Tasarimi pdf olarak kayit ederken transparan resimlerin kenarlarinda cizgiler olusuyor

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Tasarimi pdf olarak kayit ederken transparan resimlerin kenarlarinda cizgiler olusuyor ...

Tasarimi pdf olarak kayit ederken transparan resimlerin kenarlarinda cizgiler olusuyor
egitim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egitim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese selam,

Oncelikle tasarim konusunda yeniyim bunu belirtmek isterim, sorunuma gelirsem yapmis oldugum el ilanini Pdf formatinda kayit ederken kayit turunu Pdf X1-a:2001 ve ustunu sectigim zaman resimlerin cevresinde beyaz cizgiler olusmakta.

Fakat Pdf olarak kayit yaparken Illustarator Default secenegini secersem hicbir sorun olmamakta. Bu sorunu nasil asabilirim acaba.

resimlerin arka planini photoshop yardimi ile temizliyorum ve cmyk olarak kayit ediyorum.

Bu Illustarator Default olarak sectigim zamanki hali;

Sorunlu hali;

Tasarimi pdf olarak kayit ederken transparan resimlerin kenarlarinda cizgiler olusuyorTasarimi pdf olarak kayit ederken transparan resimlerin kenarlarinda cizgiler olusuyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mac_temple isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_temple

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 02-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşım merhaba,

Yine PDF/X-1a:2001'i seç fakat önüne gelen panelde "Compatibility" açılır menüsünden "Acrobat 5 (PDF 1.4)" seçeneğini seç...

"General" sekmesi altındaki "Preserve Illustrator Editing Capabilities" seç... Diyerleri seçili olasın.

Deneyin sıkıntı olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

egitim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-12-2013 #3
tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap

egitim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-12-2013 #4
Arkadaşım merhaba,

Yine PDF/X-1a:2001'i seç fakat önüne gelen panelde "Compatibility" açılır menüsünden "Acrobat 5 (PDF 1.4)" seçeneğini seç...

"General" sekmesi altındaki "Preserve Illustrator Editing Capabilities" seç... Diyerleri seçili olasın.

Deneyin sıkıntı olmaz.
cevabiniz icin tesekkur ederim size ufak bir soru daha sorabilirmiyim acaba baskiya yollayacagim kisi PDF/X-1a:2001 sekilde istiyor sizin dediginiz gibi yaptigim zaman Standard bolumu None olarak degisiyor bu sorun olurmu acaba? tesekkurler..
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-12-2013 #5
sorun olmaz,
çalışmanızda spot renk varsa PDF/X-3 kullanın
Bu mesajdan alıntı yap