Telif hakkı

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Telif hakkı ...

Telif hakkı
marol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marol

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Telif hakkı

Alt 04-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

internette sizlerinde bildiği gibi birçok resim dolaşıyor. Çoğu zaman reklam çalışmaları için gerekli göreslleri internetten topluyorum. Örneğin bayan fotoları, el , ayak, çiçek vs. vs. Ya birkaç web sitesi var bildiğim bunlardan indiriyorum ya da google'dan görseller kısmından buluyorum. Özellikle googledaki resimler için konuşuyorum. Ben bu resimlerin telif hakkının olup olmadığını nerden bilirim? Telif hakkının birinde olduğunu biliyorsam (siteden indirdiğim görseller hakkında konuşuyorum) Ben bunun kullanma hakkını ya da direk resmi benden başkasının kullanmamasını nasıl sağlarım ?
Hem müşterimin hem kendimin mağdur olmamamız için reklam hazırlarken ne yapmam lazım. Burada bile vektörel ve resim indirme kısmı var ben buradaki resimlerden birini beğendim indirdim diyelim. Biri çıktı resmin telif hakkı var dedi şu kadar para öde. Müşterim resmi kullanamaz ben parayı ödeyemem sonumuz ne olur Allah bilir.
Diyeceğim o ki ben bir resmin telif hakkının olup olmadığını nasıl anlarım ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları