Tasarımım Hakkında Değerlendirme Yapar Mısınız?

Web Tasarımı - Tasarımım Hakkında Değerlendirme Yapar Mısınız? ...

descosss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

descosss

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ısıtma, soğutma, havalandırma işi yapan servisler için site tasarımı yaptım. Olumlu yada olumsuz eleştirilerinize açığım, teşekkürler şimdiden..

not: index açılış sayfası, default anasayfa olarak tasarlanmıştır.

http://b1211.hizliresim.com/13/u/g9mx6.jpg (index)

http://b1211.hizliresim.com/13/u/g9mxq.jpg (default)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serkancil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkancil

Eğitimci / İzmir

Alt 27-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Banner kısmı çok sade kalmış, biraz daha küçültüp sola yaslayabilirsin, arka plan renkleride soluk kalmış, arkaplan ile anasayfa renklerini zıt renk kullanırsan bence daha ii olur.
Başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
demir1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demir1

Webmaster / Kocaeli

Alt 27-11-2012 #3
Merhaba,

Bu işe ve/veya Photoshop'a yeni mi başladınız bilemiyorum ama öyle bir izlenim edindim.

Index sayfanızdaki 3 topu biraz küçültüp içlerine ait olduğu bölümlerden birer örnek fotoğraf koyabilirsiniz.

Yine index sayfasındaki logonun altındaki çerçeveyi kaldırabilirsiniz. Bu index sayfası görsterildikten sonra kendi kendine mi iç sayfaya yönlenecek? Öyle değilse en alta "giriş" tuşunu unutmayın derim. Onun dışında bence bu tip index sayfaları gereksiz. Yok yere Google'daki verimliliğinizi düşürürsünüz.

Ana sayfaya gelince.. bence logonun yanındaki 3 maddeyi logonun altına firmanın açılımı gibi yazmanız daha iyi olabilir. Boş kalan sağ tarafa ise isterseniz bir telefon numarası vb yazabilir ya da boş bırakabilirsiniz.

Arka plan photoshopta texture efektiyle oluşturuldu sanırım. Biraz amatör duruyor. Bence ona gerek yok. Eğer yine de kullanmak istiyorsanız içeriğin bulunduğu mavimsi alanın zemin rengine transparan uygulamayın. Layers özellikleri Normal %100 kalsın.

Facebook ve twitter ikonlarını değiştirip biraz daha kurumsal durabilecek hallerini bulabilirsiniz.

Devamı linklerini büyük harf yerine koyu (bold) yazı ve küçük harf olarak deneyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
smt05 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smt05

Öğrenci (Diğer) / Amasya

Alt 27-11-2012 #4
İltişim logolarınız kendi çiziminiz olabilir.Fontu ise times roman yerine arial felan kullanabilirdin.İndeksde ise ısıtmada güneş,soğutmada buz felan olabilirdi.Defaultun o transparan çizgisi çok abes durmuş. Daha ince ve ps pressed tekniğiyle yapabilirdiniz.

İndeksin tasarımı hoş ve sade ama sadece temsili renkler yetmiyor.

Defaultun o geçiş menüsü hoş. Ve yuvarlanmış resimlr her zaman favorimdir benim.

2 dk incelemeyle bu yorumu yaptım,hatam olabilir ama dikkat etmenizi öneriri
Bu mesajdan alıntı yap

descosss

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-11-2012 #5
Banner kısmı çok sade kalmış, biraz daha küçültüp sola yaslayabilirsin, arka plan renkleride soluk kalmış, arkaplan ile anasayfa renklerini zıt renk kullanırsan bence daha ii olur.
Başarılar
Yorumunuz için teşekkür ederim, tavsiyelerinizi dikkate alacağım, iyi çalışmalar dilerim..

Merhaba,

Bu işe ve/veya Photoshop'a yeni mi başladınız bilemiyorum ama öyle bir izlenim edindim.

Index sayfanızdaki 3 topu biraz küçültüp içlerine ait olduğu bölümlerden birer örnek fotoğraf koyabilirsiniz.

Yine index sayfasındaki logonun altındaki çerçeveyi kaldırabilirsiniz. Bu index sayfası görsterildikten sonra kendi kendine mi iç sayfaya yönlenecek? Öyle değilse en alta "giriş" tuşunu unutmayın derim. Onun dışında bence bu tip index sayfaları gereksiz. Yok yere Google'daki verimliliğinizi düşürürsünüz.

Ana sayfaya gelince.. bence logonun yanındaki 3 maddeyi logonun altına firmanın açılımı gibi yazmanız daha iyi olabilir. Boş kalan sağ tarafa ise isterseniz bir telefon numarası vb yazabilir ya da boş bırakabilirsiniz.

Arka plan photoshopta texture efektiyle oluşturuldu sanırım. Biraz amatör duruyor. Bence ona gerek yok. Eğer yine de kullanmak istiyorsanız içeriğin bulunduğu mavimsi alanın zemin rengine transparan uygulamayın. Layers özellikleri Normal %100 kalsın.

Facebook ve twitter ikonlarını değiştirip biraz daha kurumsal durabilecek hallerini bulabilirsiniz.

Devamı linklerini büyük harf yerine koyu (bold) yazı ve küçük harf olarak deneyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar

tasarımı inceleyip yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim..
tavsiye ettiğiniz değişiklikleri yapacağım.. siteyi tasarlamadan önce, piyasadaki ısıtma soğutma havalandırma sitelerini araştırıp, inceledim. Çok farklı şeyler yapıldığında müşteri diğer siteler gibi olsun dediği için çizginin çok dışına çıkmamaya çalıştım. Şuan için kabul görmüş bir çalışma değil zaten sadece sunumunu yapacağım, zaten üzerinde birçok değişiklik yaptırılır müşteri tarafından ona eminim Tasarımım Hakkında Değerlendirme Yapar Mısınız?

iyi çalışmalar..

İltişim logolarınız kendi çiziminiz olabilir.Fontu ise times roman yerine arial felan kullanabilirdin.İndeksde ise ısıtmada güneş,soğutmada buz felan olabilirdi.Defaultun o transparan çizgisi çok abes durmuş. Daha ince ve ps pressed tekniğiyle yapabilirdiniz.

İndeksin tasarımı hoş ve sade ama sadece temsili renkler yetmiyor.

Defaultun o geçiş menüsü hoş. Ve yuvarlanmış resimlr her zaman favorimdir benim.

2 dk incelemeyle bu yorumu yaptım,hatam olabilir ama dikkat etmenizi öneriri
yorumlarınız için teşekkür ederim.. Font ta times roman değil Lucida Sans kullandım. tasarımın sade olduğunu biliyorum fakat aklıma anasayfa da yer alabilecek bir şey gelmedi açıkcası Tasarımım Hakkında Değerlendirme Yapar Mısınız?
iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-11-2012 #6
Yeni nesil ara yüz tasarımlarını incelemelisin. Bundan 10 yıl kadar önce olsa evet gideri elbetteki var, ama yeni nesiller arasında oldukça amatör duruyor.
Bu mesajdan alıntı yap

descosss

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-11-2012 #7
Yeni nesil ara yüz tasarımlarını incelemelisin. Bundan 10 yıl kadar önce olsa evet gideri elbetteki var, ama yeni nesiller arasında oldukça amatör duruyor.
http://d1211.hizliresim.com/13/w/gcddx.jpg

şu şekilde bir düzenleme yaptım. başka ne tür değişiklikler yapabilirim sizce?
Bu mesajdan alıntı yap
demir1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demir1

Webmaster / Kocaeli

Alt 28-11-2012 #8
Fena gitmiyor.

Kurumsal - Haber - Referanslar başlıklarının zeminindeki kutucuklar çok hoşuma gitmedi. Onları kaldırıp deneyebilirsiniz. Altı çizgili bir şekilde başlık daha iyi durabilir.

Ayrıca Kurumsal başlığını sola yaslayıp deneyebilirsiniz.

Haberler ve Duyurular aynı şey değil mi? Öyleyse yanyana 3 madde de iyi durabilir.

Mavi (genel) arka planın köşeleri yuvarlak değil köşeli denenebilir.

Dolar alış satış çok fazla kalmadı artık. İsteyen bankaların sitesinden bakabiliyor.

En aşağıya tüm hakları saklıdır , iletişim bilgileri gibi bir şeyler girip en alt kısmı tamamlayabilirsiniz (Çizginin hemen altına)
Bu mesajdan alıntı yap

descosss

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-11-2012 #9
Fena gitmiyor.

Kurumsal - Haber - Referanslar başlıklarının zeminindeki kutucuklar çok hoşuma gitmedi. Onları kaldırıp deneyebilirsiniz. Altı çizgili bir şekilde başlık daha iyi durabilir.

Ayrıca Kurumsal başlığını sola yaslayıp deneyebilirsiniz.

Haberler ve Duyurular aynı şey değil mi? Öyleyse yanyana 3 madde de iyi durabilir.

Mavi (genel) arka planın köşeleri yuvarlak değil köşeli denenebilir.

Dolar alış satış çok fazla kalmadı artık. İsteyen bankaların sitesinden bakabiliyor.

En aşağıya tüm hakları saklıdır , iletişim bilgileri gibi bir şeyler girip en alt kısmı tamamlayabilirsiniz (Çizginin hemen altına)

çok teşekkür ederim hepsini uygulayacağım..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-11-2012 #10
http://d1211.hizliresim.com/13/w/gcddx.jpg

şu şekilde bir düzenleme yaptım. başka ne tür değişiklikler yapabilirim sizce?
Sayfa tasarımınızı değiştirebilirsiniz. Misal..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları