Tasarım Yetenegini Gelistirmek

Temel Tasarım İlkeleri - Tasarım Yetenegini Gelistirmek ...

skystar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skystar

Webmaster / Amasya

Alt 07-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar ben bir yazılımcıyım genelde web'le ilgileniyorum. Yazılım konusu güzelde tasarım konusunda adeta özürlüyüm photoshop u çok güzel kullanıyorum gözümün gördüğü bir çok şeyi çizerim ama iş kendim bir şeyler tasarlamaya gelince hiç bir şey yapamıyorum. Amacım iyi bir grafiker olmak değil, zaten olamamda amacım kendi işimi halledebilecek kadar tasarımlar yapabilmek. Ben şunu görüyorumki grafiker olunmaz grafiker doğulur herhalde sizce doğrumu düşünüyorum.
Kendimi nasıl geliştirebilirim bunun bir kitabı yada ögrenme şekli varmı yoksa bu işin peşini tamamen bırakmalımıyım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

XqE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XqE(28)

Matbaacı / Aydın

Alt 07-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hocam Grafiker kaar başarılı olma şansın yook ama el becerini photoshopta sölediğin gibiyse takdir ettim yalnız tasarımını geliştirmek istiyosan öncelikle yapman gereken çevreni incele sonra 1 resmi 10 hatta 20 resimle birleştir yani parçaları al yeni bi konfigürasyon oluştur zamanla tasarım yönünde gelişecektir yani açık konuşursak bir resimdeki çiçeği al diğer resimden bir ağaç diğerinden orman bunlarla bişeyler oluştur ama asla sınır tanıma o ağacı ters koyup yukarda kalan kökünün içinden çıkan bir çiçek çıkarman hayalin yani tasarımın öz noktasıdır unutma... Bende bir acemiyim ama şu sözü dikkate al ''Dinlemesini bilen en aptaldan bile birşeyler öğrenebilir.... Saygılarımla..!!
Bu mesajdan alıntı yap
skystar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skystar

Webmaster / Amasya

Alt 08-12-2007 #3
Xqe üstat ilgine teşekkürler tavsiyelerine uyacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-01-2008 #4
ben grafikerlik kursuna gidiyorum ve kafama bir soru takıldı benim resim yapma yeteneğim o kadar iyi eğil, hatta hiç iyi değil.Ama grafikerlik yapmayı istiyorum sizce ne yapmalıyım kendime dert etmelimiyim yoksa dert etmemelimiyim. yorumlarınıziı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-01-2008 #5
Hocam Grafiker kaar başarılı olma şansın yook ama el becerini photoshopta sölediğin gibiyse takdir ettim yalnız tasarımını geliştirmek istiyosan öncelikle yapman gereken çevreni incele sonra 1 resmi 10 hatta 20 resimle birleştir yani parçaları al yeni bi konfigürasyon oluştur zamanla tasarım yönünde gelişecektir yani açık konuşursak bir resimdeki çiçeği al diğer resimden bir ağaç diğerinden orman bunlarla bişeyler oluştur ama asla sınır tanıma o ağacı ters koyup yukarda kalan kökünün içinden çıkan bir çiçek çıkarman hayalin yani tasarımın öz noktasıdır unutma... Bende bir acemiyim ama şu sözü dikkate al ''Dinlemesini bilen en aptaldan bile birşeyler öğrenebilir.... Saygılarımla..!!
hocam o ne laf öyle be...saygılar buradan..!!
Bu mesajdan alıntı yap
ErdeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErdeN

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Alt 08-01-2008 #6
Bence doğru söylemiş.. Neyse hocam, tasarımın en temel başlangıcı taklit etmektir zaten, taklit ede ede yeteneklerini geliştirirsin, kullandığın programlara hakim olmaya başlayınca da tasarımlar kendiliğinden dökülmeye başlar Tasarım Yetenegini Gelistirmek Bir de bir tavsiye, grafik tasarımı yapmak istiyorsan photoshop yerine illustrator ya da freehand gibi vektörel çizim programlarını kullan..

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 09-01-2008 #7
grafikerlik doĞuştan ßen ce arkadaŞim taßiki de eĞİtimin Çok ßüyük ßir Payi var ama Dogustan ßir yetenek oLmasi Lazim ßenim ßaßam suan ßence Tr nin en İyi qrafikerlerin den ama okULunu mu okUmus hayir . istek ve yetenek sadece ßurda ßiter qrafik€rlik

Saygilar..
Bu mesajdan alıntı yap
serdalsahin61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdalsahin61

Grafiker / Trabzon

Alt 10-01-2008 #8
Aynı dert bende de var. Photoshop'u iyi kullandığımı düşünüyorum. En azından kötü değilim. Ama iş bişeyler tasarlamaya gelince illa bir yerlerden esinlenmem gerekiyor. Yani kafadan bişey uydurmak çok zor. Yani kısaca ben de bu işin doğuştan yetenek olduğuna inananlardanım.
Bu mesajdan alıntı yap
Smoke6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smoke6

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2008 #9
Fazla okumadım Msj'ını içini Çünkü Herkez Birşeyler SAçmalamış Umarım Kimse Kızmaz bana helede ßir Arkadaşımız Demişki Tasarım Doğuştan yetenek Tasarım Yetenegini Gelistirmek Nie Dostum Sen annenin karnındayken Mac'demi çalışıyordun ? Photoshop'da Resimmi Montajlıyordun Töbe Töbe.
Sinirlerim ßozuldu umarım kusuruma bakmazsınız tasarım yetenek felan değildir görselliktir. madem photoshop'um cok iyi diyorsun ama birtek photoshoplada tasarım olmaz yanında kesin bir vectorel program şart tasarımını geliştirmek icinde sürekli dergilere afişlere ondan sonra grafikerler.net'teki güzel çalışmalara bakabilirsin inan cok faydasını görceksin cünkü tasarım esinlenmek demektir esinlenmekde görsellikdir. görsellik olmazsa neyden esinlenebilirizki ?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-01-2008 #10
ben bügün üye oldum sitenize yorumlarınızı ve sorularınızı okudum da grafikerliğin bir yetenek olduğuna katılıyorum ama bu yeteneğin doğustan olduğuna inanmıyorum. bende çok iyi fhotoshop kullanıcısı olmamama rağmen az çok bildiklerimi corelDRAWla biryeştirerek güzel şeyler çıkardığıma inanıyorum. eğer esinlenmek yaratıcılık değil diyorsanız o zaman bende yetenekli değilim. çünkü her tasarımımında bi resimden bir ojeden etkilenek yola çıkıyorum. Şimdi sorma gereği hissettim. mesela güzel bir elma resmi buldum elimde de bir dersanenin çalışması var aklıma newton geliyor elmanın içine newtonu ve yer çekimi kanunun formülünü koyup sloganımı yaratıyorum. "Hiç bir başarı tesadüf değildir. Arkasında mutlaka bir birikim vardır" elmadan esinlendim ben yarıtıcı değil miyim şimdiTasarım Yetenegini Gelistirmek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gelistirmek, tasarm, tasarım, yetenegini