Tasarımda Dikkat Edilecek Unsurlarla İlgili

Temel Tasarım İlkeleri - Tasarımda Dikkat Edilecek Unsurlarla İlgili ...

Elifsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 28-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar...
Ben bir eğitim kurumunda web& grafik alanında eğitim görmekteyim. Grafikerlik alanında çok yeni sayılırım. Kendimi bu sektörde elbette herkes gibi geliştirmek bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorum. Ancak sırf para kazanmak için değil görsellik, zenginlik, uyumluluk, algılayıcı konularında kendimi geliştirip öyle bu sektöre girmek istiyorum. Birkaç zamandır bu forumda yazılan yararlı konuları ve renk paletlerini, tasarımın oluşum sürecinde izlenecek yollar kısmını ezberledim sayılır. Ancak sorunum şu. Bana göre çok hoş gelen bir yazı karakteri(el yazısı, değişik fontlarda) ben bunu tasarımlarda uygulamak istiyorum da bunun objektif açıdan değerlendirmeleri yani hangi yazı karakterleri nerelerde kullanılmaz vs vs gibi konularda bilginiz var mı acaba? Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şu şu demek çok da doğru olmayacaktır... çünkü her çalışma, yapılan firma, insan, hedef kitle vs. hep çok etkili... yapacağınız işin ruhuna uygun mu, kullandığınız font; emin olun bakarsanız göreceksiniz. tavsiyede bulunmaktan öteye gidemeyeceğim, bol bol tasarımlara bakın diye. bir de "Tam Benim Tipim" diye bir kitap var Simon Garfield tarafından kaleme alınmış... çok farklı bir kitap fontlarla ilgili. Özellikle tipografilerle ilgili kaynakları bulup okudukça faydasını görürsünüz...
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 28-11-2013 #3
efoja hanım bana çok yardımınız oluyor hakkınızı helal edin. Emeğinize sağlık gerçekten teşekkür ediyorum. Keşke çok detaylı bilsem bu işide size de benim faydam dokunsa ama oda olucak Allahın izniyle Tasarımda Dikkat Edilecek Unsurlarla İlgili
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 28-11-2013 #4
şu şu demek çok da doğru olmayacaktır... çünkü her çalışma, yapılan firma, insan, hedef kitle vs. hep çok etkili... yapacağınız işin ruhuna uygun mu, kullandığınız font; emin olun bakarsanız göreceksiniz. tavsiyede bulunmaktan öteye gidemeyeceğim, bol bol tasarımlara bakın diye. bir de "Tam Benim Tipim" diye bir kitap var Simon Garfield tarafından kaleme alınmış... çok farklı bir kitap fontlarla ilgili. Özellikle tipografilerle ilgili kaynakları bulup okudukça faydasını görürsünüz...
efoja hanım bana çok yardımınız oluyor hakkınızı helal edin. Emeğinize sağlık gerçekten teşekkür ediyorum. Keşke çok detaylı bilsem bu işide size de benim faydam dokunsa ama oda olucak Allahın izniyle Tasarımda Dikkat Edilecek Unsurlarla İlgili
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-11-2013 #5
helali hoş olsun... bu forumda en çok sevdiğim şeylerden biri herkesin herkese faydası bir şekilde dokunuyor. bundan dolayı hiç endişeniz olmasın, kimse herşeyi bilemez... bir şekilde sizin de bana ve başkalarına faydanız olmuştur, olacaktır da.
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-11-2013 #6
Madem yenisiniz bir kaç öneri de benden olsun..
Sabır, özen ve bolca araştırma yapmanızı öneririm..

Bu konulara da bir göz atın..

http://www.grafikerler.net/tasarimda...ml#post1173457
Tasarımda Ekstra Titizlik Gerektiren Ayrıntılar
Bu mesajdan alıntı yap