Tasarım yapacak grafiker aranıyor.

Sonuçlanan İlanlar - Tasarım yapacak grafiker aranıyor. ...

hcaliskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Alt 28-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese selamlar,

katalog + broşür + insert karışımı bir rehber hazırlamak istiyoruz. firmalarla ilgili bir web sitesi hazırladık. burada site ismi vermek doğru olmadığı için vermiyorum. şehir rehberi gibi düşünün. müşterilerimizi arkadaşlarımız dolaşıyor reklam vermek isteyenlerle baskı rehber oluşturuyoruz. biz profesyonel değiliz, belki hakettiğiniz ücreti veremeyiz ama kendini ispatlamak isteyen yada profesyonelliğini sergilemek isteyen arkadaşlarımız, özgün, şık, sade, çarpıcı tasarımlarıyla bize makul ücretlerle yardımcı olurlarsa, yani insanların karşısına düzgün bir profesyonel tasarımla çıkarsak işin devamıda gelecektir. ve basılan donenin üzerinde tasarımı yapan arkadaşımızın adı ve iletişim bilgileride yer alacaktır. firma ise firma bilgileri.buda ayreten kendisine iş imkanı demektir.

istediğimiz şeyi kısaca özetleyeyim. reklamını aldığımız yer mobilya mağazası ise onlarla ilgili sayfalar ikea gibi, elektronik ise onlarla ilgili sayfa mediamakt gibi, giyim ise lcwaikiki gibi sayfalar olacak.

baştan sonra aynı motonon bir dizayn değil yani. bir şehir rehberi düşünün kategorilere ayrılmış o sayfada kartvizit boyunda reklamdan tutun, çeyrek yarım gibi reklamlar olacak birde katalog ürün listesi gibi satır satır reklamdakilerin çizelge listeside yayınlanacak. bu aylık bir çalışma olacak. kısca yılda 12 sayı düşünüyoruz. devamlı bir iş yani.

bu konuda bizle çalışmak isteyen arkadaşların referans çalışmalarını göndermesini rica ederiz. *********

Not: lütfen mailinizde ne şekilde çalışmak istediğinizi, fiyatlarınızı belirtiniz. izmirde olanları tercih etmekteyiz ama şart değildir.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 28-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dikkat!
  1. İş veren ya da İş arayan ilanlarına cevap veren her üye bölüm kurallarını okumuş olarak kabul edilir.
  2. İlanlarınızın onaylanması için ilgili açıklamada verilmiş örnek şablonlara göre konu açılmadığı takdirde ilanlarınız onaylanmayacaktır.

Duyurular:

İlanları Tasarım yapacak grafiker aranıyor. veya Tasarım yapacak grafiker aranıyor.sayfamızdan da takip edebilirsiniz.

Öneri Siteler:

Grafik Sözlük:
İnternet sözlüklerini bilmeyen yoktur. “Ben bilmiyorum” diyorsanız öğrenmenin de yaşı yoktur. Ayrıntılı bilgi için...

Logo Sitesi:
Her grafik tasarımcının işine yarayabilecek logoları bulabileceğiniz ya da elinizde bulunan logoları yükleyerek daha sonra da kolaylıkla erişebileceğiniz site Logomuz.com

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

seydanese isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seydanese

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2010 #3
yaklaşık 3 yıldır özel bir şirkette grafikerim frelance iş yapabilirim burada yapmış olduğum iş dikkat cekici ambalaj tasarımları logolar size ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum ama tasarım demek çarpıcılık ilgi çekmek ve benzeri olmadığına inandırmak demek yani bu sadece ambalaj tasarımlarında gecerli değildir benim için *********
mustafa006 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafa006(30)

Grafiker / Ankara

Alt 28-10-2010 #4
merhaba yardımcı olmak isterim eklerseniz görüşelim iyi çalışmalar.*********
mavi_fizikci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi_fizikci

Eğitimci / Çorum

Alt 28-10-2010 #5

ne tür çalışma isterseniz.uygun fiyatlarda isteklerinize karşılık verebilirim.

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Alt 28-10-2010 #6
Mail gönderen herkese çok teşekkür ediyorum. bu kadar ilgi beklemiyordum işin açıkcası. hepsini tek tek değerlendiriyoruz. lakin gelen mesajlardan şunu anladım benim yukarıdaki açıklamam yeterli gelmemiş. bizde bir taslak hazırlayıp dahada net olarak istediğimizi anlatacağız. taslak hazır olunca yine buradan yayınlayacağım. çünkü verilen fiyatlar arasında çok fark var. sayfası 15 tl den başlayıp 125 tl ye kadar. bu da çok zor karar verdirtir.

yine ilgi gösteren herkese teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

saygılarımla.
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2010 #7
Referanslı grafikerlerden referanslarını göndermesini istiyor, Biz profesyonel değiliz deyip, profesyonel tasarım beklediğinizi söyleyip, hakettiğiniz ücreti veremeyiz diyorsunuz. Bu da sizin ne kadar profesyonel olduğunuzu gösterir. Hakedilen ücreti kimsenin vermediği gün gibi aşikar zaten. Mümkünse ben sizinle zaten iş yapmayayım, siz de adımı bir yerlere yazıp lütufta bulunmamış olursunuz...

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Alt 29-10-2010 #8
sayın serdar karaman

mesajımı dikkalice okumadığınız belli. benim polemik yapmak gibi bir niyetim yok. hiç kimseye hakaret etmediğim gibi en altta da teşekkürlerimi ilettim. eğer benim gibi olaya yaklaşanlara bu üslupla cevap verirseniz, piyasada sizleri adam yerine koymayan, hakkınız vermeyen, sizi küçümseyen insanlarla çalışmak zorunda kalırsınız. Anlaşılan o ki canınız yanmış. böyle devam ederseniz daha çok canınız yanacağı belli.

neden profesyonel tasarım beklediğimizi belirttim. hakettiği ücreti neden başta veremeyeceğimizi de söyledim. kimseninde başına silah dayayıp fiyat almadığımıza göre. herkes kendi durumuna göre ben bu işi şu fiyatla yaparım demesi kadar normal bişi varmı?

her forum sitelerinde sizin gibi dar görüşlü insanlar malesef çıkarak forumların amaçlarını kirtletiyorlar. bende bir bilgisayar programcısıyım ve bende hiçbir zaman emeğimin karşılığını almadım. alamadım. ama kalkıpta sizin gibi ukalalık yapmadım.

biz insanlara lütufta bulunmak için isimlerini yazmayı teklif etmedik. bizle çalışmanın bir yan geitirisi olamasını istedik de yanlışmı düşündük. sadece bunu yazdığımız için mailinde teşekkür edenler bile olmuş. demekki herkes sizin gibi olaya bakmıyor. iyikide bakmıyor.

referansları elbette görmek gerekmezmi, neye nasıl karar vereceğiz. insanlarla dalga geçmek değilki amacımız. 100 ün üzerinde mail gönderen arkadaşlarımıza teşekkür etmeyecekmiyiz. ilk önce siz forumun hangi bölümünde olduğunuza dikkat edin. burası freelancer bölümü yani ajans bölümü değil.

ilanı dikkatlice okumadığınızda belli. biz bedava çalışacak demedik, makul ücretlerle yardımcı olacak arkadaş dedik. bir mesajı okumayı anlamayı beceremeyen senin gibi insanlar bence bu forumlardan çekilsinki, bize mail gönderen birşeyler yapmak isteyen, ek gelir olsun diye emeğini sanatını göstermek isteyen insanlar buralardan istifade etsin.

saygılarımla

Hakan ÇALIŞKAN
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2010 #9
Selamlar...

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Siz işveren olarak nasıl çalışanınızı seçiyorsanız, ben de çalışacağım insanları seçiyorum. Bu yüzden kehanetinizi gözönüne alırsak, asla canımın yandığı bir durum olmadı, olamaz da. Yaptığım işin kalitesi belli ise o kalitenin altına inmem. İnmediğim içindir ki buradaki her işle muhatap olmuyorum. Sizin işiniz de dahil.

Kendini ispatlamak isteyen insanlarla çalışmak istemenizle, profesyonellik zaten uymuyor..
Profesyonel grafikerler tasarımcıların kendini ispatlamaya ihtiyacı yoktur. Öncelikle bu yaklaşımınızı yadırgadım ve yadırgıyorum...

Elbette herkes dilediği insanla çalışabilir. Fakat piyasada sadece işi kapmak isteyen yüzlerce insan var. Sadece bir iki program öğrenerek, bu işi yapabileceğini söyleyip, daha sonra işi elinde kalan insanlar da mevcut.
Hemen hemen her ilanda fazla para veremeyiz, bütçemiz bu dendiğinde, bu işlerin kalitesini düşürecek insanlar ortaya çıkıyor. Ortaya çıkabilecek işler zaten malum.

Bana tanesi 30 liraya büyük boyutlarda 30 adet renkli full karikatür çiz deniyor.
İşte ben bu işi yapmam. Ben bu işi yaparsam, bu işi yapacak profesyonel insanların hem önünü kesmiş olurum, hemde piyasayı düşürmüş olurum, hem de kendi yaptığım işe saygısızlık olur.

İşlerin devamlılığı olabilir, isimleriniz yazılabilir, sizin reklamınız olur yaklaşımını doğru bulmadım, bu kişisel düşüncem. Sadece her grafiker tasarımcı arkadaşımın "sadece hakkını almasını" isterim. Fazla bütçemiz yok, ama daha sonra iş veririz, bunu daha uyguna yapalım, adınızı yazarız gibi yaklaşımları kişisel olarak doğru bulmuyorum.
İlanı yeterince dikkatli okudum. Okudum ki doğru cevapları yazdım. Kimse kimseden canını istemiyor, elbette makul fiyatlarla anlaşılır, ama bu gibi anlaşmalar grafikerle işveren arasında olmalı diye düşünüyorum. Daha burada makul fiyat, az para denen işler sadece "piyasayı ve iş kalitesini düşürüyor." bu sayede işi bilen bilmeyen (ya da tecrübesiz diyelim) arkadaşımız, sadece para için bu işi yapmaya çalışıyor.
Ortaya çıkan iş kalitesini ben zaten yıllardır görüyorum...

Anlamayı ve dinlemeyi ben gayet iyi biliyorum. Önce sizli bizli konuşmanızın kabalaşarak senli olarak dönüşmesi de rahatsız edici.

Ayrıca sizin gibi insanların bu forumlardan çekilmesi gerek şeklindeki kaba yaklaşımınızı da kınıyorum.
Biz bu kadar amatör değiliz.
20 yıllık bilgisayar geçmişim, 15 yıllık "(2 ve 3 boyut) GRAFİK - ANİMASYON, ve ayrıca KARİKATÜRİSTLİK" geçmişim var.
Ben yıllardır bu işleri yapıyorum ve bu işlerin nasıl olması gerektiğini sizden daha iyi biliyorum. Kiminle muhatap olduğunuzu bilmek istiyorsanız google da adımı yazarak bir arama yapabilir, öğrenebilirsiniz.

Siz buyurun dilediğiniz arkadaşımla çalışın, polimiğe gerek yok...

Tüm grafiker arkadaşlarıma bol kazanç dilerim.

Saygılarımla...
graphic_ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphic_ahmet

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2010 #10
Freelance Tasarım
corel - photoshop - İllüstrastor - freehand

logo tasarımı
El İlanıı
Afiş Vb.
dekupe
Ofset - Dijital Baskı Tasarımları Yapılır.

ahmet_emer - 0 541 868 58 22
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları