TC Numaraların Sonu Neden Hep Çift Biliyormuydunuz?

Graficafe - TC Numaraların Sonu Neden Hep Çift Biliyormuydunuz? ...

jokermen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jokermen(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 02-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

TC kimlik numarasının sonu tek olan varmı?

İnternet sitelerinde ve e-mailerde gezen bilgilere göre, TC Kimlik Numarası tek sayı ile biten vatandaşların devlet tarafından fişlendiği iddia edildi. Durum gerçekten böyle mi?

E-maillerde dolaşan bir iddia daha asılsız çıktı. TC kimlik numarasının son hanesi 1,3,5,7,9 ile yani tek rakamla biten vatandaşlar, devlet tarafından, mezhep ya da etnik köken nedeni ile fişlendiği iddia ediliyordu.

T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada, zaten tek rakamla biten bir TC kimlik numarası olmadığı yani iddia edildiği gibi fişlenmenin uydurma olduğu belirtilirken, elektronik ortamda kaydedilen tüm numaraların sistem gereği çift rakam (0,2,4,6,TC Numaraların Sonu Neden Hep Çift Biliyormuydunuz? olduğu belirtildi.

Müdürlük, eğer TC kimlik numarasının son hanesi tek rakamla biten vatandaş varsa, işlemlerde sorun çıkacağı için, en yakın nüfus dairesine giderek bu hatayı düzeltmesini istedi.

HERKES BİLDİĞİNİ PAYLAŞSIN...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 02-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ya bu kadarida fazla artik kildan tuyden ayrim yapiyolar yuh.10 kisiye gonder bu maili v.s TC Numaraların Sonu Neden Hep Çift Biliyormuydunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
sevinc_s isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevinc_s

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 02-05-2008 #3
benmki 2 ile bitiyo hiç faketmemiştim sasırdım TC Numaraların Sonu Neden Hep Çift Biliyormuydunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
grafikermahmut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikermahmut

Grafiker / Kayseri

Alt 02-05-2008 #4
benimki de çift ya tüh hatasız bir devlet işi oldu benim için
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
kimlik no nedir, kimlik no, tc kimlik no