Ticari Fotoğrafçılık Nedir?

Ticari Fotoğrafçılık - Ticari Fotoğrafçılık Nedir? ...

poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Red"]
Ticari Fotoğrafçılık Nedir?[/COLOR]

Ticari fotografcilik adindan da anlasilacagi gibi cekilen fotograflarin ticari olarak yayinlanmasi, satilmasi, kiralanmasidir. Ticari fotograflar genelde sanat yonlerinden cok ticari yonleriyle one cikarlar.

Ticari fotografcilar genelde cektikleri fotograflarin konularina gore ya da fotografin kendisine gore ucret alirlar. Ticari fotograflar genelde tek hedef uzerine odaklanmistir: ' Bir fotograf binlerce kelime anlatmalidir` Bu dogrultuda cekilen fotograflar genelde konudan konuya farklilik gosterir.

Sizde bu bolumde bizimle Ticari fotografcilik hakkindaki fikirlerinizi soyleyebilir, kendi ticari fotograflarinizi paylasabilir, sektor ile ilgili sorunlari tartisabilir, diger uyelerimizle fikir alisverisinde bulunabilirsiniz...

Isiginiz bol olsun...

Not: Yukarida ki yazi sahsi fikirlerimdir, hic bir siteden alinti yapilmamistir...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam çalışmalrınızı inceledim ama hepsi fotoğraf çekimi değil sanırım yani grafik olayıda var yoksa ben mi yanlış algıladım ? iyi çalışmlar
Bu mesajdan alıntı yap
tuncer özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncer özkan(57)

Eğitimci / İstanbul

Alt 01-12-2009 #3
Merhaba,
Açıkçası, bu sorunun cevabını ben de merak ettim.

Ayrıca ticari fotoğrafçılık, bu değildir. Genel anlamda böyle bir klasman da yoktur. Belki, düğün-nişan, toplantı vs. fotoğrafçıları buna dahil edilebilir. Ama bu bile biraz zorlamadır. Hele hele, ...satılması, kiralanması, yayınlanması gibi kavramlar ise zaten profesyonel fotoğrafçıların işlerindendir.

Keşke bu forumda bu konulara daha önce bulaşsaydım..

Tuncer ÖZKAN
Bu mesajdan alıntı yap