Teknik Karar Mühendislik Derneği, Karaman'da Zaman, Cihan SANCAK logoları

Logo Tasarımları - Teknik Karar Mühendislik Derneği, Karaman'da Zaman, Cihan SANCAK logoları ...

singleiron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

singleiron

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 14-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

daha yeniyim arkadaşlar henüz illustrator'e geçmeli miyim bilemiyorum tavsiyelerinizi dikkate alacağım...
bir dernek için hazırmaya çalıştığım logoydu
karaman şehriyle ilgili bir siteye yaptığım logo denemesi üstte karaman kalesi altta karaman şehri harita görünümü.
bir şahıs için hazırladığım karvizit olarakta kullanılabilecek logo çalışmam.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cangok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cangok

Grafiker / Adana

Alt 14-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk ikisi logodan çok afişe benzemiş üzgünüm
Bu mesajdan alıntı yap
oreiro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2010 #3
ilk olmasına rağmen düşünce güzel
emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

singleiron

Alt 14-08-2010 #4
ilk ikisi logodan çok afişe benzemiş üzgünüm
aslında daha yeniyim daha yaptığım ilk 3 logo denemesi bunlar CS4 e başlıyalı 3 hafta oldu o yüzden ayrıntılarda sıkıştım kaldım yavaş yavaş ayrıntılardan kurtulmayı öğreniyorum Teknik Karar Mühendislik Derneği, Karaman'da Zaman, Cihan SANCAK logoları
Bu mesajdan alıntı yap

singleiron

Alt 14-08-2010 #5
ilk olmasına rağmen düşünce güzel
emeğine sağlık
teşekkür ederim düşüncelerimi daha sade aktarabilmek dileğiyle Teknik Karar Mühendislik Derneği, Karaman'da Zaman, Cihan SANCAK logoları
Bu mesajdan alıntı yap
FlameDance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FlameDance

Hiç Biri / Bursa

Alt 14-08-2010 #6
3.sü diğerlerine göre iyi eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-08-2010 #7
Arkadaşlar uyarmıyor seni ama aksi görünme pahasına ben bunu yapacağım. Ustam öncelikle yaptıklarının üçü de teknik ve tasarım olarak logo değil. Yani sözlük tanımına bile uymuyorlar. Amatör yazılım karıştırma gibi bir isim verebiliriz çok zorlarsak.

demişsinki "aslında daha yeniyim daha yaptığım ilk 3 logo denemesi bunlar CS4 e başlıyalı 3 hafta oldu o yüzden ayrıntılarda sıkıştım kaldım yavaş yavaş ayrıntılardan kurtulmayı öğreniyorum " işte hatan burada, doğal hata yapabilirsin. Çok önemli bir sır vereceğim grafik tasarım yapmak için yazılım bilmek önşart bile değildir. Bir ayrıntıdır sadece. CS4 öğrenerek logo yapmaya başlayamazsın. CS4 adobe yazılımlarının bir sürümüdür sadece. Logo yapacak olan yazılım değildir, sensin.

Peki napacaksın amatörce bile olsa en başta ne yapmak istiyorsan onun hakkında araştırma yapıp okumalısın. Sonra tekrar okumalısın, sonra tekrar okumalısın. Valla kitap bile önermye gerek yok sadece google grafik tasarım nedir, logo nedir diye yazsan yeterlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 14-08-2010 #8
feylosoft dediğine katılmamak elde değil biraz daha çalışmalısın kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

singleiron

Alt 15-08-2010 #9
Arkadaşlar uyarmıyor seni ama aksi görünme pahasına ben bunu yapacağım. Ustam öncelikle yaptıklarının üçü de teknik ve tasarım olarak logo değil. Yani sözlük tanımına bile uymuyorlar. Amatör yazılım karıştırma gibi bir isim verebiliriz çok zorlarsak.

demişsinki "aslında daha yeniyim daha yaptığım ilk 3 logo denemesi bunlar CS4 e başlıyalı 3 hafta oldu o yüzden ayrıntılarda sıkıştım kaldım yavaş yavaş ayrıntılardan kurtulmayı öğreniyorum " işte hatan burada, doğal hata yapabilirsin. Çok önemli bir sır vereceğim grafik tasarım yapmak için yazılım bilmek önşart bile değildir. Bir ayrıntıdır sadece. CS4 öğrenerek logo yapmaya başlayamazsın. CS4 adobe yazılımlarının bir sürümüdür sadece. Logo yapacak olan yazılım değildir, sensin.

Peki napacaksın amatörce bile olsa en başta ne yapmak istiyorsan onun hakkında araştırma yapıp okumalısın. Sonra tekrar okumalısın, sonra tekrar okumalısın. Valla kitap bile önermye gerek yok sadece google grafik tasarım nedir, logo nedir diye yazsan yeterlidir.
Tavsiyelerinize kulak vereceğim logo hakkında hiç araştırma yapmamış değilim zaten yaptıklarımda hatalar olduğunu göz önünde bulundurarak sizlerden yardım istedim benim merak ettiğim vektörel çalışmalarda kullanılan programlar(corel,illustrator..vb) photoshop'a göre zormudur? bunu sorarken şimdilik yaptığım çalışmalarda elimdekileri yeterli kullanabiliyormuyum bunuda göz önünde bulundurarak tavsiyelerde bulunursanız çok memnun olacağım teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-08-2010 #10
Hep de bu örneği veriyorum eğer program bilmekle iş olsaydı, fotoşopun baş yazılımcısı dünyanın tasarım gurusu olurdu. Yok ama böyle bir şey.

Şimdi sen tasarım ve çizim üstüne hiç çalışma bir yıl kapan bir odaya ve sürekli illustrator öğrenmeye çalış. Ve sonra çık bir iş yap sonuç gene bunlardan farklı olmayacaktır.

Kısaca demek istediğim resimleri alıp kesip sonra bevel efekt verip altlarına da fotoşopta drop shadow vermek yada glow efekti vermek bizi bir yere götürmez.

Şevkini kırmak için demiyorum bırak fotoşop coreli. Kitaplara gömül, ve yapılmış güzel işleri incele.

Soruna gelince programların kendine has zorlukları vardır. Ama fotoşoptaki tesadüfi, efekt bombardımanıyla yapılan eciş büçüş çalışmaları o yazılımlarda biraz zor yapılır. Bir anlamda kendin çizmek ve tasarlamak zorundasın. Sonuçta günlük baskı işlerinde fotoşop genellikle yardımcı bir yazılımdır. Örneğin benim ana yazılımım dergi ve benzeri işler yapmak için indesgindir. Fotoları düzeltmek için fotoşop, illustrasyon çizmek, logo yapmak ve arayüz tasarlamak içinde ai kullanırım.

Tavsiye vermek gerekirse de aslında haddimiz değil ama istemişsin bi kere. Sırasıyla yazıyorum.

Grafik tasarım, iletişim, reklam, psikoloji, sosyoloji, biraz sanat tarihi başlıklarına göz at.
Tasarımın temel unsurları nelerdir incele. Böyle madde madde sıralanır
Tipografi nedir?
Renk nedir? Renk uyumu başlıkları
Desen, piktogram, ideogram, stilize etmek nedir?
Baskıya yöneleceksen temel kavramları incele, baskı teknikleri, Ön baskı ayarları, matbaa
Webe yöneleceksen aynı şekilde
videoya yöneleceksen yine aynı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları