tiyatro logosu.::önerileriniz doğrultusunda çalışmaya yön vereceğim::.

Logo Tasarımları - tiyatro logosu.::önerileriniz doğrultusunda çalışmaya yön vereceğim::. ...

serhangenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selamlar..
corel draw ve corel paintshop pro ile kompozit çalıştığım tiyatro
topluluğu logosu çalışmam aşağıda..
coreldraw'da çizip paintshop'da düzeltme ve boyamaları yapıyorum..
öneri ve eleştirileriniz doğrultusunda çalışmaya devam edip
bitircem..
ilk göze batan renkler ama zaten çalışmanın sonunda adjustment layer atıp
tüm layer tonlarını yaklaştıracağım birbirine..
şimdi ne yapayım ne edeyim?
buyrun..
ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 22-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet tiyatro denilince akla ilk gelen gülen ve ağlayan surat.
Ama sizinkiler çok fazla karikatürize olmuş. Ve bu çalışmaya kendi adıma logo diyemem.
Bu yüzden bu çalışmanızı eleştirmek yerine yeni bir çalışma(lar) yapmanızı öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 22-04-2009 #3
Evet tiyatro denilince akla ilk gelen gülen ve ağlayan surat.
Ama sizinkiler çok fazla karikatürize olmuş. Ve bu çalışmaya kendi adıma logo diyemem.
Bu yüzden bu çalışmanızı eleştirmek yerine yeni bir çalışma(lar) yapmanızı öneririm.
evet öyle..gülen ve ağlayan suratlar..
ancak etrafta yeterince tiyatro logosu.::önerileriniz doğrultusunda çalışmaya yön vereceğim::. tarzı logo var..ben bu formdan ayrılmak istedim biraz..
hani mesela kural vardır..sen bu kuralı bilmezsin ve onu öylece yaparsın..
ama bir de kuralı bilirsin ve bilerek o kuralı yıkarsın..burada bir amaç vardır..
işte bu logo -benim için hala logo:smile:- ikinci açıklamaya giriyor..
oturmuş formun temeline bağlı kalarak yüzeyde ondan sıyrılmak istedim..
Bu mesajdan alıntı yap
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #4
Tamam kendi açınızdan kuralalrı yıkmak istemiş olabilirsiniz ama bir yandan da Erkal beyin söylediklerinide kulak ardı etmemelisiniz.Çalışmanıza gelincede suratların biri ağlıyor diğerinde de bir şaşkınlık-üzüntü karışımı bir ifade var.Bu tiyatro sürekli drama mı oyanacak ?Bunun üzerinde daha da çalışmalısınız.Saş renklerı neden aynı ? İki farklı yüz var burada farklı saç renkleri deneyin.Erkal beyin söylediği gib biraz karikatürize olmuş.Üzerinde daha da çalışılırsa sizin istediğniz gibi olabilir.İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 22-04-2009 #5
yorumlar için teşekkürler ancak zaten
Erdal bey'in söylediklerini kulak ardı etmedim..açıklamasını yaptım sadece neden böyle oldu diye..
ama gerçekten de yukarıda verdiğim örnekten apayrı bir çalışma olmasını istediğim için çalışmayı bu yönde ilerlettim..çizip tarattım ve sonra coreldraw'da çizdim tekrardan..

saoldaki ağlayan surat sağdaki ise gülen..
sanırım gülme ifadesini tam olarak veremedim..tiyatro logosu.::önerileriniz doğrultusunda çalışmaya yön vereceğim::.

çalışma üzerinde biraz daha çalışcam anlaşılan..ama daha fazla yorum almak istiyorum..
zira siz ve Erdal bey gibi bikaç yorum daha gelirse sil baştan yapayım diyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
tugcedilek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugcedilek

Grafiker / Trabzon

Alt 24-04-2009 #6
bence sil baştan yap bide neden 2 yüzki oyunun içeriği ana başlığı ne ise ona ait bişeyler yapabilirsin bu seferde senin istediğin olur farklı bişey yapmış olursun
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-04-2009 #7
Eger etrafta olan bunun benzeri logolardan ayrılmak istiyorsan oncelikle gulen ve aglayan surattan vazgeçmelisin bence.. ama anlasilan sunu anlamamissin, logo resim degildir.. ve sen resim gibi elle cizilmis bir seye logo diyemezsin bu cok ayri yerlere goturur konuyu.. cok ince ayrıntıların olmadıgı - sade - anlasılır ve cok fazla effectle formu bozmıcagın bır logo dusun derim..
Bu mesajdan alıntı yap

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 25-04-2009 #8
bence sil baştan yap bide neden 2 yüzki oyunun içeriği ana başlığı ne ise ona ait bişeyler yapabilirsin bu seferde senin istediğin olur farklı bişey yapmış olursun
ya bu oyuna ait bi logo değildi..topluluğun genel logosu idi..

Eger etrafta olan bunun benzeri logolardan ayrılmak istiyorsan oncelikle gulen ve aglayan surattan vazgeçmelisin bence.. ama anlasilan sunu anlamamissin, logo resim degildir.. ve sen resim gibi elle cizilmis bir seye logo diyemezsin bu cok ayri yerlere goturur konuyu.. cok ince ayrıntıların olmadıgı - sade - anlasılır ve cok fazla effectle formu bozmıcagın bır logo dusun derim..
önceki logo şu idi..bayağı da benimsenmişti..
bi sene bu kullanıldı..ben bunu sadece alıp yeniden çizdim..bikaç düzeltme yaptım..
biraz da oynamalar yapıp renk vermeye çalıştım..
kafam karışıyor kafam...:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
azrailin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

azrailin

Webmaster / Ankara

Alt 25-04-2009 #9
illa bu ifadeleri kullanacaksan birbirinin yüzüne bakan insan yüzleri yap bunlar kadar karmaşık olmasın ama 2 adet yarım daire burun göz ve ağız ifadeleri kaşta olabilir ama çizgi modunda kalay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 26-04-2009 #10
Şu linkte bulunan konuda eleştirilerinize sunduğum logodan sonra hazırladığım ikinci logo..
oradaki mağlubiyetten sonra sil baştan yeni bir çalışma hazırladım..
sade, düz bir tarz benimsedim..
beğenizlerinize..
acımasız ve öğretici eleştirilerinizi bekliyorum..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları