Text İle ilgili basit bir sorum olacak ilgilenirseniz sevinirim.

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Text İle ilgili basit bir sorum olacak ilgilenirseniz sevinirim. ...

Radoslavov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Radoslavov

Ressam / İstanbul

Alt 01-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta bir yazıyı takip eden arka plan effectini nasıl yapıyoruz acaba yazabilirmiydiniz örnek olarak şunu gösterebilirim http://3.bp.blogspot.com/_AB693zUP13...20/kromlu1.JPG yazıyı yazdıkça office uygulamarında olduğu gibi arka planda benim seçeceğim bir rengin yazıyı bir kutu şeklinde yada dilersem başlangıç ve sonu yuvarlatılmış şekilde takip etmesini istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 01-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

İnşallah resimler yardımcı olabilmiştir...
Background rengi yazınız uzadıkça hareket etmez...
Mesela 45 px genişliğinde bir sayfanız var, yazınız 46 px uzunlukta ise background 46 px olmaz... yazıya göre background hareket etmez, çalışma içinde yazıların kalmasını istiyorsanız type tool ile seçim alanı oluşturmalısınız...
saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap

Radoslavov

Ressam / İstanbul

Alt 01-08-2010 #3
sanırım yalnış anladınız yapmak istediğimi burdaki linkte belirteyim http://img839.imageshack.us/img839/589/86155174.png
Bu mesajdan alıntı yap
sobot isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sobot

Webmaster / Bursa

Alt 01-08-2010 #4
Arkadaş sanırım Text Blending Options ayarlarındaki Stroke özelliğinden bahsediyor olabilir mi?
How to Add a Stroke to Text - Photoshop CS3 Video ? 5min.com
Bu mesajdan alıntı yap

Radoslavov

Ressam / İstanbul

Alt 01-08-2010 #5
hayır hayır stroke özelliğini biliyorum yazıyı çevrelemesini istemiyorum yazı ile bir arka plan karenin hareket etmesinden bahsediyorum örnekte verdiğim sarı alan gibi office uygulamalarında görmüşsünüzdür üzeri renkli bir şekilde markalanmış olan yazıyı ne kadar yazarsanız yazın o özelliği sürdürmeye devam eder aynısını photoshopta yapmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 02-08-2010 #6
ben senin demek istediğini anlamıştım zaten, yazıyla birlikte background renginin hareket etmesi malesef mümkün değil ! ben öyle biliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

Radoslavov

Ressam / İstanbul

Alt 02-08-2010 #7
haklısın biraz araştırdım da cs5 teki yazım araçları dahi hala sınırlı neyse ilgilendiğiniz için çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap