TIFF Formatında arkaplan resimleri

Fotoğraf - Resim - TIFF Formatında arkaplan resimleri ...

Cevapla
TIFF Formatında arkaplan resimleri
zbkdygn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zbkdygn

Hiç Biri / Ankara

Standart

TIFF Formatında arkaplan resimleri

Alt 14-01-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar
TIFF FORMATI NEDİRTagged Image File Format (kısaca TIFF) grafik, fotoğraf gibi dosyalar için kullanılan bir biçimdir. Aldus isimli şirket tarafından üretilip 1986 yılında ilk sürümü duyurulmuştur.

TIFF esnek ve uyarlanabilir bir dosya biçimidir. Dosya başlığında etiketler (tag) kullanarak tek bir dosyada birden fazla görüntüyü ve veriyi barındırabilir. Etiketler görüntünün boyutları gibi temel geometrisini veya hangi sıkıştırma tercihinin kullanıldığını belirtebilir.

TIFF biçimi birden fazla sayfayı desteklediği için, çok sayfalı dökümanlar ayrı ayrı dosyalar yerine tek bir TIFF dosyası olarak kaydedilebilir. Örneğin, bir TIFF dosyası hem JPEG biçiminde(kayıplı), hem de PackBits biçiminde (kayıpsız) sıkıştırılmış görüntüleri içerebilir. TIFF dosyaları, kayıpsız görüntü depolama özellikleri sayesinde iyi bir görüntü arşivi olarak kullanılabilirler. Çünkü standart JPEG dosyalarının aksine, kayıpsız sıkıştırılmış (ya da hiç sıkıştırılmamış) bir TIFF dosyası, görüntü kalitesinde bir kayıp olmaksızın düzenlenip yeniden kaydedilebilir. Bu özellik TIFF dosyası içinde yer alan JPEG biçimindeki görüntüler için geçerli değildir.

TIFF, JPEG ve PNG biçimlerinde de olduğu gibi, yüksek renk derinliği olan görüntülerde tercih edilir. TIFF, diğer dosya biçimlerine kıyasla çok daha fazla disk alanına ihtiyaç duyması ve içerdiği "tampon bellek taşması" (buffer overflow) gibi zayıflıkları nedeniyle giderek azalan bir kullanıma sahiptir.


TIFF Formatında arkaplan resimleriTIFF Formatında arkaplan resimleriTIFF Formatında arkaplan resimleri12 TIFF l 3262*2400 l 44,76 mb

BURADAN İNDİR


Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
arkaplan, arkaplanları, backgrounds, wallpaper, wallpaperleri

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Tiff formatında kaliteli kartvizit yapılır mı? shanzalize Temel Tasarım İlkeleri 2 30-08-2014 19:13:28
photoshop formatında arkaplan indir byalicoban88 Psd Dosyaları 0 30-12-2012 16:50:44
TIFF formatında photoshop efektleri zbkdygn Psd Dosyaları 0 04-11-2011 00:53:42
Arkaplanlar yüksek kalite (TIFF formatında ) zbkdygn Psd Dosyaları 5 16-09-2011 08:01:25

Kapat
Şifremi Unuttum?