tente baskı

Baskı - tente baskı Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar çok acele bi cevaba ihtiyacım var. Benden kırmızı kalın vinil üzerine beyaz ve başka renklerden oluşan bi tasarımı basmamı isteyen bir iş yeri var. Fakat bendeki dijital ...

tente baskı
edaylagrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edaylagrafik

Grafiker / Ankara

tente baskı

Alt 26-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar çok acele bi cevaba ihtiyacım var. Benden kırmızı kalın vinil üzerine beyaz ve başka renklerden oluşan bi tasarımı basmamı isteyen bir iş yeri var. Fakat bendeki dijital makina beyaz renk basmıyor ve araştırmalarıma göre basan da yokmuş. Müşteride kırmızı vinil üzerine olacak diye tutturdu nasıl çözüm bulacağım ben bu işe bilgisi olanlar lütfen bana yardım edin. çok acele
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 26-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
üzerine beyaz folyo yapıştırabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 29-01-2008 #3
Kusurabakma Beyaz Basan Bi Makina Yok Arkadasin Dedigi Gibi Folyo Yapistirisin Yada DİŞİ Kesİm Folyo YapiŞttirip İÇlerİnİ Boyarsin Oda Nekadar Saglikli Olur Bilmem
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-03-2008 #4
Eğer malzeme uygun ise serigrafi baskı ile bu sorunu aşabilirsiniz. Hemen birçok desen ve renk üzerine uygulama yapılabiliyor. Mesela bayrak baskısını ben denedim. Kırmızı zeminli kalın PVC folya üzerine beyaz baskı. Ayrıca PVC brandaya da her tür baskı yapabiliyorum. Tabii belli sınırlar dahilinde Selamlar Mümin. İrtibat için pm gönderin
Bu mesajdan alıntı yap
digitalci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

digitalci

Ressam / Bursa

Alt 28-03-2008 #5
arkadaslar beyaz baskı yapan makina vardır ama arkadasım senin yapa bilecegin tek işlem folyo kesimdir
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 28-03-2008 #6
Ben dijital makineden anlamam ama bu konu bu kadar önemli ise bir öneri verebilirim.
CMYK renkleri ile işinizi yasıyorsunuz neticede, siz normal baskınızı yapın. Kırmızı zemin üzerine deseni bastığınızda beyaz bölümler boyanmayacak.

İşte sıra teknikte. Magenta renk kutusunu güzelce temizleyin. Beyaz boyanızı Magenta bölümüne koyunuz. sonra çalışmanızda bulunan beyaz bölümü magenta yapın. tam renk olmasına dikkat edin. Çalışmanın diğer kışımlarını beyaz yapın ve basın. Kırmızı zemin üzerine beyaz baskıyı bu şekilde yapabilirsiniz. Mantık olarak doğrudur. Uygulama kısımı ustalara kalmıştır.

Not: Burada magenta örnek verildi , bu başka renkler içinde geçerlidir. Beyaz boya eklediğiniz bölüm rengini çalışmadaki beyaz kısıma uygulayın.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Ressam Halil ŞİKAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

Alt 28-03-2008 #7
tente baskı harika işte hakan kardeşim ihtiyaçlar icatları doğurur değilmi.Çözüm öneriniz son derece mantıklı.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 28-03-2008 #8
Teşekkür ederim, tabi ihtiyaç sahibi yorum yaparsa daha makbule geçer.
Bu mesajdan alıntı yap
edaylagrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edaylagrafik

Grafiker / Ankara

Alt 07-06-2008 #9
arkadaşlar verdiğiniz öneriler için çok teşekkür ederim. beyaz baskı yapıldığını biliyorum fakat sanırım makinası daha da pahalıymış. ben folyo kesimi tabiki düşündüm fakat tasarım folyo kesime uygun değildi ve yapışkan değil illa baskı olmasını istediler. o yüzden baskı aradım fakat serigraf haricinde bi çözüm bulamadım sonunda da firma yetkilisi bana yardımcı oldu ve beyaz olan tasarımda biraz oynama yaptık sıkıntıyı çözdük.
hakan kalmış fikrin çok hoşuma gitti fakat ajansıma ait bir baskı makinası olmadığı için bu söylediğin uygulamayı gerçekleştiremedim ne yazıkkı böyle bişi yi kabul etmediler. umarım bi gün bende dijital baskı makinası alırım ve kendim böyle durumlarda çözüm bulurum. hepinize teşekkür ediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
pusula55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pusula55

Grafiker / Sakarya

Alt 08-06-2008 #10
kendi makina nı alsan da 4 renk makinalarla yapamaz sın malesef arkadaş demiş magentaya beyaz doldur fakat uyumlu beyz boya bulman çok zor her beyzaz boya olmaz kafayı felan tıkarsınız rasgele boya kullanımıyla ve sonucu biraz acı olurr denemeyin derim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
tente, bask