Tasarlamak yada Tasarlayamamak İşte Bütün Mesele Bu

Graficafe - Tasarlamak yada Tasarlayamamak İşte Bütün Mesele Bu ...

spikeengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spikeengin

Grafiker / İstanbul

Alt 13-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bende bi sorun var galiba ne olduğunu çözemiyorum yoksa genel olarak mı var onuda bilemiyorum bazen şahaser tadında işler çıkartırken bazen bir çöp bile çizemiyorum bunun nedenini araştırıyorum bulamıyorum ilham diye bişi gerçekten varmı onu merak ediyorum.her bi işin bi öncekinden iyi olması gerekirkençok güzel bi iş çıakrtırken bi sonraki iş vasat olabiliyor düşündükçe deliriyorum Tasarlamak yada Tasarlayamamak İşte Bütün Mesele Bu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

lugedas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lugedas

Sanat Yn. / Ankara

tasarlamak

Alt 13-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar bende bi sorun var galiba ne olduğunu çözemiyorum yoksa genel olarak mı var onuda bilemiyorum bazen şahaser tadında işler çıkartırken bazen bir çöp bile çizemiyorum bunun nedenini araştırıyorum bulamıyorum ilham diye bişi gerçekten varmı onu merak ediyorum.her bi işin bi öncekinden iyi olması gerekirkençok güzel bi iş çıakrtırken bi sonraki iş vasat olabiliyor düşündükçe deliriyorum Tasarlamak yada Tasarlayamamak İşte Bütün Mesele Bu

Merhaba arkadasım
Bence kesinlikle kendinde bir sorun aramamalısın
Grafikeriz, tasarımcıyız ancak her an her dakika özgün ve yeni tasarımlar üretmek gibi bir zorunluluğumuz olmadığını düşünüyorum çünkü bu hepimizin başına gelebilir ve geliyordur da.. Bazen kilitlendiğimiz anlar olabilir böyle zamanlarda bırak işi, yeni bişiler üretmek zorunda olmadığın işleri bitir veya müzik dinleyerek esinleneceğin işlere göz at internet üzerinden veya bişiler çiz ama kilitlendiğini hissettiğin anda kendini iyi bir iş çıkartmak için sakın zorlama, rahatla ve sonra tekrar dene işe yarayacağını düşnüyorum en azından bende işe yarıyor.
1997 yılında bir reklam ajansında çalışan bir arkadasımın ablası bana demişti ki;
taa o zamanlarda yurtdışındaki grafik ofislerinde grafikerlerin bu gibi durumlarda oyalanmalarını sağlayacak aktivilerler olsun diye örneğin ofis içinde bowling salonu ya da bilardo oynayacakları masalar bulundururlarmış sırf kafalarını boşaltıp daha rahat çalışabilmeleri için Tasarlamak yada Tasarlayamamak İşte Bütün Mesele Bu grafikerler seninde başına gelen durumu yaşadıkları zaman bilardo oynarlarmış
Türkiye' de mesleğimize bu kadar önem verilmediği için maalesef böyle bir şansımız yok ama beynimizi boşaltmak için kendimiz bişeyler yaratmalıyız yine
çok önemli bi meslek aslında ama bunu sadece bizler biliyoruz
ne müşteriler ne de bu mesleği yapmayan diğer insanlar..
Bu mesajdan alıntı yap
spikeengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spikeengin

Grafiker / İstanbul

Alt 13-06-2009 #3
teşekkürler yorumların için bowling salonu yaptıramayız ama bilardo masası koydurtmayı deneyebiliris heralde patronaTasarlamak yada Tasarlayamamak İşte Bütün Mesele Bu
Bu mesajdan alıntı yap
boncukçu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

boncukçu

Öğrenci (Diğer) / Denizli

Alt 15-06-2009 #4
arkadaşlar siteyi çok sevdim de aradığım bişi var yaza evleniyorum ve düğün davetiyemdeki yazıyı kendim yazmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap