resimleri de aynı tarzdan koysan daha iyi sanki. yani elden geçmesi gerek. çıktığın bu meşakatli yolda sana başarılar dilerim Tantunici İçin Yaptığım El İlanı Örneği yine de emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-09-2012 #3
Peri yazmaktan yorulmuş ben devam edeyim. Şiş resminin bulunduğu tabak ya zeminle aynı renkte yada orada bir kopukluk var aynı renkte ve uyumsuz görünüyor, visa logolarının zemini beyaz olması gerekiyor ki orjinali beyaz zaten bu haliyle gözü yoruyor, yazılar kenarlara çok yakın ve kolay anlaşılabilir değil, şiş resmi tabakta dürüm yapılmış hali zeminle birlikte olunca bir uyumsuzluk olmuş, ikisi de zeminli veya tabakta olması daha doğru olur, telefon görselinde ahizeden kablo çıkıyor ama havada kalıyor ya hiç çıkmasın ya da gövdeyle birleşsin ve tuş kenarı vs. de kalan boşluklar farklı bir renkle renklendirilebilir ki görsel ön plana çıksın. Kolay gelsin ...
Bu mesajdan alıntı yap
Rabia Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rabia Yılmaz

Grafiker / Adana

Alt 27-09-2012 #4
evet dekupe işlemi iyi yapılmamış fakat renklerin kullanımı uyumu qüzel olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
nostrakabus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nostrakabus(50)

Sanat Yn. / Mersin

Alt 03-10-2012 #5
bende mersinli'yim ve tüm tantuniciler beni çok iyi bilir ve tanırlar. Ama ben onalra bu işi yapmış olsaydım kesinlikle verdikelri tantuni içine fare zehiri katarlardı.

1 - Çok çok çok ve yine çoooookkk Renkler üzerine ARAŞTIRMA yapmalısın ve bununla ilgili literatürler bulmasın. Renk açısıdnan sıfırsın.

2 - Artık broşürlerde kulanılmayan bir font kulanmışsın hadi onuda kulandın kulandın diyelim neden tüm sayfanın her yeridne kulandın ? Buda senin acemi olduğunu gösteriyor.

1. ve 2. yorum yazan tasarımcı kardeşlerimde benimde gördüğüm konuları görüp değinmişler onun için onalra sözüm yok lakin 3. yorumcu kardeşimizn biraz daha renk dersleri çalışmasında fayda var kanısndayım.

Evet ! Lokanta restaurant fastfood gibi yerler için kulanılan renk Kırmızı, Turuncu ,beyaz, tonlarıdır doğru lakin çerçeve içine aldığın resime verdiğin derinlik gereksiz ve çerçevedeki kontür çizgisi bu rengin üzeridne bariz bir şeklide ben burdayım diye sırıtmış..

değerli kardeşim eleştirilere karşı her zaman yapıcı olun.. "beni her kimki eleştirse onun 40 yıl Grafikeri olurum" derim her zamn çünki eleştiriler sayesinde gözümden kaçan her hangi bir ayrıntıyı gören birileri çıkıyor ve onu bana hatırlatmış olduğu için hatamı düzeltip yaptığım işte daha profesyonel işler çıkartmama neden oluyor. Onun için sert eleştirleri sakın yadırgamayın.
Unutulmamalıdır ki hiç bir hamur bir kezde mayalanmaz...

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
korayucan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korayucan

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 06-10-2012 #6
yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize. mesajımdada belirtmiştim ilk çalışmam diye. turuncu renk iştah açıcı bir renk olduğunu duydum diye yaptım. photoshopta yeniyim. geliştirmeye çalışıyorum tabi kendimi.
Bu mesajdan alıntı yap
uzfeyzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uzfeyzi

Grafiker / Kocaeli

Alt 08-10-2012 #7
biraz örnek çalışmalara bakarak tekrar çalışma yap
Bu mesajdan alıntı yap