Tarayıcı Sorunu

Web Tasarımı - Tarayıcı Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, yaptığım proje chrome ve firefox'da sorunsuz çalışıyor olmasına rağmen ie'de sorun cıkarıyor. Sorunu çıkaran yerin css kodu'da şu şekilde; #main-nav { height: 64px; margin-bottom: 10px; background: #275bbf ...

Tarayıcı Sorunu
1azdeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1azdeli

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Dosya23

Tarayıcı Sorunu

Alt 23-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, yaptığım proje chrome ve firefox'da sorunsuz çalışıyor olmasına rağmen ie'de sorun cıkarıyor. Sorunu çıkaran yerin css kodu'da şu şekilde;

#main-nav { height: 64px; margin-bottom: 10px; background: #275bbf url(../images/nav.png) top center no-repeat; }

<nav id="main-nav">
                <ul class="group">
                    <li class="current"><a href="Default.aspx">ANASAYFA</a></li>
                    <li><a href="#urunler">ÜRÜNLER</a></li>
                    <li><a href="#kampanyalar">KAMPANYALAR</a></li>
                    <li><a href="#indirimdekiler">İNDİRİMDEKİLER</a></li>
                    <li><a href="#siparis-ve-odeme">SİPARİŞ VE ÖDEME</a></li>
                </ul><!-- Burada tarayıcı ile alakalı bir sorun var DİKKAT! -->
                <form id="search" method="get" action="#">

</form>
            </nav>
Burada <form> etiketini kaldırınca site kayıyor. üstteki o menüler gozukmuyor. Uyumlulukla calısınca duzelıyor. Bunu ie'de nasıl çözebilirim, fikriniz varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kaanakyuz78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kaanakyuz78

Webmaster / İstanbul

Alt 30-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sorun kodlamadan değil başka bileşkenlerin boyutlandırma problemlerinden kaynaklanıyor. Tüm tarayıcılarda aynı görünümü elde etmek istiyorsan , objelerin width ve height değerlerini, aling pozisyonlarını vermelisin, çünkü kendi başlarına bırakırsan her browser farklı algılayabilir. Örn: table yada div içindeki aşağı levellerde bulunan eleman , üst katmanların pozisyonlarından etkilenebilir. Bunu her zaman göz önünde bulundur. Kafan karışmamıştır umarım Tarayıcı Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
rcpmtl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rcpmtl

Öğrenci (Diğer) / Düzce

Alt 05-07-2011 #3
Sorun kodlamadan değil başka bileşkenlerin boyutlandırma problemlerinden kaynaklanıyor. Tüm tarayıcılarda aynı görünümü elde etmek istiyorsan , objelerin width ve height değerlerini, aling pozisyonlarını vermelisin, çünkü kendi başlarına bırakırsan her browser farklı algılayabilir. Örn: table yada div içindeki aşağı levellerde bulunan eleman , üst katmanların pozisyonlarından etkilenebilir. Bunu her zaman göz önünde bulundur. Kafan karışmamıştır umarım Tarayıcı Sorunu
Benim de sorunum aynı fakat ben kodla değil direk flash tasarım ediylemeyle site yapıyorum ve sitem tarayıcıdan tarayıcıya kayıyo falan değişiklik gösteriyo ben kod olmadan flash tasarımda bu problemi nasıl çözicem acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
kaanakyuz78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kaanakyuz78

Webmaster / İstanbul

flash pozisyonlama

Alt 05-07-2011 #4
Senin sorunun daha zor bir durum Tarayıcı Sorunu Çünkü , full flash sitede pozisyonlamaları çok iyi planlamalısın. Eğer elindeki template ise , zaten ayarlanmış olmalı.

Sahne planlaman , Objelerin pozisyonlamaları vs. Baya işi olur.

Site nasıl kayıyor bana link gönderirsen bakabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
lantier isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lantier

Webmaster / İstanbul

Alt 09-07-2011 #5
Hocam sitenin tasarımını photoshopa atın crop toolu alıp f8e basın sağdan ölçülere bakarak tam doğru bişekilde kesip resimleri öyle döşeyin. baya yakınlaşıp kesin noktalardan doğru kesim mi yapıyorsunuz iyice bakıp kesimi öyle yapın bu şekilde sorununuz çözülür ben kodlamada bi hata göremedim
Bu mesajdan alıntı yap
YLDRMWEB isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YLDRMWEB

Webmaster / Manisa

Alt 24-08-2011 #6
şu kodu dene istersen, işine yarayabilir.

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
Bu mesajdan alıntı yap
hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 26-08-2011 #7
#main-nav { height: 64px; margin-bottom: 10px; background: #275bbf url(../images/nav.png) top center no-repeat; }
width:; eksik birde bunu ekleyerek denermisin.
Bu mesajdan alıntı yap
sanaluser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sanaluser

Webmaster / İstanbul

Alt 27-08-2011 #8
nav etiketi html5 e ait olduğundan ie9 un altındaki sürümlerde problem çıkartabilir, problem bu yüzden de kaynaklanıyor olabilir
Bu mesajdan alıntı yap