Taratma ve Convert Sorunum

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Taratma ve Convert Sorunum Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar. Elimde hazır bir broşür mevcut. Bunu tarayıcıdan taratıp daha sonra corel drawda convert edip baskıya yollasam her hangi bir hata oluşabilir mi? Sonuçta bir fotoğraf olarak ekliyorum ...

AlpYucer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlpYucer

Matbaacı / İstanbul

Alt 28-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar.

Elimde hazır bir broşür mevcut. Bunu tarayıcıdan taratıp daha sonra corel drawda convert edip baskıya yollasam her hangi bir hata oluşabilir mi? Sonuçta bir fotoğraf olarak ekliyorum corel draw'a?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer uygun büyüklükte çözünürlükle tararsan ve elindeki resim de buna uygunsa (Kaliteli olmayan baskılarda kağıt deseni de çıkabilir) ve çok büyük bir ebata büyütmeyeceksen sorun olmaz ...
Bu mesajdan alıntı yap

AlpYucer

Matbaacı / İstanbul

Alt 30-03-2012 #3
boyut aynı boyut 10cm21cm broşür aynı boyuttada bastırıcam, buruşmamış bir broşür kaç dpi da taratmam gerekir? yardımınız için tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-03-2012 #4
Resmin kalitesine göre değişir ama sanırım en uygunu 300 dpi ...
Bu mesajdan alıntı yap
vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 30-03-2012 #5
resim okadar büyük değil taramanda bir aksi sonuç çıkmaz, corelde ypılacak ise önce rgb sonra cmyk bitmap etmeni ve 300 dp tavsiye ederim renk kaybı olmaması için.. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 30-03-2012 #6
bana kalırsa hiç bulaşma derim sonuçta broşürü olduğu gibi tarayıp baskıya gönderceksin, hani desenki içinden sadece bir resim alıp broşüre koycam tarayıpta desen, sonuçta ufak bir resim göze batmaz derim ama komple broşürü tarayıp basmak kaliteli olmaz gerek netlik, gerekse renk açısından, tarayıcın çok mu net tarıyor bari? sonra broşür baskıdan gelince üzülme bu ne böyle diye... yeniden tasarla derim...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-03-2012 #7
yeniden tasarla derim...
Buna hiç gerek yok. Eğer 10x21 cm ebatlarındaki bir resim bile düzgün taranamayacaksa tarayıcılar ne işe yarar ? ...
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 30-03-2012 #8
Buna hiç gerek yok. Eğer 10x21 cm ebatlarındaki bir resim bile düzgün taranamayacaksa tarayıcılar ne işe yarar ? ...
tarayıcılar ne işe yarar bilmem ama emeksiz yemek olmaz...
Bu mesajdan alıntı yap

AlpYucer

Matbaacı / İstanbul

Alt 02-04-2012 #9
tarayıcılar ne işe yarar bilmem ama emeksiz yemek olmaz...

Tarayıcım gayet kaliteli, ayrıca emeksiz yemek olmaz derken? Eski tasarımınıda kendim yaptım. Sadece çok eski olduğu için projesi bile mevcut değil. Lütfen biraz uslubunuza dikkat edin. Siz kimsiniz nesiniz bilmem ama, hiç bir allahın kulu benim ekmeğim yada emeğim hakkında yorum yapamaz, yaptırtmam.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim, taratıp baskıya göndereceğim.

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 02-04-2012 #10
bana kalırsa hiç bulaşma derim sonuçta broşürü olduğu gibi tarayıp baskıya gönderceksin, hani desenki içinden sadece bir resim alıp broşüre koycam tarayıpta desen, sonuçta ufak bir resim göze batmaz derim ama komple broşürü tarayıp basmak kaliteli olmaz gerek netlik, gerekse renk açısından, tarayıcın çok mu net tarıyor bari? sonra broşür baskıdan gelince üzülme bu ne böyle diye... yeniden tasarla derim...
Size katılıyorum , ne kadar kaliteli tararsa tarasın sonuçta baskıdaki noktacıkları görecek tarayıcı, tasarımda bu iş böyle olmuyor tabi. Dümdüz alan noktaya çevriliyor baskıya giderken. Çok tarama yapmış birisi olarak bencede hiç bulaşma, nokta nokta çıkan bir baskıyla karşılaşmam yüksek ihtimal.

Tarat üzerinden geç çok detaylı bir tasarımı yoksa, tarama sadece resimler için kullanılabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları