tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı

Dreamweaver - tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı ...

sonercelix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sonercelix

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sitenizi tasarlarken bölümlendirmeleri tablolarlar mı yapıyorsunuz yoksa div yapısını mı kullanıyorsunuz. Şu slice tool aracı ile yapılanları dreamweavere aktardığımızda tablo hanilde alıyor parçaları. Tablo yapısı kullanmak sorun çıkarmaz mı? div yapısı ile sayfanın belli alanlarını yenileme şansımız varken tabloda böyle bir şey yok. tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hsamet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hsamet

Öğrenci (Diğer) / Sakarya

Alt 07-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Artık çoğu sitede tablo kullanılmıyor. Div kullanmak daha esnek, daha az kod, daha hızlı çalışan bir sayfa anlamına geliyor. Slice tool ile resimleri kesip Dw ye atmak bence bir web sayfası sayılmaz. Web sayfası yapabilmek için HTML ve CSS i bilmeniz gerekir. Ama tablo kullanılmaz mı? Tabikide kullanılabilir. Ama table artık adı üstünde tablo yaparken kullanılıyor. Bir sitenin iskeletini oluşturmak için değil.
Bu mesajdan alıntı yap
dj_alper isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dj_alper

Öğrenci (Diğer) / Burdur

Alt 04-12-2010 #3
peki biz bu div'i tablolardaki gibi istediğimiz yere açabiliyormuyuz?Ben hep tablo kullanıyordum ama bu div daha mantıklı gibi görünüyor? Acaba birisi anlatabilir mi bana bu div'in nasıl çalıştığını-işlediğini...
Bu mesajdan alıntı yap

hsamet

Alt 05-12-2010 #4
<div></div> Div bu kadardır. Asıl iş css de bitiyor. Div tablo gibi satırlara ve sutunlara bölünmez. Divi olşturursuzn. <div id="deneme"></div> şeklinde id atarsınız. Ve css ile buna çeşitli özellikler atarsınız. Yani uzun lafın kısası. Asıl iş CSS de. tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı
Bu mesajdan alıntı yap

dj_alper

Öğrenci (Diğer) / Burdur

Alt 05-12-2010 #5
<div></div> Div bu kadardır. Asıl iş css de bitiyor. Div tablo gibi satırlara ve sutunlara bölünmez. Divi olşturursuzn. <div id="deneme"></div> şeklinde id atarsınız. Ve css ile buna çeşitli özellikler atarsınız. Yani uzun lafın kısası. Asıl iş CSS de. tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı
Uğraşalım bakalım... Teşekkürler hocam tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı
Bu mesajdan alıntı yap

hsamet

Alt 07-12-2010 #6
Hocalık bize uzak tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı Küçük küçük css eğitim vidyoları çekmek istiyorum ama bir türlü nasip olmadı tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı
Bu mesajdan alıntı yap

dj_alper

Öğrenci (Diğer) / Burdur

Alt 07-12-2010 #7
Bugün yapacağım bu işi diyip oturursanız pc'nin başına muhakkak yaparsınız.Böyle paylaşımlar yaparsanız hem çok makbule geçer tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı İlginiz için teşekkürler +rep verelim artıktasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı Css eğitim videoları gelince onlara ayrıyeten +rep tasarımdaki div yapısı ve tablo yapısı
Bu mesajdan alıntı yap