Template ve Dreamweaver Sorunu... Acil

Web Tasarımı - Template ve Dreamweaver Sorunu... Acil Sponsorlu Bağlantılar Selamlar arkadaşlar. Küçük bir sıkıntı var onu paylaşmak istedim. photoshopda templati hazılayıp silce tool ile kesim işlemlerini yaptıktn sonra html olarak kaydettim bunlar saten işin basit yerleri ancak ...

ccaaggllaarr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccaaggllaarr

Eğitimci / Kırklareli

Alt 12-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar arkadaşlar. Küçük bir sıkıntı var onu paylaşmak istedim.
photoshopda templati hazılayıp silce tool ile kesim işlemlerini yaptıktn sonra html olarak kaydettim bunlar saten işin basit yerleri
ancak ben bu template'i devamlı kullanacağım ve site için asp vs gibi diller ile destekleyeceğim. Neyse işlemleri yaptım kodlamaya geldim dreamweaverda index yani hazırladığımz sayfayı açtım
değişecek yerlerdeki resimleri tablo arka planı haline getirdim ancak içerik vs eklemeye başladığımda tablo hep dağılıyor hep dağılıyor. Backgroundu css ile birlikte adapte etmeye çalıstım ama yinede dağlmaya devam ediyor. Bu işin bir püf noktası varsa acil yardım ediniz. Hep böyle oluyor çıldırmak üzereyim elim kolum bağlı oturmak zorunda kalıyorum. tabi kodlar ve sitede bu durumda yalan oluyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Qesta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qesta(50)

Webmaster / Manisa

Alt 12-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
P.Shoptaki temayı htm olarak kaydediyorsun.F.Page ile denerseniz olabilir.Dağılma, Dreamvevar ile yazılmadığı için olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
ccaaggllaarr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccaaggllaarr

Eğitimci / Kırklareli

Alt 12-12-2007 #3
tamm zaten dw yada frontpage farketmemesi lazım ozman home site programında da aynı durumun oluşmaması gerekli değil mi:S
Bu mesajdan alıntı yap
swater isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swater

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2007 #4
arkadasım tablolara bacground olarak dosedikten sonra tablo ne kadar uzarsa backgraoun resimleride o kadar uzar fakat tablo dagılması normal sonunda kenarlarını duzelttim normal seklini alıcaktır yan tarafları fln bos die daglıodur buyuk ihtimalle dikkat edersen sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
sensei01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sensei01

Grafiker / İstanbul

Alt 18-12-2007 #5
bne ps ta bölerken üst ,sol ,merkez ve alt ı ayrı html ler olarak kaydediyorum daha sonra onları dw da ana (1 satır 1 sütun) tablo açıp içine , 3 satır 2 sütun olarak
açtığım tablolarda yerlerine yapıştırıyorum sütun genişliklerini sabitliyorum
bölece sola sağa kayamıyo aşağı serbest..
ilerde becerebilirsem php için de alyyapı hazırlamış olduğumu sanıyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap
swater isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swater

Grafiker / İstanbul

Alt 18-12-2007 #6
php html gibi degildir ama onda ne kadar yapsanızda o programlama mantıgına girer ve dagınık gozukur ama siteye yani rootta atıgınızda olay duzgun harikadır bunun için saglam programlama ve kod bilginiz olması lazım
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 20-12-2008 #7
selam arkdaşım.. ps de yaptgn template i kestikten sonra image ları dw de tablolar açarak tek tek yerleştirirsen dağılma kesinlkle olmayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
template, dreamweaver, sorunu, acil