tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba benim lisansım başka bir alandan ama ben grafik tasarıma olan ilgimden belli programların sertifikalarını edindim.Ve gerçekten bu alandan meslek sahibi olmak istiyorum,istiyorum yahu istiyorum Tabi hiç ...

ebruoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebruoz

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 03-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba benim lisansım başka bir alandan ama ben grafik tasarıma olan ilgimden belli programların sertifikalarını edindim.Ve gerçekten bu alandan meslek sahibi olmak istiyorum,istiyorum yahu istiyorumtecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi?Tabi hiç tecrübem yok ve işi öğrenmem gerek,bir staj yeri buldum dün nihayet.
Pazartesi günü başlayacağım staja şu an şehir dışındayım bir hafta süre istedim ailemin sağlık problemlerinden dolayı,bu ajans hem organizasyon yapıyor hem broşür vs...Yani düğün organizasyonu falan.Ajanslar bu şekilde mi çalışıyor hiç bilmiyorum.Birde şu anda çalışan bir grafikerleri yokmuş gelen işi bana vereceklermiş.Anlamadığım ben işi kimden nasıl öğreneceğim?Gelişimi bağlı durum değişebilirmiş.Tabi staj dönemi olduğu için para almayacağım.Zaten amacım işi öğrenmek.Birde korkuyorum matbaaya iş nasıl gönderilir ölçüler nasıl olur daha çok hangi programı hangi işe tercih edeyim ölçüleri başlarken mi belirleyeceğim(corelde sonraydı ayarlar mesela)...kafamı kurcalayan çok soru var bana bunları orada öğretirler mi, bilmiyorum diye yoksa bu da çok tecrübesiz mi derler ,gece düşünmekten uyuyamadım.Bilen arkadaşlar kendi tecrübelerini ya da bilgilerini paylaşırsa benim gibi işin başındaki kişilere yardımcı olur bu konu diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Size önerim ;
öncelikle Illustrator , InDesign , Photoshop , Acrobat ekstra CorelDraw programlarını öğrenebileceğiniz bir yer olmalı tek programla yetinmeyin , Adobe programlarını öğrenmeniz size ilerde daha fazla iş yeri seceneği sunacaktır, grafik tasarım ajansları yada düzgün bir matbaa da renkleri ve kağıt kullanımı (kesim , kırım ,sırt payı ... vs ) öğrenmeniz
Başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Soner Baykall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner Baykall

Fotoğrafçı / Sinop

Alt 03-12-2013 #3
nasıl yardımcı olabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
ebruoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebruoz

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 03-12-2013 #4
Size önerim ;
öncelikle Illustrator , InDesign , Photoshop , Acrobat ekstra CorelDraw programlarını öğrenebileceğiniz bir yer olmalı tek programla yetinmeyin , Adobe programlarını öğrenmeniz size ilerde daha fazla iş yeri seceneği sunacaktır, grafik tasarım ajansları yada düzgün bir matbaa da renkleri ve kağıt kullanımı (kesim , kırım ,sırt payı ... vs ) öğrenmeniz
Başarılar
Soramadım hangi programları kullandıklarını.:Uzakta olduğum için internet üzerinden yazıştık.Ben cs6,ai,corel biliyorum,tabi profesyonel değilim,kendimi geliştirmeye çalışıyorum.matbaa bilgim hiç yok onuda iş yerimde varsa o şekilde öğreneceğim.çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap