Textlere uygulanan Effektler ve PDF sorunu

InDesign - Textlere uygulanan Effektler ve PDF sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar benim sizinle paylasmak istedigim konu. InDesign programinda Textlere uyguladigim efektleri baskiya hazir hale getirmek istedigimde cok kötü sonuclar ortaya cikiyor. Yani textleri baskiya hazir hale getirmek icin ...

mtk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 26-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar benim sizinle paylasmak istedigim konu. InDesign programinda Textlere uyguladigim efektleri baskiya hazir hale getirmek istedigimde cok kötü sonuclar ortaya cikiyor. Yani textleri baskiya hazir hale getirmek icin cevirdigimde (In pfade umwandeln) uygulamasini yaptigim anda yazilara uygulanan efektler corbaya dönüsüyor. Bu konuda herhangi bir fikri yada bilgisi olan var mi? Jpeg formatinda problem cikmiyor. Ama calistigim matbaa PDF istedigi icin böyle bir sorunu cözmem gerekiyor. Yardimlariniz icin tesekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 26-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Konu anlaşılmıyor, neyi neye çevirdiğinde??? ID'nı PDF'mi çevirdiğinde mi??? resimlerin mi yazıların mı bozuluyo???birde resim koyarsan iyi olur...ayrıca daha önceleri pdf yaptığında düzgün alıyormuydun???
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 27-05-2009 #3
Distillerden geçirirseniz sorun yaşamazsınız.
Export ta sorun çıkabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
geantes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

geantes

Eğitimci / İzmir

Alt 27-05-2009 #4
efekti illustratörde uygulayıp indesgine import etsen ben öyle yaptım sorun yok
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 27-05-2009 #5
Arkadaslar benim sizinle paylasmak istedigim konu. InDesign programinda Textlere uyguladigim efektleri baskiya hazir hale getirmek istedigimde cok kötü sonuclar ortaya cikiyor. Yani textleri baskiya hazir hale getirmek icin cevirdigimde (In pfade umwandeln) uygulamasini yaptigim anda yazilara uygulanan efektler corbaya dönüsüyor. Bu konuda herhangi bir fikri yada bilgisi olan var mi? Jpeg formatinda problem cikmiyor. Ama calistigim matbaa PDF istedigi icin böyle bir sorunu cözmem gerekiyor. Yardimlariniz icin tesekkürler.
Almanca sürüm kullandığınız için "In pfade umwandeln" terimi biraz şaşırtıcı gelmiş olsa gerek. Terim "Create Outlines" ın almanca karşılığı.

Evet haklısınız Indesign'da text'lere efekt uygulamışsanız ve curve (path) yaptıysanız efektler iptal oluyor, Indesign burada saçmalıyor. CS4 te de aynı sorun var. Belki bir çözümü vardır fakat derinlemesine incelemedim.

Sorunun çözümü aslında basit. In pfade umwandeln yapmayın. İşi baskıya uygun PDF yaptığınızda bu sorunla karşılaşmazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap