tiff. uzantılı resimler

Freehand - tiff. uzantılı resimler ...

tiff. uzantılı resimler
secem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

secem(30)

Grafiker / İstanbul

tiff. uzantılı resimler

Alt 19-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar;
Çok araştırdğım ama bulamadığım birşeyi soracağım sizlere. Sayfa düzenlemeleri FH de yapıyorum burada kullanacağım resimleri de Photoshop da tiff. uzantısı ile kaydedip, Freehand de ımport edip ekliyorum. Ancak resmi freehand e çağırınca renkler ekranda çok kötü karanlık gözüküyor. Pdf yapıldığında normal haline dönüyor bir problem yok ama neden freehan de öyle gözüküyor bi ayarı felan mı var? Birde Matbaa, baskıyı freehand den alığı için bana " display alpha'yı kullanmayın sorun çıkarıyor" diye bi uyarı yapmıştı. acaba bunun sebebi bu display alpha denilen şey mi? ama o ne onuda bilmiyorum ve bir türlü bulamadım.
yardımınıza ihtiyacım var...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sea.ajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sea.ajans

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aşağıdaki şekilde Preference color ayarlarınızda bir düzenleme yaparsanız ekranınızdaki farkı sizde fark edeceksiniz, kolay gelsin.

tiff. uzantılı resimler
Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 24-03-2013 #3
Arkadaşlar;
Çok araştırdğım ama bulamadığım birşeyi soracağım sizlere. Sayfa düzenlemeleri FH de yapıyorum burada kullanacağım resimleri de Photoshop da tiff. uzantısı ile kaydedip, Freehand de ımport edip ekliyorum. Ancak resmi freehand e çağırınca renkler ekranda çok kötü karanlık gözüküyor. Pdf yapıldığında normal haline dönüyor bir problem yok ama neden freehan de öyle gözüküyor bi ayarı felan mı var? Birde Matbaa, baskıyı freehand den alığı için bana " display alpha'yı kullanmayın sorun çıkarıyor" diye bi uyarı yapmıştı. acaba bunun sebebi bu display alpha denilen şey mi? ama o ne onuda bilmiyorum ve bir türlü bulamadım.
yardımınıza ihtiyacım var...
Alpha Kanalı .. resimlerini dekupe ettikten sonra transparanlığı sağlayan kanaldır...
Freehand ile yapılan çalışmalarda maalesef kullanılmamaktadır... RIP (Raster Image Process) esnasında alpha kanalı yani resmin transparan olan yerlerinin altında kalan görseller bozulmaktadır... Geçen gün sana mesaj attım ama mesaj kutun da dolu ... bilgin olsun ... Saygılar kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap