Tekstil tasarımı için gerekenler ?

Moda ve Tekstil Tasarımı - Tekstil tasarımı için gerekenler ? Sponsorlu Bağlantılar ben daha önce de bununla ilgili soru sormuştum ama cevap alamamıştım. bileniniz veya bu iş ile uğraşanınız varsa, yardımcı olursa sevinirim.ben tekstil -eşarp- desen tasarımı konusuyla ilgileniyorum . ...

grfkrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grfkrr

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Dosya23

Alt 12-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ben daha önce de bununla ilgili soru sormuştum ama cevap alamamıştım.

bileniniz veya bu iş ile uğraşanınız varsa, yardımcı olursa sevinirim.ben tekstil -eşarp- desen tasarımı konusuyla ilgileniyorum . bildiğim programlar photoshop- illustrator-corel .
piyasadaki desenler bu programlarda mı yapılıyor? bu işin aşamaları nelerdir bilmek istiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sorunuz cevabı başka bir konuda verilmişti, forumu biraz daha incelerseniz dahada ayrıntılı bilgilere ulaşırsınız.
Tekstil baskı teknikleri ile CMYK çok farklı kavramlardır, iki tekniktede Photoshopta çalışma imkanı mevcuttur. CMYK Tekniğini programlarla otomatik yapma imkanı varken, tekstil (emprime) baskı tekniğinde bu işlemlerin büyük bir kısmı manuel yapılmak zorunda. Bu aşamalarda çalışmalarda biraz daha zahmetli ve ustalık isteyen karmaşık işlemler dizisi gerektirir.
Bu işlemi T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI'nın MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ)
TEKSTİL TEKNOLOJİSİ BİLGİSAYARDA DESEN HAZIRLAMA 2 Kitabından yaptığım alıntı size fikir verilecektir.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

grfkrr

Alt 14-02-2011 #3
teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
cemreren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemreren

Desinatör / İstanbul

Alt 19-04-2011 #4
kullandığın programlar kullanılıyor tekstil baskı deseni tasarımında da aynen geçerli. Parça baskımı yapılacak, metraj baskımı yapılacak ona göre film çıkışı alınır ve şablonu çıkarılır devam eden süreç böyle..
Bu mesajdan alıntı yap
cemreren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemreren

Desinatör / İstanbul

Alt 19-04-2011 #5
Bu arada fashion studio nerden indirebilirm bilen varmıı..?
Bu mesajdan alıntı yap

grfkrr

Alt 19-04-2011 #6
teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap