TİA: İllustrasyon denemelerim - kişisel

İllüstrasyon Çalışmaları - TİA: İllustrasyon denemelerim - kişisel Sponsorlu Bağlantılar forum'a katıldıktan sonra çizimlerinizi gördüm ve bende denemek istedim.. ilki benzetmek isetedğim kişi(serbest) 2. ise bakarak çizdğim bi resimdir. iyi ve kötü yorumlarınız nelerdir?...

TİA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TİA

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

forum'a katıldıktan sonra çizimlerinizi gördüm ve bende denemek istedim..

ilki benzetmek isetedğim kişi(serbest)
2. ise bakarak çizdğim bi resimdir.
iyi ve kötü yorumlarınız nelerdir?

TİA: İllustrasyon denemelerim  - kişisel

TİA: İllustrasyon denemelerim  - kişisel
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(35)

Ressam / İstanbul

Alt 01-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok hoş çalışmalar bence denemekle kalmasın ilerlet derim.ilki çok hoş bir vektörel olmuş gözüne bayıldım.burun çok köşeli durmuş.dudak saçlar da süper.ama dudağa bir iki beyaz renkte küçük parlama ekleyebilirdin şık olurdu.bir de çene kıvrımı daha yuvarlak hatta olabilirdi.ama genel olarak çok çok beğendim benim sevdiğim tarzlardanTİA: İllustrasyon denemelerim  - kişiselikinci çalışman da çok güzel ama blurluk fazla gibi ya da blurluğa karşı mesela elbisenin keskin hatları uymamış sanki.tavsiyem saçın tendeki gölgesini verirken ten renginin azıcık koyusunu kullanırsan gerçek gölge rengini yakalarsın.çok iyi.devamTİA: İllustrasyon denemelerim  - kişiseldestekliyorum.
ayrıca ilki olan serbest çalışman daha başarılı çok beğendim
Bu mesajdan alıntı yap

TİA

Alt 01-07-2009 #3
çok hoş çalışmalar bence denemekle kalmasın ilerlet derim.ilki çok hoş bir vektörel olmuş gözüne bayıldım.burun çok köşeli durmuş.dudak saçlar da süper.ama dudağa bir iki beyaz renkte küçük parlama ekleyebilirdin şık olurdu.bir de çene kıvrımı daha yuvarlak hatta olabilirdi.ama genel olarak çok çok beğendim benim sevdiğim tarzlardanTİA: İllustrasyon denemelerim  - kişiselikinci çalışman da çok güzel ama blurluk fazla gibi ya da blurluğa karşı mesela elbisenin keskin hatları uymamış sanki.tavsiyem saçın tendeki gölgesini verirken ten renginin azıcık koyusunu kullanırsan gerçek gölge rengini yakalarsın.çok iyi.devamTİA: İllustrasyon denemelerim  - kişiseldestekliyorum.
söylediklerini dikkate alıcam ve çok naziksin teşekkürler.
verdiğin şevk içinde sağol.TİA: İllustrasyon denemelerim  - kişisel
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2009 #4
Başlangıç için gerçekten iyi devam TİA: İllustrasyon denemelerim  - kişisel
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 01-07-2009 #5
çok güzel olmuşlar ellerine emeğine sağlık başarılarının devamı dileğiyle
Bu mesajdan alıntı yap

TİA

Alt 01-07-2009 #6
Başlangıç için gerçekten iyi devam
evet benimde hoşuma gitti açıkcası teşekkürler.

çok güzel olmuşlar ellerine emeğine sağlık başarılarının devamı dileğiyle
çok teşekkürlerTİA: İllustrasyon denemelerim  - kişisel
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 01-07-2009 #7
katılıyorum. ikinci çalışma için bir kaç şey de ben ekleyeyim...bence, suratta vurgulanması gereken belli keskin hatlar var. burun delikleri ve burunun yanları, çene vs... bu bölgelerde gölgelendirmeleri daha koyu yaparak derinlik hissi uyandırabilirsiniz. bir de gölgelendirmelerde koyulukları kullandığınız kadar açıklıkları da kullanmayı deneyin. belli bölgelere vereceğiniz parlaklık, hem bakanın boyut algısını güçlendirecektir hem de resimdeki kadına biraz daha canlılık ve gerçeklik katacaktır. son bir nokta da saçlar. saç olona bölgede, bolca fondaki kırmızının biraz koyu ve biraz açık tonlarında çizgiler çekip, bu çizgileri blurlaştırarak şaça yedirirseniz, ve sonra da kafa ve saç şekline göre gölgelendirme ve parlaklıkları verirseniz daha gerçekçi ve güzel bir saç dokusu elde edebileceğinizi düşünüyorum.

bunlar dışında ikisi de güzel çalışmalar. tebrik ediyorum.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

TİA

Alt 01-07-2009 #8
katılıyorum. ikinci çalışma için bir kaç şey de ben ekleyeyim...bence, suratta vurgulanması gereken belli keskin hatlar var. burun delikleri ve burunun yanları, çene vs... bu bölgelerde gölgelendirmeleri daha koyu yaparak derinlik hissi uyandırabilirsiniz. bir de gölgelendirmelerde koyulukları kullandığınız kadar açıklıkları da kullanmayı deneyin. belli bölgelere vereceğiniz parlaklık, hem bakanın boyut algısını güçlendirecektir hem de resimdeki kadına biraz daha canlılık ve gerçeklik katacaktır. son bir nokta da saçlar. saç olona bölgede, bolca fondaki kırmızının biraz koyu ve biraz açık tonlarında çizgiler çekip, bu çizgileri blurlaştırarak şaça yedirirseniz, ve sonra da kafa ve saç şekline göre gölgelendirme ve parlaklıkları verirseniz daha gerçekçi ve güzel bir saç dokusu elde edebileceğinizi düşünüyorum.

bunlar dışında ikisi de güzel çalışmalar. tebrik ediyorum.

iyi çalışmalar.
evet dedğin gibi cansız duruyor.karatma yaptım ama aydınlatma aklıma gelmedi nedense.saçtada değin gibi 2 ton var ve kesinlikle katılıyorum.aslında buraya koymadanda eksiklik olduğun farkettim,eksiklik var dedim ve cansız olmuş diyebildim sadece ama en basit şey bile aklıma gelmedi.dediklerini dikkate alıp bir dahaki çalışmada uyguluyorum.ilgin için teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 01-07-2009 #9
Lütfen forum kurallarını okuyunuz, Konu başlığınız içerik ile alakalı olmalıdır.

Örnek Konu başlığı :

Ethemoğulları A.Ş. için yaptığım logo çalışması...

Lütfen özel mesajdan bana konu başlığınızı mesaj olarak atınız. Aksi halde konunuzu kilitlemek zorunda kalacağız...
Bu mesajdan alıntı yap
sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 01-07-2009 #10
bence kaş ve kirpikleri tane tane yapmaktan vaz geçmelisin bir bütün halinde çizersen daha güzel olur bence onun dışında herşey süperTİA: İllustrasyon denemelerim  - kişisel
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları