tiff export sorunu

Illustrator - tiff export sorunu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar illustrator'de tiff veya jpg olsun export alamak istediğimde aşağıda ki uyarı çıkıyor karşıma. 72 dpi'da sorun yok ama 300 dpi'da bu uyarıyı veriyor. çözüm olarak .ai dosyasını ...

tiff export sorunu

tiff export sorunu

Alt 07-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar illustrator'de tiff veya jpg olsun export alamak istediğimde aşağıda ki uyarı çıkıyor karşıma. 72 dpi'da sorun yok ama 300 dpi'da bu uyarıyı veriyor.

tiff export sorunu

çözüm olarak .ai dosyasını ps'de açıyorum ama bunun bir çözümü varmıdır.

bir diğer konu crtl+7 ile clip mask yaptığım resmin çerçeve boyutu resim değilde mask yaptığım şekle göre belirlemenin bir yolu varmı? çünkü sayfayı taşarsa boşluk aıyor kenara.

bu kez cevap yazmasanız bile teşekkür ediyorum.o kadar çok soru sorduk ki artık yüzümüz kızarak konu açıyorum ama yinede anlayışınıza sığınıyorum. teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

altankzn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

altankzn

Grafiker / Antalya

Alt 24-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
export yaptıgın dosyanın büyüklügü senin bilgisayarının büyük ihtimalle cok fazla dolu olması bu hataya neden oluyo dedigin maskelemelerde tife cevirince evet sorun yapıyo ama pdf kaydedersen o sorunu yasamazsın ama tif lazımsa kullandıgın cözümden baska cözüm bende bilmiyorum psde ceviriyorum bende
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
export, sorunu, tiff