Tipogrami Yapımı?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Tipogrami Yapımı? Sponsorlu Bağlantılar Ps amatör olarak kullanıyorum fakat bu tekniği uğraşmama rağmen çözemedim.Bilen arkadaşlar resimli olrak veya ayrıntılı olrak anlatırsa çok sevinirim.Ben örnek olarak şöyle birşey yapmak istiyorum....

Tipogrami Yapımı?
pLayer1_mtn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pLayer1_mtn(30)

Hiç Biri / Sakarya

Tipogrami Yapımı?

Alt 28-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ps amatör olarak kullanıyorum fakat bu tekniği uğraşmama rağmen çözemedim.Bilen arkadaşlar resimli olrak veya ayrıntılı olrak anlatırsa çok sevinirim.Ben örnek olarak şöyle birşey yapmak istiyorum.

Tipogrami Yapımı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
8 Adımda Tipografi Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

pLayer1_mtn(30)

Hiç Biri / Sakarya

Alt 28-04-2010 #3
Teşekkür ederim ama ben o konuya baktım fakat yapamadım.Hangi layer hangi uygulamayı yapıyoruz daha açık bir şekilde olmasını istiyorum.Umarım çok şey istemiyorumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2010 #4
1000px e 1000px bir sayfa açıp siyaha boyadım...sonra böyle yazı ile doldurdum ekranı..

daha sonra shape menüsüne eklediğim ay yıldızı alarak içi boş olacak şekilde çiziyorum.shift tuşuna basarak orantılı olmasını sağlıyorum...bu arada çizgilerim belli olsun diye yazı grubunun gözünü kapıyorum...

ctrl+enter yaparak çizdiğim shape i seçim alanına dönüştürüyorum...

yazı grubumu create a new layer butonunn üstüne getirerek çoğaltıyorum...

çoğaltığımız yazı grubundaki bütün layerları seçerek ctrl + e yapıyoruz ve böylelikle hem rasterize type yapmış hem de onları birleştirmiş oluyoruz..

daha sonra seçim alanımız hala durduğu için bu birleştirdiğimiz yazılar layerı seçili iken ctrl+j yapıyoruz...

diğer gözler kapalıyken ortaya bu sonuç çıkıyor...bunu beyazlatmak için level ya da replace colordan yararlanabilirsin yahut bu ay yıldız type layerına ctrlye basılı tutarak tıklarsın oluşan seçim alanını beyazla doldurrsun sana kalmış...
daha sonra yeni bir ay yıldız shape çizeriz...bunu ctrl + t ile deforme ederiz..bir köşesine tıkları ctrl ye basılı tutarak ve eğeriz...

kırmızı boyadığım layer daha önce rasterize ettiğimiz yazı layerıdır...son çizdiğimiz ve deforme ettiğimiz shape i ctrl + enter ile seçim alanı yaptıktan sonra bu kırmızı boyalı layerı seçiyoruz ve ctrl + j ile üst layer a gördüğün gibi kopyalıyoruz....rengini nasıl yapacağını anlatmıştım...senin gösterdiğinde bir üçüncüsü daha var...onu da bu ikinciyi nasıl yaptıysak öyle yapabilirsin...kolay gelsin...aceleye geldi kötü oldu ksuura kalma...
Bu mesajdan alıntı yap

pLayer1_mtn(30)

Hiç Biri / Sakarya

Alt 28-04-2010 #5
Dostum çok teşekkür ederim ama ben bu konuda cidden baya kıtım.Resimli anlatım olsa süper olacak aslında.
Ben sayfayı yazılarla doldurdum,sonra farklı bi layera herhangi bi resim açtım ve yazdığım yazıları create clipping mask ile resme monte ettim,sonuç olumlu ama her resimde bu olay olur mu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2010 #6
resimli anlatım yaptım aslında ama resimler nedense görünmüyor...başardıysanız ne mutlu size...kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

pLayer1_mtn(30)

Hiç Biri / Sakarya

Alt 29-04-2010 #7
İlgin için çok teşekkürler.Benim başardığım şey aslında yapmak isteğim şey değil.Yazıyı resme mask yaptım sadece ama isteğim bu değil Tipogrami Yapımı?(
Bu mesajdan alıntı yap

pLayer1_mtn(30)

Hiç Biri / Sakarya

Alt 04-05-2010 #8
Sonunda kendi yöntemimle çözdüm olayıTipogrami Yapımı?
Azimle çalışan ps yapar hesabı Tipogrami Yapımı?
Bu mesajdan alıntı yap