test kitabı dizgi

InDesign - test kitabı dizgi ...

test kitabı dizgi
Anal1ty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Anal1ty

Hiç Biri / İstanbul

Dosya18

test kitabı dizgi

Alt 01-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi akşamlar iyi çalışmalar.
bir dershaneye test kitabı yapmam gerekiyor. InDesign da yapmayı düşünüyorum fakat birkaç ufak tefek bilgiye ihtiyacım var.. yapacağım kitap FİZİK kitabı olacak bu yüzden matematiksel sembollerde sıkıntı yaşamam mümkün. bunları elle çizmek istemiyorum hazır font veya yardımcı bir program var mıdır? ayrıca test yaprakları ve bunun gibi kitaplarda ne kadar boşluk bırakılıyor? son olarak bu tarz kitaplar için kullanılan birkaç font söylerseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. teşekkürler şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tarkanozdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarkanozdemir

Grafiker / İstanbul

Alt 01-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sembolleri tarayarak ancak koyabilirsin, yazı karakteri olarak ta arial tur, futura ailesi veya Helvetica benim ilk aklıma gelen bunlar

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-11-2012 #3
InDesign’da matematiksel semboller için MathType ve MathMagic gibi programları kullanabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Anal1ty

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-11-2012 #4
peki normal bi test kitabının kenar boşlukları nedir? dergi, yaprak test vs. bunları da biliyorsanız söylermisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
ismail01121991 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ismail01121991

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2012 #5
Bunun için Euclid Symbol fontları, MT Extra fontları, Mathematica fontları ve Math fontunu kullanabilirsiniz. Formül düzenleyici Mathtype 5.0 yada 5.2 sürümünde yazdığnız formülleri EPS olarak kaydedip İndesign içine çağırırsanız hiçbir font sorunu yaşamazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap

Anal1ty

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-11-2012 #6
çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap