Tarzan, yok edilen doğa ve ağaçlar

Dünyadan Afiş Örnekleri - Tarzan, yok edilen doğa ve ağaçlar ...

damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

"15 square kilometer of rain forest disappears every minute." WWF
Her dakika yağmur ormanlarından 15 km kare ağaçlık bölgenin yok olduğunu biliyor muydunuz? WWF için hazırlanan bu ilan bunu çok güzel anlatıyor. Bir gün böyle olacak mıyız demiyorum. Zaten böyle oldu doğa artık ve o yüzden küresel ısınmanın başlamasına şaşırmamalı değil mi? Evet, Tarzan bile atlayacak bir dal bulamıyor!

Not:alıntıdır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Her zamanki gibi acı gerçekler espirili bir dille anlatılmış ve ne yazıkki insanlara hala şaka gibi geliyor. Paylaşıma teşekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-01-2009 #3
WWF kutluyorum çalışmasından dolayı..Bizde manisalı tarzanı kullanarak böyle bir çalışma yaparsak sanırım manisa ayağa kalkar ya neyse..Teşekkürler paylaşımına
Bu mesajdan alıntı yap
FanTasTurK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FanTasTurK

Grafiker / Manisa

Alt 04-02-2009 #4
Manisa Tarzanı

Ahmet Bedevi 1899 yılında Bağdat'a 100-125 km kadar kuzeyde olan Samarra şehrinde dünyaya gelmiş Kerkük kökenli bir Türkmendir. Kurtuluş Savaşı'ında savaştığı için kırmızı şeritli İstiklal Madalyası sahibidir. Hayatını Manisa'yı tüm Türkiye'ye örnek olacak şekilde ağaçlandırmaya adamış ve yaşadığı süre boyunca binlerce ağaç dikmiştir. Spil Dağında yaşayan ve Manisa sokaklarında üzerinde sadece şort ile dolaşan Ahmet Bedevi'ye halk Manisa Tarzanı adını takmıştır. 1963 yılında hayatını kaybedince Manisa halkınca bir efsaneye dönüştürülmüş, heykeli dikilmiştir. Her yıl ölüm yıldönümü olan 31 Mayıs'da Manisa'da Ahmet Bedevi için törenler düzenlenir.Manisa ilinde bir çok heykeli vardır.

Yaa özür dilerim belki alakasız oldu ama bir Manisalı olarak manisa ile ve tarzanı ile ilgili bi konusma gecince paylaşmak istedim.Babam cocukluğunda tarzanla olan anılarını anlattıkça o zamanlarda doğmak lazımmış diyorum içimden. Benimkisi sadece bir fikir, forum olarak birgün gezi planlanırsa hepinizi manisaya beklerim görülesi yer bence tarihide göz önünde bulundurursak resimle ilgilenen arkadaşlarada birçok hatıralık fotoğraf çıkacağından hiç şüpem yok.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 04-02-2009 #5
Manisa Tarzanı

Ahmet Bedevi 1899 yılında Bağdat'a 100-125 km kadar kuzeyde olan Samarra şehrinde dünyaya gelmiş Kerkük kökenli bir Türkmendir. Kurtuluş Savaşı'ında savaştığı için kırmızı şeritli İstiklal Madalyası sahibidir. Hayatını Manisa'yı tüm Türkiye'ye örnek olacak şekilde ağaçlandırmaya adamış ve yaşadığı süre boyunca binlerce ağaç dikmiştir. Spil Dağında yaşayan ve Manisa sokaklarında üzerinde sadece şort ile dolaşan Ahmet Bedevi'ye halk Manisa Tarzanı adını takmıştır. 1963 yılında hayatını kaybedince Manisa halkınca bir efsaneye dönüştürülmüş, heykeli dikilmiştir. Her yıl ölüm yıldönümü olan 31 Mayıs'da Manisa'da Ahmet Bedevi için törenler düzenlenir.Manisa ilinde bir çok heykeli vardır.

Yaa özür dilerim belki alakasız oldu ama bir Manisalı olarak manisa ile ve tarzanı ile ilgili bi konusma gecince paylaşmak istedim.Babam cocukluğunda tarzanla olan anılarını anlattıkça o zamanlarda doğmak lazımmış diyorum içimden. Benimkisi sadece bir fikir, forum olarak birgün gezi planlanırsa hepinizi manisaya beklerim görülesi yer bence tarihide göz önünde bulundurursak resimle ilgilenen arkadaşlarada birçok hatıralık fotoğraf çıkacağından hiç şüpem yok.
Manisa tarzanı hakkında verdiğin bilgi için teşekkürler..Gerçekten çevreci ve bir okadar da doğa dostu birisi manisa tarzanı..Gerek Türk sinemasında, gerekse yazılı belgelerinde doğaya bukadar duyarlı birini gördüğümde bende çok şaşırmıştım..Lafta değilde özde yaşattığı şeyler için Allahtan rahmet diliyorum..Zaten birgün gezi mahiyetinde gelirsek kaldığı yerleri görmek istiyorum..Tekrar teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
oquzhancan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oquzhancan

Öğrenci (Diğer) / Manisa

Alt 18-03-2009 #6
Manisa tarzanı hakkında verdiğin bilgi için teşekkürler..Gerçekten çevreci ve bir okadar da doğa dostu birisi manisa tarzanı..Gerek Türk sinemasında, gerekse yazılı belgelerinde doğaya bukadar duyarlı birini gördüğümde bende çok şaşırmıştım..Lafta değilde özde yaşattığı şeyler için Allahtan rahmet diliyorum..Zaten birgün gezi mahiyetinde gelirsek kaldığı yerleri görmek istiyorum..Tekrar teşekkürler..
Şu anda gördüğüm çoğu ağaç Ahmet Bedevi'nin bize hediyesidir...
Bu mesajdan alıntı yap
grafixhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafixhan(27)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 09-04-2009 #7
Allah rahmet dilesin keşke herkes Ahmet Bedevi gibi düşünse doğayı koruma adına bişeyler yapsa
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2009 #8
Tarzan, yok edilen doğa ve ağaçlar güzel bır paylasım
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-04-2009 #9
Tarzan, yok edilen doğa ve ağaçlar güzel bır paylasım
Teşekkürler...
Konuma renk kattığı için Ulaş'a da çok teşekkürediyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
agaclar, doga, edilen, tarzan, yok