Tavuk musun? Kartal mı?

Graficafe - Tavuk musun? Kartal mı? ...

Tavuk musun? Kartal mı?
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Tavuk musun? Kartal mı?

Alt 24-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir zamanlar, büyük bir dağda yuva yapan kartallardan birinin, kuluçkadaki dört yumurtasından bir tanesi, deprem sırasında dağdan aşağı düşmüş ve vadideki bir çiftliğe kadar yuvarlanmış. Burası bir tavuk çiftliğiymiş. Çiftlikteki tavuklar, farklı ve normalden büyük olan bu yumurtayı sahiplenmeye karar vermişler. Yaşlı bir tavuk, bu yumurtayı ve içinden çıkacak yavruyu koruması altına almış.
Sonunda küçük kartal yumurtadan çıkmış. Çevresindeki tavukları görmüş ve kendisini de onlardan biri zannetmiş. Bütün tavuklar da ona bir tavuk gibi davranmışlar.
Küçük kartal, ailesini çok seviyormuş. Bazen, "Ben kimim?" sorusunu dile getirmeye kalkıştığında, "Sen bir tavuksun. Bunu böyle bil," cevabını alıyormuş.
Bir gün çiftlikte oyun oynarken başını kaldırıp yukarı baktığında bir grup kartalın özgürce uçtuklarını görmüş. "Ne kadar güzel uçuyorlar. Ben de onlar gibi uçmayı çok isterdim," demiş. Tavuklar, onun bu sözlerine hep birlikte gülmüşler. "Sen bir tavuksun ve tavuklar uçamaz," demişler.
Küçük kartal, artık daha sık gökyüzüne bakar olmuş çünkü o da gökyüzünde süzülen kartallar gibi uçmak, özgür olmak istiyormuş. Ama ne zaman bu düşüncesinden arkadaşlarına ve ailesine bahsetse, hep "Sen bir tavuksun. Bırak bu hayalleri," cevabını alıyormuş.
Zamanla, küçük kartal da bu düşünceyi kabul etmiş. Hayal kurmaktan vazgeçmiş, hayatını bir tavuk olarak yaşamaya karar vermiş. Ve hayatının sonu geldiğinde de bir tavuk olarak ölmüş.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 24-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel bir hikaye,ama sonu üzücü :/ gaza getirseydi ya okuyanı Tavuk musun? Kartal mı? benim için bu küçük, kartal olarak öldü her ne kadar tavuk gibi yaşasada..
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 24-06-2009 #3
Kıssadan hisse...süper bir hikaye...Yitirdigin herşeyde kazandıgın birşey vardır. Kazandıgın herşeyde biraz yitirdiklerin. Bu yüzden ısınıp dururken dinmez üşümelerin. Hayat karşına nasıl çıkarsa çıksın, seni ne kadar yıpratırsa yıpratsın, sakın vazgeçme ve unutma... eğer hayallerin olmazsa bir gün başkasının hayali olamazsın.

Teşekkürler paylaşım için Tavuk musun? Kartal mı? Hayat insanın hep bir hedefi olmalı ve o hedefe ulaşmak için zorlanmalı. =)
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2009 #4
Güzel bir hikaye,ama sonu üzücü :/ gaza getirseydi ya okuyanı Tavuk musun? Kartal mı? benim için bu küçük, kartal olarak öldü her ne kadar tavuk gibi yaşasada..
"Sen busun!"dan daha iyi ne getirebilir gaza bir insanı... neden üzülüyorsunuz? bir genç için de yaşlı için de ölüm aynıdır. Gazı ben vereyim o zaman size tavuk gibi yaşayıp, öyle ölmeyin olur mu? 90 yıl tavuk gibi olmak değildir hayat; sadece bir yıl aklın başındayken kartal olmayı başar... sonra ölsen de yaşamın yaşam olmuştur; ölmezsen uçmaya devam edersin.

eğer hayallerin olmazsa .... [/i].
Teşekkürler paylaşım için Tavuk musun? Kartal mı? Hayat insanın hep bir hedefi olmalı ve o hedefe ulaşmak için zorlanmalı. =)
Ben teşekkür ederim Tavuk musun? Kartal mı?
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 24-06-2009 #5
Bu hikayeyi biliyordum doğru bir anlatım yolu seçilmiş güzel bir yazı,hayatta başkalarının söylediklerinden çok kendimizin sesini dinleyelim en doğru en güzel yoldur,etraftan gelen sesler sizi durdurur veya kafanızı karıştırır,hedefiniz varsa ,amacınız duruyorsa ,hırslıysanız gerçekleştirmek için başkasının sözleriyle korkak adımlarla vazgeçmek yada endişelenmek yerine sağlam adımlarla yürümek en doğrusu Tavuk musun? Kartal mı?

Paylaşım için teşekkürler efoja Tavuk musun? Kartal mı?
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2009 #6
Öykünün bitiminde, anafikir altında bir takım yazılar vardı. Hususi sildim bakıyorum da çok iyi yapmışım! Ben teşekkür ederim Filiz.
Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 24-06-2009 #7
Ben ne kartal olmak isterim ne de tavuk en iyisi kartavukluk,beni de bu mutlu ediyor napim Tavuk musun? Kartal mı?
teşekkür ederim bu arada paylaşım için..
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 24-06-2009 #8
güzel paylaşım teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 24-06-2009 #9
Teşekkürler efoja.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2009 #10
ben teşekkür ederim arkadaşlar... Tavuk musun? Kartal mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları