tek (mavi) renk makbuz tasarımı

Baskı Öncesi - tek (mavi) renk makbuz tasarımı ...

D@RkwHiT€ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected](26)

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 07-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tek renk makbuz yapımı için yaptığım bir tasarım var ama matbaa tasarımı 4 renkli diye geri yolladı. Logoları kaldırdım yine 4 renge girer cevabı aldıktan. tek renk çalışmayı nasıl yapacağıma dair biraz kararsız kaldım. örnekleri yolluyorum. bu konuda yardım ve önerilerizi bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi programda yapıyorsun? tek renk yapman için ana renklerden birini (CMYK) veya bunlardan hariç bir spot rengi seçmen gerekmekte.
Bu mesajdan alıntı yap

[email protected](26)

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 07-02-2009 #3
Corelde yapıyorum. rica etsem görsel olarak sunabilir misiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2009 #4
Şekilde kırmızı alan içine aldım, sanırım anlaşılır.

Siz bu şekilde gönderin, bu renk tek filmde çıkar ve baskıda istediğiniz rengi extra olarak yaptırabilirsiniz. Ama istediğiniz renkler ne onu da belirlemek lazım. Yani bir programda tüm objeleri lacivert yapmak demek o işin tek renk olduğunu göstermez. Onun en az Magenta ve Cyan renklerinden oluşan bir renk olduğunu gösterir ki bu da 2 renk yapar. İsterseniz bir de çalışmayı buraya ekleyin kesin bir sonuca ulaşalım.
Bu mesajdan alıntı yap

[email protected](26)

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 08-02-2009 #5
Çok teşekkürler (",) bir ricam da olacak aynı sorunu ilerde photoshopta yaşamamak için bir bilgi verir misiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 08-02-2009 #6
tek renk yada 2 renk baskıları film yada aydinegere alırken spot renk kullanmaktansa orneğin laciverti cmyk bir renk olan cyan kırmızıyı magenta kullanabilirsin boylece yazıcıya yollarken speration dediginde sadece bu 2 renk gozukecektir renk kullanırken rgb renkler kullanmamaya özen gosterin ve ayrıca spot renk kullanımıda pek tercih etmediğim bir yontem
Bu mesajdan alıntı yap
kerrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kerrigan

Hiç Biri / Muğla

Alt 29-12-2009 #7
Yazılarda ve eğrilerde sorun yok, fakat fotoğrafları nasıl cyan'a çevirebilirim.

RGB bir fotoğrafı hue/saturation ile renklendirip hue değerini 220 yaparak denedim. Ortaya daha çok laciverte yakın bir renk çıktı.

Örneğin; tek renk mavi bir el ilanı hazırlayacağım. Elimde ilanımda kullanmak istediğim kırmızı bir elma fotoğrafı var. Bu fotoğrafı baskıya yollamadan önce ne yapmalıyım? Baskıya .cdr uzantılı iş yolluyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
alicandemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicandemir

Grafiker / Tekirdağ

Alt 22-02-2010 #8
resmi grayscale ye çevirdikten sonra freehandde rengini mavi pembe veya sarı yaptığın zaman aynen o şekilde gösterir corelde de yapabilrsin bildiğim kadarıyla. ve dizgiyi corel veya freehandde yapmanı tavsiye ederim. fotoğrafı grayscaleye çevirmezsen cmyk dan çıkar
Bu mesajdan alıntı yap
kerrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kerrigan

Hiç Biri / Muğla

Alt 23-02-2010 #9
Çok saol. Yanlız ilk denemem başarısız geçti. Grinin tonlarına çevirdiğin fotoğrafı freehand'de nasıl maviye çeviriyorsun. Yani hangi aracı kullanıyorsun; ne yapıyorsun da tek renk siyah yerine fotoğraf tek renk maviye dönüşüyor. Belki benzer yolu ben de corel'de uygulayabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-02-2010 #10
Siyah tek renktir. Resimleride photoshopta grayscale yap. Tüm çalıştığın textleri ilanın tamamını.

birde yukarıdaki ekran fotosuna bak. Nasıl yapıldığını anlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
makbuz, mavi, renk, tasarimi, tek