tasalan

Afiş Tasarımı - tasalan ...

tasalan
graf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graf

Sanat Yn. / İstanbul

tasalan

Alt 08-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

tasalan
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 08-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ellerinize sağlık ne kadar güzel bir çalışma böyle tasalan
tabi herkes bir şeyler anlamıştır bu tasarımdan fakat ben sizin o an ne düşünerek çalıştığınızı merak ettim paylaşır mısınız rica etsem?
Bu mesajdan alıntı yap

graf

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 08-06-2007 #3
merhaba açıkcası tasalarım vardı e özellikle tasarımda tasalan olarak seçtim bu çalışmayı sanal ortamın dışında hazırlamıştım kağıt boya vs..vs..daha sonra fotoğrafını pc ye yükledim ve üzerinde uğraştım daha değişik sonuçlarda çıkmıştı ama ben bunu paylaşmak istedim.tabikide yapılan her çalışmanın bir amacı var benim bu çalışmada ki amacım zıtlıklar üzerineydi negatip pozitif ilişkisi üzerinde durdum.
sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 08-06-2007 #4
merhaba açıkcası tasalarım vardı e özellikle tasarımda tasalan olarak seçtim bu çalışmayı sanal ortamın dışında hazırlamıştım kağıt boya vs..vs..daha sonra fotoğrafını pc ye yükledim ve üzerinde uğraştım daha değişik sonuçlarda çıkmıştı ama ben bunu paylaşmak istedim.tabikide yapılan her çalışmanın bir amacı var benim bu çalışmada ki amacım zıtlıklar üzerineydi negatip pozitif ilişkisi üzerinde durdum.
sevgiler
çok teşekkürler açıklamanız için.
ben çok beğendim açıkçası.
Ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 08-06-2007 #5
graf artık bir graphic pen al kendine tasalan

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-06-2007 #6
ben çok beğendim sadelik estetik kafalarda farklı düşünceler oluşturan bi çalışma tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
sercansarigul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercansarigul(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2007 #7
tasalan ne anlama geliyor yanı neyi ön palna çıkartıyor biraz bılgı verırmısın.?
Bu mesajdan alıntı yap

graf

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 10-06-2007 #8
merhaba sercan tasalanın anlamı; belirli konular belirliyoruz kendimize ve tasarımlarımızda, tasalandığımız zamanlarda oluyor.kelimedeki vurgu belki bu anlama çıkıyor.fakat bu çalışmada zıtlıkları ön plana çıkartmaya çalıştım,belgine söylediğim gibi kontrasları ve negatif pozitif ilişkisi daha açık bir değimle dikeyler ve yatayları çalışmada uyguladım.açıklamak istediğim birşey varki belirli dönemler var art decoya az da olsa değinmiştim fakat bu dikey ve yatay formların uygulaması ilk [COLOR="Red"]DE STIJL[/COLOR] döneminde uygulanmıştır.yüklediği anlam ise dikeyler erkeği yataylar ise bayanı simgelemktedir.tabi bunun tasarımla bi ilişkisi varmı diye soracaksın pek bir ilişkisi yok aslında sadece paylaşmak istedim ayrıca bayan ve erkek formun dışında ise tasarımla ilişkisi olduğunu düşünüyorum; düşünsel karşıtlıkların görsel ifadesi olarak da yorumlayabiliriz.çünkü yatay ve dikey olarak adlandırdığımız formlar nesnelliği aktifliği evrenselliği ve tinselliğin ifadesidir
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-06-2007 #9
sayfada negatif alanlar bir şekil olarak algılanması iyi fakat denge yok negatif alanlar ile pozitif alanlar arasında bu da karmaşaya yok açmış.ben verillmek istenen mesajı alamadım bir hedef kitlesi seçilmemiş sanki....
Bu mesajdan alıntı yap

graf

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 10-06-2007 #10
evet bir hedef kitlesi yok çünkü bu tarz çalışmalar hedef kitlesinden çok belirli düşünceleri açığa vurmak için oluşturulur.açıklamada olduğu gibi DE STIJLı anlatma gereğini o yüzden duydum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Tags
graphic pen, tasalan, tasalanmak tasarimlanmak blablabla

Kapat
Şifremi Unuttum?