Tedaş Menü Tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Tedaş Menü Tasarımı ...

Tedaş Menü Tasarımı
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Tedaş Menü Tasarımı

Alt 22-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar;
Tedaşa menü tasarımı için denediğim çalışmalar sonucu ortaya çıkan 3-5 farklı tasarım arasında, son olarak 'beğendik' dediğimiz, aralarında küçük fark detayları olan 2 çalışmayı sizlere sunmak istiyorum... İyi çalışmalar...

Unutmadan;Biricik balım Deniz'ime,Ulaş'cık ve Onur'cuğuma sonsuuuzz teşekkürler... :kiss1:

Tedaş Menü Tasarımı

Tedaş Menü Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 22-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
grafishop hanım. çalışmanızı inceledim. güzel ama bir kaç detayı belirtmek isterim izninizle.
alt köşedeki yemek tabağı siyah şeridin üstünde olsaydı, siyaş şeritte kırmızının altına kadar
genişletilseydi daha iyi olurdu sanki. birde dış kapaktaki desen yerine daha ince ve zeminin köşelerinden başlayarak yukarı doğru uzanan desen ullansaydınız sanki daha hoş olurdu.
dediğim gibi böylede güzel olmuş ellerinize sağlık.:rofl::rofl::rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 22-07-2009 #3
güzel bir çalıma olmuş emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #4
Gözümü tırmalayan şey Tedaş logosunun rengi ile genel tasarım rengi, uyuşmamış, Tedaş logosu ampul gibi parlıyor tabiri caizseTedaş Menü Tasarımı Logo rengini değiştiremeyeceğinize göre menü tasarım çalışmanızı logoya uygun ve göz tırmalamayan renk tonlarıyla uygulayabilirdiniz.. ayrıca logonun üst soldo olması da bir espiri vermiyor...

Tedaş bilindiği üzere elektrik dağıtım şirketi, yemek menüsüyle ilişkilendirmek için birşeyler yapmak gerekmez miydi? Yemek yapan yer Tedaş'a ait özel bir lokanta mı, büfe mi, bir ismi var mı? Tedaş Büfe gibi... Burada bir kurgu hatası olduğunu düşünüyorum... Tedaş menü bana gerip geldi bir an, porsiyon elektrik mi satıyor dedim kendi kendimeTedaş Menü Tasarımı

Son olarak listedeki fontlar, Peignot küçüklü büyüklü bir farakter olduğundan malesef bazı yerlerde kullanıldığında istenen etkiyi vermiyor, hata varmış gibi duruyor...

Sanırım çalışma üzerinde başta genel renkler olmak üzere yeniden çalışmanız gerekmekte...
Bu mesajdan alıntı yap
Miraç ÖZTÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Miraç ÖZTÜRK(37)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 22-07-2009 #5
tedaş logosu biraz sırıtmış onun dışında güzel çalışma tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #6
Çalışma çok güzel ama logodaki maviler çok ayrı duruyor bütünden sanki. Sonradan yapıştırılmış gibi. Mavileri tasarımı bozmadan kullanabileceğin bir yerler olabilir mi? Yani mesela o yapraklarda. Gerçi olmaz sanırım. Sadece fikrimi belirteyim dedim. Fikrimi uygulamak çalışmayı batırabilir. Takdir senin. Tedaş Menü Tasarımı Eline sağlık.

Belki kırmızı alanlar beyaz beyazlar mavi tonunda olsa fazla sade ama kullanışlı bir tedaş menü olabilir. Tedaş Menü Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 22-07-2009 #7
Son olarak listedeki fontlar, Peignot küçüklü büyüklü bir farakter olduğundan malesef bazı yerlerde kullanıldığında istenen etkiyi vermiyor, hata varmış gibi duruyor...
Önder beyin analizine katılmak ile birlikte daha çok fontlarda takılı kaldım. Evet konsept ile uygunluk eş değer ama mantık ve etiklik açısından zor bir seçim.
emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 22-07-2009 #8
birde iç sayfadaki yukardan bir miktar aşağıya uzanan tramlı desenler dikkatimi çekti. biraz daha dar ve aşağıya kadar uzansaydı iyimi olurdu acaba?:rofl::rofl:
birde dış kapak rengini ortadan başlayarak dışa doğru açıktan koyuya giden renk yapsaydınız ve açık kısmın tam ortasına tedaş logosunu koysaydınız belki hoş olurdu.yinede bilmiyorum belkide olmazdı.
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #9
grafishop hanım. çalışmanızı inceledim. güzel ama bir kaç detayı belirtmek isterim izninizle.
alt köşedeki yemek tabağı siyah şeridin üstünde olsaydı, siyaş şeritte kırmızının altına kadar
genişletilseydi daha iyi olurdu sanki. birde dış kapaktaki desen yerine daha ince ve zeminin köşelerinden başlayarak yukarı doğru uzanan desen ullansaydınız sanki daha hoş olurdu.
dediğim gibi böylede güzel olmuş ellerinize sağlık.:rofl::rofl::rofl:
Teşekkür ederim pisicik Tedaş Menü Tasarımı
güzel bir çalıma olmuş emeğine sağlık
Teşekkürler...
Gözümü tırmalayan şey Tedaş logosunun rengi ile genel tasarım rengi, uyuşmamış, Tedaş logosu ampul gibi parlıyor tabiri caizseTedaş Menü Tasarımı Logo rengini değiştiremeyeceğinize göre menü tasarım çalışmanızı logoya uygun ve göz tırmalamayan renk tonlarıyla uygulayabilirdiniz.. ayrıca logonun üst soldo olması da bir espiri vermiyor...

Tedaş bilindiği üzere elektrik dağıtım şirketi, yemek menüsüyle ilişkilendirmek için birşeyler yapmak gerekmez miydi? Yemek yapan yer Tedaş'a ait özel bir lokanta mı, büfe mi, bir ismi var mı? Tedaş Büfe gibi... Burada bir kurgu hatası olduğunu düşünüyorum... Tedaş menü bana gerip geldi bir an, porsiyon elektrik mi satıyor dedim kendi kendimeTedaş Menü Tasarımı

Sanırım çalışma üzerinde başta genel renkler olmak üzere yeniden çalışmanız gerekmekte...
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler Tedaş Menü Tasarımı Evet logo rengi alakasız kaldı zemin ile farkındayım Tedaş Menü Tasarımı Fakat logoda bulunan şimşek simgesi ile belki bağlantıyı yakalayabilirim diye düşünmüştüm ... Çok küçük bir ayrıntı olduğu için fazla dikkat çekmedi maalesef Tedaş Menü Tasarımı
Bizim firmamızda tedaşa sık sık menü yapıldığı için ben alıştım artık, haklısınız. Tedaşın yemekleri ile ilgilenen bir restaurant'a menü tasarımıdır Tedaş Menü Tasarımı
Fontlar konusundada haklısınız... Çok profesyonelce bir cevap olmayacak ama; sevdiğim bir font olduğu için kullanmak istedim Tedaş Menü Tasarımı
tedaş logosu biraz sırıtmış onun dışında güzel çalışma tebrikler
Teşekkürler...

Önder beyin analizine katılmak ile birlikte daha çok fontlarda takılı kaldım. Evet konsept ile uygunluk eş değer ama mantık ve etiklik açısından zor bir seçim.
emeğinize sağlık
Yorumunuz için teşekkürler irem hanım...
birde iç sayfadaki yukardan bir miktar aşağıya uzanan tramlı desenler dikkatimi çekti. biraz daha dar ve aşağıya kadar uzansaydı iyimi olurdu acaba?:rofl::rofl:
birde dış kapak rengini ortadan başlayarak dışa doğru açıktan koyuya giden renk yapsaydınız ve açık kısmın tam ortasına tedaş logosunu koysaydınız belki hoş olurdu.yinede bilmiyorum belkide olmazdı.
Sen sus artık kedicik :rofl:
Yarın söylediklerinide denerim Tedaş Menü Tasarımı teşekkürler

Çalışma çok güzel ama logodaki maviler çok ayrı duruyor bütünden sanki. Sonradan yapıştırılmış gibi. Mavileri tasarımı bozmadan kullanabileceğin bir yerler olabilir mi? Yani mesela o yapraklarda. Gerçi olmaz sanırım. Sadece fikrimi belirteyim dedim. Fikrimi uygulamak çalışmayı batırabilir. Takdir senin. Tedaş Menü Tasarımı Eline sağlık.

Belki kırmızı alanlar beyaz beyazlar mavi tonunda olsa fazla sade ama kullanışlı bir tedaş menü olabilir. Tedaş Menü Tasarımı
Sanmıyorum tatlım ama denerim yarın bunuda Tedaş Menü Tasarımı Bakalım yarın görücez faydası mı olacak ? Yoksa çalışma batacak mı?Tedaş Menü Tasarımı Teşekkürler...

Flood için üzgünüm :sadsmile: Bilinçsiz oldu...
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #10
Flood var düzeltiyorum... dikkat lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları