Telif Hakları ?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Telif Hakları ? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, ben 3,5 aydır bir hastanede grafikerlik yapıyorum. Fakat yöneticim grafik tasarım konusunda pek bilgiye sahip değil, işleyişi yada tasarım mantığını anlatmaya kalktığımda da pek dinlemiyor, yada kızıyor. ...

Telif Hakları ?
Abdullahhate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Abdullahhate

Grafiker / İstanbul

Telif Hakları ?

Alt 19-10-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, ben 3,5 aydır bir hastanede grafikerlik yapıyorum. Fakat yöneticim grafik tasarım konusunda pek bilgiye sahip değil, işleyişi yada tasarım mantığını anlatmaya kalktığımda da pek dinlemiyor, yada kızıyor.

Size sormak istediğim, yarın sözleşme imzalayacağım. Fakat o sözleşmeye yaptığım işlerin teliflerinin sorumluluğunun bende olacağına dair madde ekleyecekmiş ve benden bunu imzalamamı istiyor.

Korkum şu, biz tasarım yaparken netten birsürü png toplayıp kesiyor, biçiyor, değiştiriyor ve tasarım yapıyoruz. Çok dikkat etmeme rağmen oldu ki bir gün birisi telif için mahkemeye verdi yada bir sorunla karşılaştık. Ben bu işten zarar görür müyüm? Ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun.

iyi günler.Telif Hakları ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 13-11-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yöneticine bir mail at, bu mailde yaptığımız tasarımlar için internetten döküman toplamak zorundayım bilginiz olsun gibilerinden birşeyler yaz. Sonra o maili kendi kişisel mail adresine de ayrıca gönder. İleride bir sorun olursa ki olacağını sanmam bu maili yöneticilerimin haberi vardı diyerek mahkemede gösterebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
sözleşme, telif, telif hakları