Telefonda konuşma adabı

Graficafe - Telefonda konuşma adabı Sponsorlu Bağlantılar Telefon yaygın haberleşme araçlarından birisidir. Telefonla konuşurken dikkat edilmesi gereken hussuslar şunlardır: -Telefonunuzu en çok 4 kere çaldırın ve gülümseyerek açın. Tebessümle beraber harekete geçecek yüz kaslarınız, ses ...

Telefonda konuşma adabı
gulum352 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulum352

Grafiker / Kayseri

Telefonda konuşma adabı

Alt 02-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Telefon yaygın haberleşme araçlarından birisidir. Telefonla konuşurken dikkat edilmesi gereken hussuslar şunlardır:

-Telefonunuzu en çok 4 kere çaldırın ve gülümseyerek açın. Tebessümle beraber harekete geçecek yüz kaslarınız, ses tonunuzu etkileyecek, kulağa daha olumlu gelmesini sağlayacaktır,

-Arayan sizseniz öncelikle kendinizi tanıtın. Karşınızdakinin durumunun konuşmak için uygun olup olmadığın öğrenin,

-Çalan telefonu açtığınızda ’buyurun’ demek kuru bir ’Alo’dan daha çok kulağa hoş gelecektir,

-Diğer kişinin söylediklerini ve ihtiyaçlarını anlamak için çaba gösterin,

-Suskunluk en iyi yanıt olduğunda susup dinleyin. İyi bir sebep olmadıkça diğer kişinin sözünü kesmeyin,

-Telefon hattının diğer ucundaki kişi ve yanınızdakilerle aynı anda konuşmamaya özen gösterin,

-Gereksiz sözlerle konuşmayı uzatmayın,

-Telefon defteriniz telefonun yanında olsun,

-Polis, itfaiye, ambulans gibi önemli telefon numaralarını açıkça görünebilecek bir yerde bulundurun,

-Bir topluluk içerisinde otururken çalan cep telefonunuzla yüksek sesle konuşmak, hem yanınızdaki insanlara, hem de çevrede oturanlar saygısızlık olacaktır. Buna dikkat edin,

-Direkt telefon alıcısına doğru, öksürmeyin, hapşırmayın, burnunuzu silmeyin. Özür dileyip başınızı çevirerek bu ihtiyacınızı gidermeniz en doğru davranış olacaktır,

-Konuşmayı adeta bir ’sözlü el sıkışma’ iyi dilek ve temennilerle bitirmeye dikkat edin.

-------------------------------- alıntı -----------------------------------
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

volkanc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
-Eğer telefonda konuşurken, dışarıdan birine cevap vermeniz gerekiyorsa hattın diğer ucundaki kişiye bu durumu bildirin ve karşınızdaki kişiye daha sonra cevap verin.
Bu mesajdan alıntı yap

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 02-08-2009 #3
-Eğer telefonda konuşurken, dışarıdan birine cevap vermeniz gerekiyorsa hattın diğer ucundaki kişiye bu durumu bildirin ve karşınızdaki kişiye daha sonra cevap verin.
------------------------------------------------
teşekkürler...başarılar Telefonda konuşma adabı
Bu mesajdan alıntı yap
a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 25-08-2009 #4
Arayan sizseniz öncelikle kendinizi tanıtın. Karşınızdakinin durumunun konuşmak için uygun olup olmadığın öğrenin

Çok faydalı bir paylaşım canım....Telefonda konuşma adabı
Paylaşım adına teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 25-08-2009 #5
Arayan sizseniz öncelikle kendinizi tanıtın. Karşınızdakinin durumunun konuşmak için uygun olup olmadığın öğrenin

Çok faydalı bir paylaşım canım....Telefonda konuşma adabı
Paylaşım adına teşekkür ederim.

canım beğenmene çok mutlu oldum Telefonda konuşma adabı
rica ederim ...
Bu mesajdan alıntı yap
chrisersan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chrisersan

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 28-08-2009 #6
bazen arıolar sonrada sen kimsin diolar ya deliriorum yaaaa...
Bu mesajdan alıntı yap

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 28-08-2009 #7
bazen arıolar sonrada sen kimsin diolar ya deliriorum yaaaa...

bende aynen sevmem öyle diyenleri...
bana sen kimsin dediklerinde bende diyorumki siz kimi arıyorsunuz daha kim olduklarını demeden çat kapıyorlar...
teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-08-2009 #8
-Çalan telefonu açtığınızda ’buyurun’ demek kuru bir ’Alo’dan daha çok kulağa hoş gelecektir,

4 senelik asistanlık hayatımda ve özel hayatımda öğrendiğim ve sürdürdüğüm ilk kural şudur ki;
Telefonu Buyurun diye açmak hoş değildir...
Hatta kabalığa kaçtığı bile söylenebilir :giggle:
Şahsen benim telefonuma buyurun diye yanıt verenlere "buyurduk" diye ters cevap veresim gelir ve çoğu zaman terslemekten hiç çekinmem :giggle:
İş hayatında buyurun kelimesi hoş karşılanmaz arkadaşlar...
Buyurun kelimesi genelde konuşmak istemediğiniz yada konuşamayacağınız durumlarda kullanılır...
Örneğin birini ararsınız; merhaba diyip kendinizi tanıtırsınız nasılsınız diye sorarsınız; karşıtaraf ya teşekkür ederim siz nasılsınız der yada en kaba ve soğuk ses tanuyla sorunuza "buyurun" diye cevap verir!!! :S Eğer konuştuğunuz kişi müşterinizse;
Siz de ozaman hiç istifinizi bozmadan direk konuya girerek en kısa şekilde konuşup telefonu kapatırsınız... (ki bu benim başıma okadar çok geliyorki inanın bazen nasılsınız demeye korkuyorum :S :P )
Ki değil tedarikçinizse "buyurduk" diyip bu sefer siz ses tonunuzu emirvaki bir ses tonuyla değiştirerek emir buyurup telefonu kapatırsınız :giggle:
Yani "buyurun" kelimesi bir olumsuzluk halidir benden söylemesi Telefonda konuşma adabı
Bence en iyisi yazıda ki gibi tebessüm ederek en güzel ses tonuyla merhaba dedikten sonra peşine isminizi getirmektir...
Örn:
-Merhaba Ben Esra ... v.b. gibi... Telefonda konuşma adabı

Veyahut in güzeli eğer telefonu ilk siz açıyorsanız; günün saatlerine göre karşılama kelimeleri kullanmaktır.
Günaydın; iyi günler, iyi akşamlar gibi... Telefonda konuşma adabı

Emin olun böyle olduğu zaman karşınızda ki insanında tavri ona göre değişecektir...

Paylaşım için çok teşekkürler
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 28-08-2009 #9

4 senelik asistanlık hayatımda ve özel hayatımda öğrendiğim ve sürdürdüğüm ilk kural şudur ki;
Telefonu Buyurun diye açmak hoş değildir...
Hatta kabalığa kaçtığı bile söylenebilir :giggle:
Şahsen benim telefonuma buyurun diye yanıt verenlere "buyurduk" diye ters cevap veresim gelir ve çoğu zaman terslemekten hiç çekinmem :giggle:
İş hayatında buyurun kelimesi hoş karşılanmaz arkadaşlar...
Buyurun kelimesi genelde konuşmak istemediğiniz yada konuşamayacağınız durumlarda kullanılır...
Örneğin birini ararsınız; merhaba diyip kendinizi tanıtırsınız nasılsınız diye sorarsınız; karşıtaraf ya teşekkür ederim siz nasılsınız der yada en kaba ve soğuk ses tanuyla sorunuza "buyurun" diye cevap verir!!! :S Eğer konuştuğunuz kişi müşterinizse;
Siz de ozaman hiç istifinizi bozmadan direk konuya girerek en kısa şekilde konuşup telefonu kapatırsınız... (ki bu benim başıma okadar çok geliyorki inanın bazen nasılsınız demeye korkuyorum :S :P )
Ki değil tedarikçinizse "buyurduk" diyip bu sefer siz ses tonunuzu emirvaki bir ses tonuyla değiştirerek emir buyurup telefonu kapatırsınız :giggle:
Yani "buyurun" kelimesi bir olumsuzluk halidir benden söylemesi Telefonda konuşma adabı
Bence en iyisi yazıda ki gibi tebessüm ederek en güzel ses tonuyla merhaba dedikten sonra peşine isminizi getirmektir...
Örn:
-Merhaba Ben Esra ... v.b. gibi... Telefonda konuşma adabı

Veyahut in güzeli eğer telefonu ilk siz açıyorsanız; günün saatlerine göre karşılama kelimeleri kullanmaktır.
Günaydın; iyi günler, iyi akşamlar gibi... Telefonda konuşma adabı

Emin olun böyle olduğu zaman karşınızda ki insanında tavri ona göre değişecektir...

Paylaşım için çok teşekkürler
Saygılar

paylaşımımı sabırla okuduğunuz ve yorum yazdığınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-08-2009 #10
Ben Alo kelimesini kullanıyorum, bir sorunla karşılaşmadım hiç Telefonda konuşma adabı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
telefonda konuşma adabı