Tırtık

Photoshop - Tırtık ...

Tırtık
abdullatif isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdullatif

Hiç Biri

Tırtık

Alt 31-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Neden kenarlar tırtıklı..

Selection tool ile kare çiziyorum, fill diyorum. Sonra free transform ile çeviriyorum ve kenarlar tırtıklı...

Niye böyle ya.. Böyle olmaması lazım bunun... Neyi yanlış yapıyorum. Neden keskin çizgiler elde edemiyorum.

http://img225.imageshack.us/img225/2509/whysq0.jpg
Tırtık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 31-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Objeyi transform ediyorsunuz. Transform işlemini en sona bırakın . Yada pen tool ile çizerek yapabilirsiniz aynı istediğiniz olayı.
Bu mesajdan alıntı yap

abdullatif

Hiç Biri

Alt 31-10-2008 #3
Web sitesi için küçük kutucuklar yapacağım ve yukarıdaki gibi düzensiz duracak. Ama kutucuk biraz daha küçülünce tırtık çok daha fazla göze çarpıyor.

Ben kutucuğu eğmek için illaki transform yapacağım, başka yolu var mı? Tırtık

PS'nin ayarları bozulmuş olabilir mi Tırtık daha önce başıma böyle bi şey gelmemişti.

Bir de şu örneğe bakın:

Üstteki lasso ile alttaki silgi ile yapıldı. Silginin bu kadar tırtık bırakmaması lazım bence:

Tırtık
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-10-2008 #4
yaptığınız çalışmada imagesize büyük olsun, 300 dpi ise 500-600 yapın, böylelikle pixeller küçülecek ve tırtıklar azalacaktır, photoshop pixel tabanlı bir programdır, yani binlerce minik televizyondan oluşan dev bir ekran gibi düşünün, her obje binlerce pixelin biraraya gelmesinden oluşur, ve özellikle yatay ve dikey olmayan çizgilerde bunu yapması doğaldır... bakınız jpeg
Tırtık

saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-10-2008 #5
Seçim araçlarıyla yaparsanız mutlaka olacaktır bu tırtıklar, vektorel araçları denemelisiniz. Ayrıca antialias daima seçili durmalı.
Bu mesajdan alıntı yap

abdullatif

Hiç Biri

Alt 31-10-2008 #6
Seçim araçlarıyla yaparsanız mutlaka olacaktır bu tırtıklar, vektorel araçları denemelisiniz. Ayrıca antialias daima seçili durmalı.
Vektörel araçlar derken?

Seçme kısmı bir yana, bir kareyi döndürdüğümde tırtıkların olması normal mi, ben hala bunu aklıma inandıramadım... Olmaması lazım diye düşünüyorum. PS o kadar basit bir program değil ki.

yaptığınız çalışmada imagesize büyük olsun, 300 dpi ise 500-600 yapın
Web için çalışıyorum, 72 dpi
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-10-2008 #7
Rectangle tool ile yapın. Bütün yapmak istediklerinizi yapın en son gerekliyse resterize layer yapın. Bir de dediğim gibi anti alias mutlaka seçili olsun.Bir de aklama yapayım unutmadan stroke yapacaksınız layerların altındaki fx' ten yapın.
Bu mesajdan alıntı yap
mustafha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafha

Baskıcı / İstanbul

Alt 04-11-2008 #8
çözünürlük yüksek tuttuğun takdrde sorunun kalkıcakdır.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
tırtık

Kapat
Şifremi Unuttum?