Teslin kağıdında renk sorunu

Baskı - Teslin kağıdında renk sorunu Sponsorlu Bağlantılar Herkese merhaba ve iyi forumlar, Yaşadığım sıkıntı hakkında gerçek manada yardıma ihtiyacım var. Epey araştırdım lakin bir sonuca varamadım. Corel Draw x6'da yaptığım çalışmayı PDF olarak kaydediyorum. Yazıcıda ...

Futurist06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Futurist06(41)

Eğitimci / Ankara

Alt 05-03-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhaba ve iyi forumlar,

Yaşadığım sıkıntı hakkında gerçek manada yardıma ihtiyacım var.
Epey araştırdım lakin bir sonuca varamadım.

Corel Draw x6'da yaptığım çalışmayı PDF olarak kaydediyorum.
Yazıcıda normal A4 kağıdı kullandığımda yaptığım çalışmadaki renkler düzgün çıkıyor ki zaten siyah ve kırmızı olmak üzere iki renk kullanıyorum.

Lakin, teslin kağıdına (250 mikron) aynı çalışmayı yazıcıdan almaya çalıştığımda renk farklılığı oluşuyor. Kırımızı renk pembeye yakın bir hal alıyor, siyah renk koyuluğunu yitiriyor.

Burdaki sorun teslin kağıdının sentetik içeriği olduğu için baskı esnasında boyaya gösterdiği etki kaynaklı mıdır? Boyayı emmesi v.s

Corel'in CMYK paletinde bulunan standart kırmızı ve siyah rengi baskıma aynı şekilde geçirmemin bir yöntemi var mıdır?Renk değerleriyle oynadım lakin bir türlü baskıda ilgili tonları yakalayamadım.

Konu hakkında yardım rica ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Futurist06(41)

Eğitimci / Ankara

Alt 05-03-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sorunun yazıcıyla ilgili olduğunu düşündüğümden soru mu farklı bir şekilde sorayım;

Teslin kağıdına kaliteli basım için alınabilecek uygun (fiyat/fayda) yazıcı alternatifleri nelerdir?

Epson'un püskürtme mürekkepli yazıcılarını bu bağlamda tecrübe etmiş birileri var mıdır?

Ya da teslin kağıdına dair baskı tecrübesi olan?

Yardım rica ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Futurist06(41)

Eğitimci / Ankara

Alt 08-03-2016 #3
202 kişi konuyu görüntülemiş lakin bir kişi bile iki satır kelam etmemiş...

Em azından ben yaşadığım tecrübeleri yazayım,bir gün birinin işime yarar belki.

Kartuşlu yazıcıdan sonra bugün Epson L130 tanklı yazıcıyla da denedim. Sonuç değişmedi,yine kırmızı renk tonu epey açık çıktı.

Son olarak yarın renkli lazer yazıcı kaldı deneyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap