Tipografi' ye başlamak?

Tipografi Tasarımları - Tipografi' ye başlamak? ...

Tipografi' ye başlamak?
cleaner80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cleaner80

Webmaster / İzmir

Tipografi' ye başlamak?

Alt 11-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba grafiker ve grafiker olma yolunda giden (Benim gibi) arkadaşlar. Tipografi konusuna başlamak istiyorumda. Bu konuda kullanılan yöntemler nelerdir mesela tipografi konusunda birkaç örneğin yapım aşamasını anlatabilecek birisi varmı acaba. Gerçekten bazı şeylere ulaşmak için baya çaba sarfetmek gerekiyor. Bu konuda işimize yarayabilecek ipuçları veya yapım örnekleri verebilecek bi arkadaş varsa sevinirimTipografi' ye başlamak?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gülsüm ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gülsüm ÖZER(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 11-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu bölüm içerisinde birçok çonu var onları takip etmekle ve işe başlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

cleaner80

Webmaster / İzmir

Alt 11-05-2009 #3
Yorum için teşekkürler. Hepsini takip etmeye çalışıyorum. Güzel tasarımlar yapılıp foruma ekleniyor ama örnek çalışma baabında yapılışını anlatan yok gibi birşey.

Örn. Photoshop dersleri bölümünde tipografi tarzında dersler verilebilir .
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 11-05-2009 #4
Yorum için teşekkürler. Hepsini takip etmeye çalışıyorum. Güzel tasarımlar yapılıp foruma ekleniyor ama örnek çalışma baabında yapılışını anlatan yok gibi birşey.

Örn. Photoshop dersleri bölümünde tipografi tarzında dersler verilebilir .
Tutorial tasarımcısı olmak istiyorsan sana yaptığım çalışmaların psd dosyasını göndereyim incele. Yok ben araştırıp bu işin temelinden öğreneceğim. Çok çalışıp mesai harcayarak kendi yeteneğimle birşeyler yapıcam dersen yardımcı olmaya çalışırım. Senin konu olarak açtığın şey, okul yıllarındaki sınav öncesi soruları alıp cevaplarını ezberlemeye benziyor. Sınavdan sonra hiç bir şey aklında kalmaz. Kolaycı bir yaklaşım senin isteğin. Forumda çok güzel çalışmalar var. Bence onları incelemen başlangıç olarak iyi olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

cleaner80

Webmaster / İzmir

Alt 12-05-2009 #5
Dediğini anlıyorum xavalon. Benim amacım kendi yaratıcılığımla tigografi olayında birşeyler başarabilmek. Tabi bu işe biyerden başlamak gerekiyor.

Mesela Dokuz "9"

bu konudaki arkadaşın yapmış olduğu çalışmada 9 yazısını oluşturabilmek için yazdığı kelimelerin hepsi ayrı ayrı katmandamı yapıldı yoksa tek bir katmanda yazı şeklindemi yapıldı yada bunu yapmanın en ideal yolu nedir? gibi sorular var aklımda.

En iyisi çalışmaları yapan arkadaşlara sorarak öğreneyim. yorumlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 12-05-2009 #6
Dediğini anlıyorum xavalon. Benim amacım kendi yaratıcılığımla tigografi olayında birşeyler başarabilmek. Tabi bu işe biyerden başlamak gerekiyor.

Mesela Dokuz "9"

bu konudaki arkadaşın yapmış olduğu çalışmada 9 yazısını oluşturabilmek için yazdığı kelimelerin hepsi ayrı ayrı katmandamı yapıldı yoksa tek bir katmanda yazı şeklindemi yapıldı yada bunu yapmanın en ideal yolu nedir? gibi sorular var aklımda.

En iyisi çalışmaları yapan arkadaşlara sorarak öğreneyim. yorumlarınız için teşekkürler.
Çalışmayı yapan arkadaş daha iyi bilir ama bana sorarsan katmanlarla yani photoshopta yaparsan makinen kasılabilir biraz. O yüzden vektörel bir program kullanmak daha mantıklı.
Bu mesajdan alıntı yap

cleaner80

Webmaster / İzmir

Alt 12-05-2009 #7
ilk denemelerime başladım xavalon. henüz farklı programlarda denemedim ama ps de biraz işi kavrayıp sanırım diğerlerine geçebilirim.

psd dosyalarını göndereyim demiştin. Gönderirsen sevinirim. Teknik olarak bilgiye ihtiyacım var teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap