taş dizimi hakkında

Corel Draw - taş dizimi hakkında Sponsorlu Bağlantılar Herkese merhabalar Sayın arkadaşlar ve ustalar Rhinoceros Otomatik Taş Dizme- Automatic Pave Making in Rhino on Vimeo Bu videodaki tarzda taş dizimi corelde mümkünmü.Bu tarzda macro varmı corel ...

taş dizimi hakkında
turkhakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkhakan

Hiç Biri / İstanbul

taş dizimi hakkında

Alt 02-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhabalar
Sayın arkadaşlar ve ustalar

Rhinoceros Otomatik Taş Dizme- Automatic Pave Making in Rhino on Vimeo

Bu videodaki tarzda taş dizimi corelde mümkünmü.Bu tarzda macro varmı corel için.Aylardır bu konuyu araştırıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

turkhakan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sanırım kımse okumamıs mesajımı
Bu mesajdan alıntı yap
asongur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asongur

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 04-09-2010 #3
ben okudum ama yardımcı olamadım o nedenle cevap yazmadım, eğer aşagıdakı resımdekı gıbı bır sey işine yararsa yardımcı olabilirim. saygılar

taş dizimi hakkında

Uploaded with ImageShack.us
Bu mesajdan alıntı yap

turkhakan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-09-2010 #4
asongur yardımcı olamasanda bırılerının benı duydugunu ve yardımcı olmak ıstemesı benı sevındırdı.
Bılıyormusun problem ne. Senın yaptıgın yontemle yapılan tas dızımlerı (yanı duz bır sekılde ) pek goruntu olarak hoş durmuyor. Vıdeoda ıse araya bır kac tas ılave edıldıgı zaman dıger butun tasların yerlerını degıstırerek yerlesım yapılıyor.Bu benım kuyum tasarım ısı ıle ılgılenen bır dostumunda kullanmıs oldugu Rhineceros adlı programın smart 3d adındakı yaması sayesınde oluyor.Benım gıbı tas dızme ısı ıle ılgılenen tum meslekdaslarım asırı derecede ısıne yarıyacak ve ıslerını cok kolaylastıracak bır program.Ancak bız hepımız corel ıle calısmaktayız.Emınımkı boyle bır makro da corel ıcın yazılabılır. Bu konuda ustalardan yorum ve yardım beklemekteyım.

saygılarımla
tum ıslerınız kolaylıkla halolsun
Bu mesajdan alıntı yap

turkhakan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-09-2010 #5
konu guncel
Bu mesajdan alıntı yap
karakayasulo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakayasulo

Grafiker / İzmir

Alt 05-09-2010 #6
Arkadaşım ben şu ana kadar videodaki şekilde taş diziminin Corelde yapılabildiğini görmedim... Yani zannetmiyorum. Eğer yapılır denilirse bende mutlaka nasıl yapıldığını öğrenmek isterim
Bu mesajdan alıntı yap

turkhakan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-09-2010 #7
Yapılamaz oldugunu sanmıyorum sadece uzmanların bu konuya ılgı gostermelerını beklıyorum.Corel kapsamlı bır program . Emnımkı bu konuda makro yazılabılır .En azından gelısmıs bır blend aracı olsa .Mesela bılıyorsunuz blend ıle bır cızgıyı takıp eden daıreler bırbırı arkasına dızılebılıyor ve bu daıreler den eksıltme cogaltma yapılabılıyor.İşte aynen blend dekı gıbı kullanıcının belrleyecegı alan uzerınde dızılım yapılabılır dıye dusunuyorum.kenarlarını cızdıgımız desenın ıcını mesela 300 ad tas (daıre) ıle doldurursun. Baktın 300 az geldı gerı alıp CTRL+Z atıyorum 350 daıre ıle doldurursun. Bu konu tas ısı ıle ugrasanların cok ısıne yarar ve herkeste bu makroru 20-30 usd verır alır dıye dusunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-09-2010 #8
led tooll makro var diye biliyorum baktınmı..
Bu mesajdan alıntı yap
berrecan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berrecan

Grafiker / Bursa

corel için yazılmış bir program var

Alt 09-09-2010 #9
corel için yaılmış bir yama var bu linki araştırın bizde bu işle uğraşıyoruz ve ayhan beyin yazdığı bu programla işimiz kolaylaştı işinize yarayacaktır program 300 tl
Ayhan Grafik ve Yazılım
istanbul avrupa yakasında tel: *********
siteyi inceleyin belkiişinize yarar
Bu mesajdan alıntı yap

turkhakan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-09-2010 #10
corel için yaılmış bir yama var bu linki araştırın bizde bu işle uğraşıyoruz ve ayhan beyin yazdığı bu programla işimiz kolaylaştı işinize yarayacaktır program 300 tl
Ayhan Grafik ve Yazılım
istanbul avrupa yakasında tel: *********
siteyi inceleyin belkiişinize yarar

Benim bahsettiğim tarzda taş dizimi sitenizdeki sadece kalp deseninde mevcut.Eğer bu tarzda dizim yapabilecek bir program yada corel makrosu var ise elinizde bunun demosunu denemek isterim.Eğer işime yarayacak bir şey ise bahsettiğiniz rakkamı vermeye hazırım Diğer micky mouse örneğindeki tarzda (linear) dizim led tool da da yapılabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları