taş dizimi

Corel Draw - taş dizimi ...

taş dizimi
1452 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1452

Grafiker / İstanbul

taş dizimi

Alt 07-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaslar kendı cızdıgım bır sekıl uzerıne 2şer mm araile 40 adet taş yerleştırmem lazım ve bu tasların boyutlarını hepsının bırden ornegın 2mm den 2.5 mm e nasıl cıkarabılırım cvp verecek arkadaslara cok tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 07-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
slm arkadaslar kendı cızdıgım bır sekıl uzerıne 2şer mm araile 40 adet taş yerleştırmem lazım
Transformation menüsünü kullanabilirsin

ve bu tasların boyutlarını hepsının bırden ornegın 2mm den 2.5 mm e nasıl cıkarabılırım cvp verecek arkadaslara cok tesekkurler
Bir şeklin ebadını değştirip diğerlerine de Edit - Repeat (Ctrl + R) ile değişiklikleri uygulayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

1452

Grafiker / İstanbul

Tesekkur

Alt 08-11-2007 #3
Tesekkur Edrim Yardiminiz Icin Yalniz Benim Sormak Istedigim Art-cam Da Bunu Bunun Uzerine Su Kadar Ara Ile Su Kadar Sayida Diz Diye Bir Komut Vardi Bu Programda Onu Nasil Yapariz

Tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
interface79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

interface79

Eğitimci / Elazığ

Alt 19-11-2007 #4
bunu için colone özelliğini kullan edit menüsünden sonra colon resmi duplicate et istersen 20 tane çoğalt böylece ana master üzerine yaptığın tüm değişiklikler tüm colon larıda etkiler
Bu mesajdan alıntı yap

1452

Grafiker / İstanbul

tesekkurler

Alt 29-11-2007 #5
tesekkurler yardımınız ıcın
Bu mesajdan alıntı yap
soneremir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soneremir

Grafiker / İstanbul

taş dizimi

Alt 31-01-2008 #6
hepsini combinle ve conturden 0,5 ver daha sonra ctrl + k yapıp istemediğini sil
ben bu şekilde yapıyorum ama aralıkları nasıl düzenlersin bi lmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 31-01-2008 #7
bir çember için mantığını anlatayım sanırsam buradan taşa uyarlanabilir. farzedelim 25 ve 50 cm boyutlarında bir çember çizdin daha sonra arrange-transformation dan position a gidersin
orada h yani horizontal yani yatay kısmın değerinin girildiği yere 52 yazıyorsun çünkü cemberimizi yukardaki ölcüye göre yatay boyutu 50 cm dir 2 mm olmasını istediğimiz için 52 yazdık. daha sonra altta bulunan karelerin ortasında bulunan küçük çember işaretlenir ve daha sonra apply to duplicate tıklanır hemen 2 mm yanına çemberi çizecektir. apply to duplicate ye 40 tane elde edene kadar basılır ben sayıyla kısa başka bir yerden verilip verilmediğini bilmiyorum. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
mmbilgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mmbilgen

Desinatör / İstanbul

tas dizimi

Alt 31-01-2008 #8
selam
once 2mmlik olcu kullanacaksan o olcude bir daire ciziceksin.daire cizmeyi bildigini varsayarak sorunun cevabına geciyorum.o daire seciliyken arrange-transformations-position yapıcaksın.position da h ve v degerleri var.h yanlara hareket eder v ise asagı ve yukarı(eksi degerde verebilirsin).oraya girecegin degerler tasın merkezden merkeze olcusunu ayarlar.senin ornegindeki 2 mm aralık tasın dıstan dısa mesafesi ise tasın olcusunude ekliyceksin.mesela 2mm tas olcusu kullandıysan 2mm+2mm=4mm deger gireceksin.yanlamasına gitmek istiyorsan h a 4mm gir v yi 0 birak.alttaki apply dublicate i ne kadar tıklarsan o kadar adet tas 2mm aralıklarla yerlesir.eger olcun merkezden merkeze ise sadece 2mm girersin.var olan bir degeri degistirmek icinse hepsine uygulayamazsın benim bildigim kadarıyla.benim kullandıgım yol transformation -size bolumunden bir tasın olcusunu degistirmek ve sonra tum tasları tek tek secerek ctrl -r tuslarıyla yaptıgın bu islemi digerlerine uygulamak.umarım anlatabilmisimdir...
Bu mesajdan alıntı yap
ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 01-02-2008 #9
Duplicate Distance (x,y) değerlerini (objenin ölçüsü+istenilen aralık) değerlerini verdikten sonra Ctrl+D ile çoğaltma yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-02-2008 #10
hepsini seç ve değerleri olmasını istediğin değeri gir olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ta dizimi