Telefon kapağına sublimasyon transfer baskı nasıl yapılır?

Baskı - Telefon kapağına sublimasyon transfer baskı nasıl yapılır? ...

teknofinaal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

teknofinaal

Fotoğrafçı / İstanbul

Dosya18

Alt 24-08-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhaba,

Sublimasyon transfer baskı ile telefon kapağına nasıl baskı yapılacağı çoğu kişi tarafından merak edilen bir konu. Kısa bir şekilde bu yazımızda bunu anlatacağız. Konuyla ilgili merak ettikleriniz varsa mesaj yoluyla bizlere ulaşabilir yada sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle telefon kapağı baskısı için gerekenler;

1) Sublimasyon Telefon Kapağı

2) 3D Telefon Baskı Kalıbı

3) Sublimasyon Yazıcı (mürekkep, transfer kağıdı)

4) 3D Transfer Baskı Makinesi

5) Termal Isı Bandı

ADIM 1:

Sublimasyon transfer baskı yapılacak görsel kapağın ölçülerine göre ayarlanır. Görseli ayarlamak için Photoshop programı tercih edilir.

ÖNEMLİ:

Telefon kamerası, görselin hangi detayına denk geleceğine dikkat edilmelidir. Örneğin, kişi fotoğrafını kapağa basacaksanız yüz kısmına kameranın gelmemesi gerekir.

ADIM 2:

Transfer kağıdı üzerindeki mürekkebin ürün üzerinde daha canlı görünmesi için program üzerinde görsele sharpen (keskinlik) ve contrast verilir.

ADIM 3:

3D A3 Multi-Fuction Sublimasyon Transfer Baskı Makinesi uygun sıcaklık ve süre seviyesine getirilir. Ortalama sıcaklık 195°, süre 8:30 dk'dır.

ÖNEMLİ:

Telefon kapağı büyüdükçe süre artar, telefon kapağı küçüldükçe süre azalır.

ADIM 4:

Görseli transfer baskı kağıdına püskürtmeli yazıcıdan çıktı aldıktan sonra sublimasyon kapak 3D telefon kalıbına takılır. Transfer kağıdına aldığımız çıktı termal ısı bandı ile bantlanır. Burada diğer bir önemli detay ise ısı bandı kullanılmasıdır. Normal bantlar kullanıldığı zaman üründe iz bırakır.

ADIM 5:

Telefon kapağı 3D transfer baskı makinesinin tam ortasına gelecek şekilde yerleştirilir ve makinenin vakumlama özelliği çalıştırılır. Resimdeki ok ile gösterilen alanlar dahil hiç hava kalmaması gerekir. Vakumlama işleminden sonra transfer baskı için ayarlanan süre başlatılır.

ADIM 6:

Süre dolduktan sonra ürün çıkarılır. Ve sıcakken hafif dokunuşlarla kapak bükülür. Aksi takdirde kapak kendi şekil alır ve telefona takıldığı zaman uymayabilir.

Telefon kapağına sublimasyon transfer baskının nasıl yapıldığıyla ilgili sorularınız olursa Sirkeci ofisimize bekleriz.

Konuyla ilgili youtube videomuz:

Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

transfermatik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

transfermatik

Webmaster / İstanbul

Alt 4 Gün önce #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
3d baskı ürünleri ve malzemeleri hepsi Teknotransfer de. Teknotransfer Fotoğ. Ltd. | Süblimasyon Ürünleri | Transfer Baskı Makinaları
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baskı, sublimasyon, transfer baski, transfer baskı nasıl, transfer baskı tekniği