Taranmış bir belge üzerinde değişiklik yapmak ?

Temel Tasarım İlkeleri - Taranmış bir belge üzerinde değişiklik yapmak ? ...

bartudagdelen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartudagdelen

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 16-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese selamlar arkadaşlar az önce bir ton yazı yazıp post yapmadan önce elektiriğin kesilmesi ne kadar kötü bir durum olduğunu yıllar sonra bir daha hissettim.Taranmış bir belge üzerinde değişiklik yapmak ?

bu sefer konunun detaylarına çok girmeden sorunumu anlatmaya çalışacam..

Kurs bitirme belgesi vermemiz gerekiyor eski şaplonumuzun tasarımı pek hoş değildi, yeni kursiyerlere yeni bir diploma vermemiz gerekiyor, hoşuma giden , kullanılmakta olan bir sertifika var onun üzerinde değişiklik yapıp kursiyerlere vermek istiyorum. Adobe xi pro üzerinde çalışmalar yaptım.Tarattığım belge üzerinde istediğim gibi düzeltmeler yapamadım.Metin tanımlama yapıp word e attım, font sorunu yaşadım (teker teker fontları bulup pc ye tanıttım), yazı yazılacak alan arka planı yok oldu; benim istediğim olay arka planın üzerinede yazı yazmak.Veya şöyle diyelim adobe xi pro da tıkladığım metin yerini hemen değiştirmek.

Daha önceden bir arkadaşım corel kullanıyordu.Piyasada bilinen ve bulunan bir çok belge (e-fatura vb) üzerinde tıklama ile metinleri font uyumu ve arkaplan üzerinde dileği gibi değiştiriyordu.Şu anda iletişimimiz olmadığı için ona ulaşamadım sizlere ulaşmaya çalıştım.

Veya sıfırdan kaliteli şaplon yaratıp üzerine bilgileri girmek istiyorum .Tavsiyeleriniz nelerdir.

incelediğim başlıklar : tarayıcıdan alınan belgede değişiklik yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelike elinizdeki belgeyi 600 dpi pdf tarayıp tarayıcınız direk pdf taramayı desteklemiyorsa tif yada jpeg Acrobat XI Pro ile pdf döştürün ve ardından üzerinde değişiklik yapmak için Acrobat XI Pro ile pdf i acın ardından OCR özelliğini kullanın

bu işlemi yaptıktan sonra belgenizi kaydedin
Content Editing bölümünden Edit Text & Imges düzenleme yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

bartudagdelen

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 16-02-2014 #3
Hocam dediğinizi zaten yaptım, metin tanıma işlemi yapıyor. Tanıdığı metni değiştiremiyorum.anca word e atıyorum orda değiştiriyor.Ayrıca bende 600dbi da tarattım. Corel olayı için ne diyorsunuz ?
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-02-2014 #4
Üstadım , belge özel degilse buradan paylaşabilirmisiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap

bartudagdelen

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 16-02-2014 #5
Hocam şimdi pc başında değilim google amcadan bir tane diploma veya sertifîka örneğiyle açıklayabilir misin ?
Bu mesajdan alıntı yap

bartudagdelen

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 20-02-2014 #6
Hocam şimdi pc başında değilim google amcadan bir tane diploma veya sertifîka örneğiyle açıklayabilir misin ?
hocam b u konuda yardımcı olabilecek biri yok mu ?
Bu mesajdan alıntı yap