..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..

Dreamweaver - ..::Templateler Hakkında Yardım..!:::.. ...

Crazy_Time isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Crazy_Time

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 22-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tekrar Slm.Gene bi soru olacak;

Fireworks yada Photoshopda yaptığım arayüzün içini gradientle maviden beyaza dolduruyorum.Örneğin Arama textbox'u ekliyicem diyelim,Arayüzün içinde bi yere arama yazıp karşısını slice tool ile seçtikden sonra dremweavere aktardığımda, sliceyle seçtiğim yeri silip yerine textbox ekleyince görüntü bozuluyor..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..Gradientle hazırladığım arka plan siliniyor,Bu Dikdörtgen Bem Beyaz Bi Hal alıyor..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..Ben Sliceyle seçtiğim yerleri dwde sildiğimde arka planın hazırladığım gibi gözükmesini istiyorum ..Çözüm nedir ?

Birde Hazırladığım template sadece indexi etkiliyor.Oysaki ben her sayfayı etkilemesini istiyorum.Bunu Nasıl yaparım?Phpnin include komutunu kullanmak zorundamıyım bunu yaparken?

Son Bir Sorumda Hazırladığım Site Browser'in soluna yatık bir şekilde açılıyor.Ortaya Nasıl Alabilirim ???

Yardımlarınızı bekliyorum.Kafayı yemek üzereyim..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..Cevaplarınızda açıklayıcı olursanız sevinirim.Biraz Acemiyim ..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

xqxqx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xqxqx

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arama textbox u için hazırladığınız gradientli alanın içerisine yazı yazmadan slice tool ile kesip dw de o alanı arkaplan resmi olarak kullanırsanız üzerine yazı yazabilirsiniz..hazırladığınız sayfayı çoğaltıp kullanmak istediğiniz sayfaya göre isim verebilirsiniz..son olarakta sayfa kodlarında body içerisindeki kodları <center></center> içine alabilirsiniz..yada dış tabloyu ortalayabilirsiniz..
Bu mesajdan alıntı yap

Crazy_Time

Alt 22-01-2009 #3
Arama textbox u için hazırladığınız gradientli alanın içerisine yazı yazmadan slice tool ile kesip dw de o alanı arkaplan resmi olarak kullanırsanız üzerine yazı yazabilirsiniz..hazırladığınız sayfayı çoğaltıp kullanmak istediğiniz sayfaya göre isim verebilirsiniz..son olarakta sayfa kodlarında body içerisindeki kodları <center></center> içine alabilirsiniz..yada dış tabloyu ortalayabilirsiniz..
slice işini Tam olarak anlamadım ..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..Benim gradientle hazırladığım alanda textbox koyunca gene aynı şşekilde gradientin gözükmesini istiyorum ?
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 22-01-2009 #4
textbox için insert/form/textbox ile ekliyorsun.

boşluklardan kastın nedir bilmiyorum ama table larla çalışmalısın dream de tableların border ayarlarını 0 verirsen boluk olmaz.İster google da dream border ayarları diye arattır ister forumda ara.

Resimleri photoshopta ,yazıları dream de değiştirebilirsin.

değiştirdiğin resimleri keserek dreamde insert/image yaparsın.bir sayfayı html formayında dreame doktukten sonra save as ile farklı ad vererek sayfayı çoğaltırsın diğer sayfalarada uygularsın.

Dream dersleri var forumda onları okursan yada google da aratırsan bolca kaynak var. Bu dream kuralı değil html kurallarıdır bir çogu ... araştırırsan bulursun .
Bu mesajdan alıntı yap

Crazy_Time

Alt 22-01-2009 #5
http://img266.imageshack.us/my.php?image=adszpx1.jpg

Boşlukdan Kastımı resimle anlamıışşsıınıızdıır umarıım ..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 22-01-2009 #6
sen onu neyle ekledin dream deki form ekleylemi formdan text area eklediysen split kod kısmından ölçü verebilirsin witdh yada tut formun ucundan çek alanı ama bu sağlıklı değil yok resim ile eklediysen ona bişey yapılamaz bunları forumda dream yada html form diye arattırırsan sana daha yararlı olacaktır. Yoksa burda beklemek cevap için uğraşmak zorunda kalacaksın.Bak altta dream eğitim flimleri var onları indirip seyredersen çok rahatlıkla bu sorunların üstesinden gelirsin..
Bu mesajdan alıntı yap

Crazy_Time

Alt 22-01-2009 #7
Haklısn Gerçekden Oturup Cevap Beklemekden Sıkııldıım..::Templateler Hakkında Yardım..!:::.. İnternetten template indirdiğmde üzerinde her türlü oynayama yapabiliyorum ..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..Fireworksde de bunu yapabilsem hiç bi sorunum kalmııycak da işşte ..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
hakkinda, templateler, yardim