tasarımım yiyin gari -2

Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması - tasarımım yiyin gari -2 ...

tasarımım yiyin gari -2
coolclub isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coolclub

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

tasarımım yiyin gari -2

Alt 11-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

katılımcı arkadaşlara başarılar diliyorum

tasarımım yiyin gari -2
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 11-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-02-2010 #3
Başarılar diliyorum.

coolclub

Alt 11-02-2010 #4
teşekkür ederim
firex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firex

Arı Üye

Eğitimci / İstanbul

Alt 11-02-2010 #5
Başarılar dilerim.
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 11-02-2010 #6
Görünüm olarak "Biz bunu yemeyiz" başlıklı ilk çalışmanızdan daha iyi bir çalışma ortaya koymuşsunuz. Gayretinizi, hırsınızı ve emeğinizi "takdirle" karşılıyorum. tasarımım yiyin gari -2

Her ne kadar "organik tarıma" yeterince vurgu yapılmasa da; "kimyasal atık" konusuna değinmeniz farklı bir bakış açısı, farklı bir tarz olmuş (yani konuyu organik tarıma bağlama çabanıztasarımım yiyin gari -2 bu da takdiri hakediyor). Arka planda kullanılan "opacity"si düşük görseller sanki çok iç içe girmiş gibi; yani karışmış.

Bence "kurduğunuz cümleler", "sloganlar", "açıklamalar" vs... biraz sorunlu. tasarımım yiyin gari -2 Demem o ki; kelimeleri, cümleleri, vs... ve onlara yüklemek istediğiniz anlamları "daha vurucu bir şekilde" seçmeye özen gösterirseniz; bu sorunu çözmüş olacağız. :angel: Basit bir örnek olarak: "evdeki yağlarımızı" derken ne tür bir yağdan bahsedildiği anlaşılamıyor. "bitkisel yağ", "makine yağı", "katı yağ (margarin)"... Hangisi? tasarımım yiyin gari -2 Tabi ki madensel yağı kastetmişsiniz; ama cümle eksik, anlam yükleme yanlış. Anlatabilmişimdir umarım.

Üst kısımdaki "açıklama metni"nin papatya görsellerinin üzerine değil de kimyasal atıkların akarsuya boşaltıldığı görselin üzerine yerleştirilmesi, "kimyasal atık" olgusunu daha bir pekiştirebilir. Slogan olarak seçtiğiniz "yiyin gari" ifadesinde de az önce bahsettiğim gibi "anlam yükleme" sorunu var. Üstteki açıklamayı okuduktan sonra bir an için "evdeki yağlarınızı musluktan dökmeyin, yiyin gari" tasarımım yiyin gari -2 ya da "pillerinizi çöpe atmayın, yiyin gari" tasarımım yiyin gari -2 gibi bir anlam çıkardım. :smile: tasarımım yiyin gari -2)

Nacizane düşüncelerim bu yöndedir. "Gelişmek" bakımından bana çok yardımcı olduğunuzu belirtmekle birlikte; bu duygu ve düşüncelerle teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum. Umarım ki "geliştirmek" bakımından da benim size bir yardımım dokunuyordur. Saygılarımla...

coolclub

Alt 12-02-2010 #7
Görünüm olarak "Biz bunu yemeyiz" başlıklı ilk çalışmanızdan daha iyi bir çalışma ortaya koymuşsunuz. Gayretinizi, hırsınızı ve emeğinizi "takdirle" karşılıyorum. tasarımım yiyin gari -2

Her ne kadar "organik tarıma" yeterince vurgu yapılmasa da; "kimyasal atık" konusuna değinmeniz farklı bir bakış açısı, farklı bir tarz olmuş (yani konuyu organik tarıma bağlama çabanıztasarımım yiyin gari -2 bu da takdiri hakediyor). Arka planda kullanılan "opacity"si düşük görseller sanki çok iç içe girmiş gibi; yani karışmış.

Bence "kurduğunuz cümleler", "sloganlar", "açıklamalar" vs... biraz sorunlu. tasarımım yiyin gari -2 Demem o ki; kelimeleri, cümleleri, vs... ve onlara yüklemek istediğiniz anlamları "daha vurucu bir şekilde" seçmeye özen gösterirseniz; bu sorunu çözmüş olacağız. :angel: Basit bir örnek olarak: "evdeki yağlarımızı" derken ne tür bir yağdan bahsedildiği anlaşılamıyor. "bitkisel yağ", "makine yağı", "katı yağ (margarin)"... Hangisi? tasarımım yiyin gari -2 Tabi ki madensel yağı kastetmişsiniz; ama cümle eksik, anlam yükleme yanlış. Anlatabilmişimdir umarım.

Üst kısımdaki "açıklama metni"nin papatya görsellerinin üzerine değil de kimyasal atıkların akarsuya boşaltıldığı görselin üzerine yerleştirilmesi, "kimyasal atık" olgusunu daha bir pekiştirebilir. Slogan olarak seçtiğiniz "yiyin gari" ifadesinde de az önce bahsettiğim gibi "anlam yükleme" sorunu var. Üstteki açıklamayı okuduktan sonra bir an için "evdeki yağlarınızı musluktan dökmeyin, yiyin gari" tasarımım yiyin gari -2 ya da "pillerinizi çöpe atmayın, yiyin gari" tasarımım yiyin gari -2 gibi bir anlam çıkardım. :smile: tasarımım yiyin gari -2)

Nacizane düşüncelerim bu yöndedir. "Gelişmek" bakımından bana çok yardımcı olduğunuzu belirtmekle birlikte; bu duygu ve düşüncelerle teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum. Umarım ki "geliştirmek" bakımından da benim size bir yardımım dokunuyordur. Saygılarımla...

gelişmemde Katkınız %100 tasarımım yiyin gari -2 çok teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için. Gerçekten dikkat etmediğim çok nokta varmış. Son tasarımımda yapabileceğim en az hatayı yapmayı diliyorum.
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2010 #8
başarılar...
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2010 #9
Başarılar dilerim...
ataaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ataaa

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 12-02-2010 #10
''yiyin gari'' sloganı yarısmanın ozgun eserlerle katılınması gerekliliğine ters düşmekte..
malum bu sloganın geçmişini bilmeyen yoktur.

onun dısında da zaten calısma cok göz yorucu..arılar bu sıte ıcın guzel bır esprı olsa da konu ıcın alakasız bır durum sergiliyor..yalın ve hedefi vuran çalışmalar yapmalısınız..
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları